Kiesenberg verlaat Rillandia per direct 261 sport Tweede overwinning golfers Reymerswael Christiaan Provoost wint menwedstrijd Zweistra wint met Truppa Intermediar II Coedegebure begint sterk Kim 't Hooft met Hotak in play-offs Kyle Matthijssen sterkste in Lelystad Titel gloort voor poolers Cue Action dinsdag 12 april 2011 Bekijk de weblogs over voetbal en hardlopen www.pzc.nl/blogs MIDDELBURG Christiaan Provoost uit Domburg heeft tijdens de eerste nationale menwedstrijd van dit seizoen in Horst aan de Maas met zijn paard Umiro beslag gelegd op de eerste plaats in de rubriek enkelspan paar den. Het eerste onderdeel, de dres suur, won hij. Ook na het tweede onderdeel stond hij aan de leiding. In de marathon werd hij derde. Dat was voldoende om te winnen. MIDDELBURG Dressuuramazone Thamar Zweis tra heeft met de ruin Hexagons Truppa een uitstekend debuut ge maakt in de klasse Intermediar II. De combinatie uit Schore behaalde in Etten-Leur bij wedstrijden om de Tinello Cup de eerste plaats met een score van ruim 67%. Zweistra's teamgenote Jeanine Nieuwenhuis verdiende in Assen haar tweede score voor het B-ka- der bij de junioren. De Walcherse reed op Hexagons Kyrain 66,35% bij elkaar, wat haar de vierde plaats op leverde. GEMERT Carsten Goedegebure uit Yerseke heeft tijdens een KNMV-jeugdwed- strijd een prima prestatie geleverd. De 12-jarige scholier, die debuteert bij de 85 cc grote wielen, legde tus sen de snelle mannen in Gemert beslag op de zesde plaats. In Westdorpe werd een tweedaag se wedstrijd verreden door de Waalse motorcrossbond FPCNA. Twee Zeeuwse crossers lieten zich daar van voren zien.' Zo legde Jay- den Hoek uit Oost-Souburg beslag op de tweede plaats in de klasse 65 cc. Dailey van de Ketterij uit Vlis- singen werd vierde. MIDDELBURG Kim 't Hooft heeft zich met Hot- ak'68 zaterdag definitief geplaatst voor de play-offs van de eredivisie tafeltennis. De Middelburgse won met de ploeg uit Hoogerheide met 5-2 van Smash 70 uit Hattem. Hot ak treft in de halve finale hetzelfde Smash. De kans dat Hotak de voor- jaarstitel pakt, is behoorlijk geste gen, omdat veelvoudig kampioen Heerlen de play-offs misliep. LELYSTAD Supermotorijder Kyle Matthijssen uit Poortvliet heeft de openings wedstrijd op het Midland-circuit in Lelystad in de Euro-klasse op zijn naam weten te schrijven. Vorig sei zoen werd de 15-jarige scholier kampioen bij de nationalen en pro moveerde daardoor naar de Eu ro-categorie, de op één na hoogste klasse. Al tijdens de training gaf de Yamaha-rijder zijn visitekaartje af door de snelste tijd te noteren. De op pole-positie vertrokken scholier pakte meteen de leiding om deze ook niet meer af te staan. VLISSINGEN Het dubbelweekeinde in de derde divisie van de nationale poolcom- petitie leverde Cue Action uit Vlis- singen twee zeges op. In Rotter dam werd met 1-6 gewonnen van Poolcafé Delfshaven 1 en thuis werd het 5-2 tegen Next uit Spijke- nisse. Met nog twee wedstrijden te gaan komt de titel nu wel heel dichtbij. De Vlissingers leiden met acht punten voorsprong. Het trio Atong Wu, Johan van Oor schot en Marco van Tiel zorgden voor de overwinning, met hulp van Frans van Diepstraten uit Mid delburg, die zondag inviel. door Marije van Belzen MIDDELBURG - De mannen van Reymerswael speelden op de golf baan van Grevenlingenhout tegen Toxandria. De stand was na de dubbels 5-1 in het voordeel van Toxandria. In de singles kwam Reymerswael knap terug en won de wedstrijd uiteindelijk met 11-7. De vrouwen van de Goese Golf club speelden op de baan van Landgoed Bergvliet tegen Alba tross. Goes kwam in de dubbels en singles steeds net iets tekort en verloor deze wedstrijd met 14-4. De mannen van Reymerswael speelden een spannende wedstrijd tegen het team van Toxandria. In de dubbels verloren Mare Lems en Enzo Mion met groot