Dauwendaele Sagro belooft meer overleg met buurt anton damen zeeland 121 'Storten slakken eist meer onderzoek' perfect zitcomfort Jori zitmeubelen Ondernemersplein Paul van Lintbergen EstatePlan opent vrijdag aan de Dam Bedrijf Maandag sluit vestigingen SMZ opleidingen samen met Plus één Heel april feest bij Bagels en Beans Siebel Juweliers opent zaak aan Lange Delft Belissimo, ondermode voor hem en haar Nieuwe cafetaria Fish Chips Eetcafé Duinlust breidt uit met serre www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl dinsdag 12 april 2011 'Zeshonderd bezoekers per week werden er voorge spiegeld. Het werden er negentig. En dan reken ik ie dereen mee, ook iemand die alleen een ventieltje koopt.' plaats, daar haal je je geld mee bin nen." Terug naar Dauwendaele. „Het is een enorme kapitaalvernie tiging", zegt Van Limbergen. „Dat geld moeten we hier weer terug verdienen." Omdat de winkel in Dauwendaele zijn eigendom is, en nog leeg stond, is terugkeer mogelijk. Nu de kogel door de kerk is, is Van Limbergen vooral opgelucht dat hij hefavontuur Zep achter zich kan laten. Van Limbergen:„Een van mijn me dewerkers zei dat hij zich in onze winkel in Dauwendaele weer di rect thuis voelde. Het is allemaal ook vertrouwd." foto Ruben Oreel MIDDELBURG Financieel adviesbureau EstatePlan in Middelburg is verhuisd naar het pand aan de Dam 77. Vrijdag wordt het nieuwe kantoor geopend. Directeur Alex de Bakker maakt fi nanciële plannen voor particuliere of zakelijke klanten overzichtelijk en begrijpelijk, maar ondersteunt ook bij onderhandelingen met de bank en begeleidt klanten op finan cieel vlak bij een echtscheiding of overlijden. Q www.estateplan.nl MIDDELBURG Het uitzend- en detacheringsbe- drijf Maandag heeft haar vestiging aan Park Veldzigt in Middelburg ge sloten. Ook de vestigingen in Maas tricht, Arnhem en Den Bosch zijn dicht. Het bedrijf wil naast de be sparing die de sluiting oplevert, een centralere verdeling van haar vestigingen. De werknemers die in Middelburg werkten zijn gisteren begonnen op hun nieuwe werk plekken in Breda en Rotterdam. MIDDELBURG SMZ opleidingen in de Stations straat 15 in Middelburg gaat nauw samenwerken met Plus één oplei dingen die sinds kort eveneens ge vestigd is op het zelfde adres. SMZ verzorgt opleidingen in de ict-branche. Plus één opleidingen houdt zich bezig met opleidingen in de zorg, administratie, detailhan del, Nederlands, Boekhouden, VCA en BHV. Meer info: www.smz-it.nl en www.pluseen.nl. VLISSINGEN Marco en Selma Heijboer van Bag els en Beans in Vlissingen zijn trots dat ze deze maand vier jaar meedraaien in de Vlissingse bin nenstad. Om dat te vieren, worden in de winkel aan de Oude Markt de hele maand aanbiedingen gegeven waarin het cijfer 4 de rode draad vormt, zoals een ontbijt voor 4 eu ro. MIDDELBURG Siebel Juweliers opent donderdag haar deuren in Middelburg op de Lange Delft 57. Dit wordt de 38e vestiging van Siebel Juweliers in Nederland en, na Goes, de tweede in Zeeland. Bezoekers maken tot en met zaterdag gratis kans om met een code de kluis te kraken om een van de schitterende prij zen te winnen. Voor het filiaal Mid delburg zijn acht medewerkers aan genomen. Sophie de Poorter heeft de dagelijkse leiding van het filiaal. VLISSINGEN Vlissingen is een lingeriezaak rij ker. In de Sint Jacobsstraat 7, heeft Anne-Marie de Koning Belissimo, for exclusive underwear geopend. De Vlissingse verkoopt dameslinge rie, bad- en beenmode, maar ook ondermode en badmode voor he ren. Anne-Marie zegt zich met haar zaak te onderscheiden door de win kel zo huiselijk te maken zodat klanten zich op hun gemak voelen. De koffie staat er