verschil. De partij van Michel Mijlof en Rob Mion ging met een klein verschil ook verloren. De eerste dubbel ge speeld door Idde Quik en Jeroen Michels konden een puntje pak ken. Om nog gelijk te kunnen spe len moesten minimaal vier par tijen van de zes singles gewonnen worden. Quik won zijn single en ook Lems herpakte zich. Michels boekte een knappe overwinning op Romme. Mijlof van Reymers wael had in zijn single een perfec te start.Hij won zijn wedstrijd op hole 14. Rob Mion verloor op de 17e hole. Enzo Mion speelde tegen Harro van Hemert de laatste sin gle. Hij was met zijn zege weder om van grote waarde voor Rey merswael. Reymerswael boekte hierdoor de tweede overwinning in de competitie. De Goese vrouwen waren in hun sterkste opstelling naar Landgoed Bergvliet afgereisd voor de wed strijd tegen Albatross uit Breda. De eerste dubbel gespeeld door Liesbeth van den Dool en Marije van Belzen ging verloren. Danielle Bergers en Jannie van Dommelen speelden na een span nende wedstrijd gelijk. De derde Goese dubbel werd verloren. Na de dubbels stonden de Goese vrou wen 1-5 achter. In de singles wist alleen Henni van Doorne de twee punten voor Goes binnen te ha len. Van Dommelen kon door de laat ste twee holes te winnen er een ge lijk spel uithalen, waardoor de eindstand 4-14 was in het voor deel van Albatross. VOETBAL Bestuur zegt vertrouwen in oefenmeester op door René van Stee RILLAND - Voetbalvereniging Rillan dia heeft per direct afscheid geno men van trainer Eddie Kiesenberg. Het bestuur van de tegen degrada tie strijdende zaterdag-derdeklas ser heeft geen vertrouwen meer in een goede afloop dit seizoen on der leiding van de oefenmeester uit Zierikzee. „De laatste tijd zat de klad er be hoorlijk in. We hadden niet meer het idee dat er nog verbetering in deze situatie zou optreden. Daar door ben je genoodzaakt om op te treden. Niet alleen in het belang van de club, maar ook in het be lang van de trainer", zei Rillan- dia-bestuurslid - en tevens lid van de technische commissie - Jan Minnaard gistermiddag. In de laatste vijf competitieduels ging Rillandia vier keer onderuit, waardoor deBevelandse club op de tiende plaats van de ranglijst is beland. Kiesenberg was in Rilland bezig aan zijn derde seizoen. Vol gend seizoen gaat hij aan de slag bij Serooskerke. Rillandia lost zijn vertrek intern op. De leden van de technische commissie, naast Min naard bestaande uit loost van de Griek en Gerard Zuijdwegt, ne men de honneurs tot het einde van het seizoen waar. Gelet op het programma in de vier nog resteren de duels, waaronder twee keer te gen de- nummer acht SVG en de nummer negen FSV, mikt Min naard op handhaving. „We zullen er alles aan doen om het tij te ke ren." Kiesenberg had zijn ontslag niet zien aankomen. De oefenmeester was er stellig van overtuigd dat hij Rillandia in de derde klasse had ge houden. „Daarom vind ik het een onbegrijpelijk besluit", zei Kiesen berg. Hij voegde er aan toe dat de spelers nog het volste vertrouwen in hem en een goede afloop had den. „Met de meeste jongens heb ik inmiddels contact gehad en er is er geeneen die heeft gezegd dat ik weg had moet worden gestuurd. Het is een heel vage toestand ei genlijk." Volgend seizoen is Ruud Linders uit Fijnaart hoofdtrainer bij Rillandia. Terneuzen-Hoek was vaste prik 'MA*1 Rond de eeuwwisseling was de derby Terneuzen-Hoek vaste prik in het bekertoernooi. In vijf opeenvolgende seizoenen stond de burenruzie op het programma. In het laatste van die vijf seizoenen zelfs twee keer: één keer in de profbeker en één keer in de districts beker. Beide keren won Terneuzen. Maar dat waren meteen de enige keren dat Terneuzen met de winst ging strijken. 08/09 ama poule Hoek-Terneuzen 1-1 Roel Alberti 0-1Gideon Imagbudu 1 -1 01/02 prof l poule Terneuzen-Hoek 3-2 Geert de Poorter (strafschop) 1 0, Barry van der Hooft 1-1, Dominique Verlinde 2-1Dominique Verlinde 3-1Rieno van Oost 3-2 I ama Jerneuzen-Hoek 4-3 Jacky Lambert 1 -0, Barry van der Hooft 1 -1Barry van der Hooft 1 -2, i 4e Bart Poppe 1 -3, Dominique Verlinde 2-3, Jos Kayser 3-3, Ronald van Sliedregt 4-3 00/01 j ama poule Hoek-Terneuzen 5-3 Mike But 0-1Ryan de Regt 0-2, Wesley Roman 1 -2, Ronald van Sliedregt 2-2, Dennis Rietjens 2-3, Ronald van Sliedregt 3-3, Frank de Wispelaere 4-3, Ronald van Sliedregt 5-3 99/00 ama i 4e Hoek-Terneuzen 2-1 Geert van Eenoo 1 -0, Barry van der Hooft 1 -1Ronald van Sliedregt 2-1 98/99 ama i poule Terneuzen-Hoek 0-1 I Hubert van den Hemel 0-1 I 97/98 ama 2e Terneuzen-Hoek 0-3 Jacky Lambert 0-159. Jos Kayser 0-2,79. Kurt Pacqué 0-3. ATLETIEK Rotterdam Marathon. Resultaten Zeeuwen: Paul Weemaes (Sint Jansteen) 3.19,06 uur; Ru dy Neve (Sint Jansteen) 3.32.23, Ronald van Re- mortel (Sint Jansteen) 3.38.53; Herman Kuijer (Terneuzen) 3.43.11; Patrick Dieleman (Philip pine) 3.43.12; Jan-Joris Jooss (Goes) 3.47.47; Fred de Bree (Zoutelande) 3.43.34; Piet de Zeeuw (Terneuzen) 3.48.39; Simon Harinck (Terneuzen) 3.52.51, Ingrid IJsebaert (Hulst) 3.57.21; Ebe Blaauw (Terneuzen) 3.57.21, Bill Stegers 4.07.00. BASKETBAL New York. NBA Chigaco Bulls - Orlando Ma gie 102-99, Miami Heat - Boston Celtics 100-77, Detroit Pistons - Charlotte Bobcats 112-101, Memphis Grizzlies - New Orleans Hornets 111 -89, Toronto Raptors - New Jersey Nets 99-92, New York Knicks - Indiana Pacers 110-109, Dallas Mavericks - Phoenix Suns 115-90, Sacramento Kings - Golden State War riors 104-103, Oklahoma City Thunder - LA La kers 120-106. DAMMEN Wapenveld. NK dammen. Mannen, zesde ronde: Twiest - Meurs 0-2, Thijssen - Baljakin 1-1, Kroesbergen - Mooser 1-1, Dolfing - Rent meester 1-1, Boomstra - Andriessen 1-1, Heus- dens - Lemmen 1-1. Stand: 1Baljakin, Meurs 9, 3. Boomstra, Lem men 8, 5. Heusdens, Dolfing 7, 7. Andriessen 6, 8. Kroesbergen 5, 9. Rentmeester, Twiest 4, 11Thijssen 3,12. Mooser 2. DUIVENSPORT Niergnies met 12.882 duiven: Samenspel 1 (1268 m/m): 1,2,3. M. Buijsse, 4. J. de Poor ter, 4. E. de Wever, 6,7,8,9,10. H. Calon. Samenspel 2 (1235 m/m): 1,2,7. R. van Dam me, 3. Comb. De Mul/Vermeirssen, 4,5. Gebr. Scheele, 6,8. O. Haers, 9. B. Asani, 10. Comb. Derycke/Schieman. Samenspel 3 (1224 m/m): 1. M. Risseeuw, 2. J. Voet, 3,4,10. J. van Goethem, 5. G. Vioen, 6. K. Vergauwen, 7,8. J. Verheyden, 9. J. van Dae- le. Samenspel 4(1235 m/m): 1,2. M. v.d. Zande, 3. L. Goedegebure, 4,5,7. Comb. De Kooning, 6. J. van Maldegem, 8. Sj. Traas, 9. M. Ver- wei-Filius, 10. A. Poelman. Samenspel 5 (1193 m/m): 1,2,8,9,10. M. Hengsdijk, 3. J. v.d. Plasse&Znn, 4. M. Beenak ker, 5. J. de Schipper, 6. R. Rentmeester, 7. M. Oudeman. Samenspel 6 (1190 m/m): 1. C. Groenleer, 2. P. Potappel, 3. D. Noom, 4. J. Moerland, 5. F&D. Bal, 6. Sj. Berkey, 7. A. Capelle, 8,9. C. Felix Binicewicz foto Peter Nicolai bron Rudy Boogert Moeliker, 10. M. Matthijsse. Samenspel 7 (1234 m/m): 1 L. Dingemanse, 2. Comb. Beekman&Zn, 3. JP. Maarsman, 4. L. Dingemanse, 5. Comb. J&K. van Belzen, 6. A. Stroo, 7. C. Schroevers, 8, JC. Roelse, 9. W. Ver- straate, 10. K. Minderhoud. JUDO Lommei (B). Soeverein JudoCup. Judo Goes. Tot 15 jaar. Tweede plaats: Ramon de Leeuw -34kg. Derde plaats: Amber Rijn -52kg. Deni- se de Korte -63 kg. WIELRENNEN Oost-Eeklo. Waod. Categorie A: 13e Nathan Traas (Krabbendijke). C: 9e Rudi Rabout (Oostburg), 13e Jhon Akker mans (Rilland), 15e Wim Oosse (Middelburg). E: 1e Wim de Waal (Axel). G: 7e Jacobus Beun (Oostburg), t G++: 6e Edeward Batersby (Vlis- singen). AGENDA DINSDAG VOETBAL Districtsbeker. Kwartfinales: Hoek-Terneu- zen, VCK-Goes (18.30 uur). Zaterdagvoetbal. Tweede klasse: SSV'65-ln- ternos (19.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26