altijd klaar. MIDDELBURG Een cafetaria met de look van 2012. Zo omschrijft eigenaar Rob Goed hart zijn moderne Fish 8c Chips aan de Lange Noordstraat 12 (naast het stadhuis) in Middelburg. De ca fetaria is gespecialiseerd in vers ge bakken vis, kabeljauw, kibbeling, scholfilet, mosselen, inktvisringen en lekkerbekjes. Ook verkoopt Goedhart verse friet, aardappelsala de en het traditionele assortiment. Voor kinderen is er een speelhoek. DISHOEK Eetcafé pension Duinlust op het pleintje in Dishoek gaat uitbrei den. Aan het restaurant komt een serre. De uitbouw biedt straks 38 extra zitplaatsen en een open haard. De bedoeling is dat het nieuwe ge deelte 1 juni in gebruik kan wor den genomen. www.duinlust.info zierikzee - Stichting de Ooster- schelde onderneemt een nieuwe poging om de overheid op te laten treden tegen het storten van staal- slakken voor de versterking van vooroevers. De stichting stelt dat er geen on derzoek is gedaan naar lange ter mijneffecten voor het onderwater leven. In maart kwam de Middel burgse rechtbank tot de conclusie dat Rijkswaterstaat terecht een ver gunning heeft gekregen om de 'brokken afval van staalfabrieken te gebruiken voor kustversterking. Stichting de Oosterschelde gaat in hoger beroep en vindt dat de staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu moet optreden. Freek Titselaar: „De rechter moet veel breder kijken. Er is niets bekend over de lange termijneffecten van het gebruik van staalslakken." Rijkswaterstaat heeft onderzoek la ten doen door onderzoeksinsti tuut Imares, maar dat vindt Titse laar 'te mager', omdat de effecten op middellange en lange termijn op de natuur en de voedselveilig heid niet zijn vastgesteld. Zo is tot op heden niets bekend over wat de gevolgen zijn voor dieren aan de top van de voedselketen, zoals kreeften, betoogt Titselaar door Frank van Cooten 'S-heerenhoek - Aannemingsmaat- schappij Sagro in 's-Heerenhoek gaat beter communiceren met om wonenden. Het bedrijf geeft hier mee gehoor aan het advies van de commissie bezwaarschriften van de gemeente Borsele. Omwonenden klagen over geluids overlast en stapten naar deze com missie om aan te dringen op maat regelen. Het college van burge meester en wethouders neemt de aanbevelingen van de commissie over. Sagro moet de omwonenden tijdig informeren over eenmalige werkzaamheden die verband hou den met de herinrichting van het bedrijventerrein en bepaalde activi teiten moeten beter controleer baar zijn via het opstellen van maatwerkvoorschriften. Een dergelijk maatwerkvoorschrift kan bijvoorbeeld het bijhouden van een logboek zijn om aan de hand daarvan te zien hoeveel vrachtwagens er 's morgens vroeg vanaf het terrein van Sagro vertrek ken en wat het doel is van deze rit ten. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om de gladheidsbestrijding. Omwo nenden zeggen overlast te onder vinden van deze vrachtwagens. Door het bijhouden van een log boek zijn overlastsituaties contro leerbaar. Voorbeelden zijn ook het inciden teel laden en wegrijden van vracht verkeer 's nachts of het in werking hebben van een kraan in de nach telijke uren. Het college kan voor deze activiteiten maatwerkvoor schriften stellen om overlast te voorkomen dan wel te beperken. Bijvoorbeeld door het stellen van gedragsregels, het bijhouden van een logboek of het beperken van het aantal keren/dagen dat een bij zondere activiteit mag plaatsvin den. Woordvoerder Piet Acda van Sag ro zei gisteren dat de communica tie met omwonenden inmiddels al is verbeterd. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl nieuwe collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21