Terug naar het oude vertrouwde De Vries: 'Niet te goedkoop bouwen' 20| zeeland bllitCn In 2009 verhuisde Paul van Limbergen meubelen Z^n fietsenzaak naar ZeP- Anderhalf jaar www.binnenuit.nl later keert hiï tem§ naar Dauwendaele. Hans Sakkers geeft lezing over Enigma Westkappelse avond in Vergulde Baars Hygiëa geeft kleurrijke uitvoering Sergio Herman wil restaurant in kapel Open ochtend in Morgensterkerk dinsdag 12 april 2011 W nieuwe collectie MIDDELBURG MEUSKERKE De Walcherse historicus Hans Sak kers houdt donderdagavond een le zing in boekhandel De Boekenmo len in Meliskerke. De lezing, met beelden, gaat over Enigma, de co deermachine van de Duitse strijd krachten in de Tweede Wereldoor log. De lezing begint om 20.00 uur. En tree is gratis. MIDDELBURG Wijkvereniging 't Zand/Stromen- wijk in Middelburg presenteert ko mende vrijdag de avond 'Lachen en zingen met Westkappelaars'. Aan deze avond verlenen Het West- kappels Kwartet en de Waschappel- se Toneelploeg hun medewerking. De Westkappelse avond wordt ge houden in wijkgebouw De Vergul de Baars. De voorstelling begint om 20.00 uur. WESTKAPELLE Gymnastiekvereniging Hygiëa geeft zaterdag in de zaal aan de Mo lenwal in Westkapelle een afwisse lende show van dans en turnen in de jaarlijkse uitvoering met dit keer als thema 'kleuren'. Bijna alle groepen van Hygiëa doen mee, van peutergym tot steps en van heren turnen tot meisjesjazz. De voorstel lingen beginnen om 13.45 en 19.15 uur. De zaal gaat een half uur voor aanvang open. ANTWERPEN Topkok Sergio Herman wil een res taurant beginnen in de voormalige kapel van het Militair Hospitaal in Antwerpen. Herman is nu eigenaar van driesterrenrestaurant Oud Sluis in Sluis en Pure C in Cad- zand-Bad. Het terrein van het voor malige hospitaal wordt nu flink aangepakt voor onder meer appar- tementenbouw. Herman onderhan delt over aankoop van de kapel. MIDDELBURG In kerk De Morgenster aan de Adr. Lauwereyszstraat in Middelburg wordt vandaag een open ochtend voor vrouwen gehouden. Marianne Grandia zal spreken over 'Muur bloem of zonnebloem'. De bijeen komst duurt van 9.15 tot 11.15 uur. door Theo Giele Anderhalfjaar geleden verplaatste Paul van Limbergen zijn fiet senzaak van winkel centrum Dauwendae le naar het Zep, het toen splinter nieuwe vrijetijdscentrum aan de rand van de stad. Het werd een za kelijk drama voor Van Limbergen. Het besloot terug te keren naar zijn oude stek. Vandaag gaat de werkplaats van zijn Fiets Scoo ter Shop in Dauwendaele weer open. Op 1 mei volgt de verkoop. Op het Zep resten vanaf woensdag nog een paar dagen leegverkoop. Van Limbergen opende in 1993 zijn zaak in Dauwendaele. De win kel draaide goed. Mensen wisten Van Limbergen te vinden als hun fiets gerepareerd moest worden. Alleen de ruimte was wat beperkt. Naar verloop van tijd begon hij te denken over een grotere zaak. Een winkel waar hij meer ruimte had voor de presentatie van nieuwe fietsen. „In 2003 heb ik bij de gemeente eens geïnformeerd of ik een fiet senzaak mocht beginnen op de woonboulevard Mortiere. Maar dat werd afgewezen omdat dit soort detailhandel er niet zou pas sen", vertelt de ondernemer. Een paar jaar later kwam hij in contact met RECC, het bedrijf dat in op dracht van de projectontwikkelaar van Zep (TCN), op zoek was naar een fietsenzaak voor op het vrije tijdscentrum. Een van de poten van Zep is detailhandel op het ge bied van sport en vrije tijd. „Pieter Palm van RECC vertelde mij dat de keuze op mij was gevallen." Er kwamen rapporten op tafel over verwachte bezoekers en bijbeho rende omzet. Bovendien kwam RECC Van Limbergen ook finan cieel tegemoet. Vol goede moed ging Van Limbergen aan de slag. In november 2009 ging zijn zaak, drie maal zo groot als in Dauwen daele, open. De verhuizing naar Zep werd een bittere tegenvaller. De hem voorge spiegelde bezoekersaantallen ble ken veel te optimistisch. „Er was sprake van gemiddeld zeshonderd bezoekers per week. Het werden er negentig. En dan reken ik ieder een mee, ook iemand die alleen een ventieltje koopt." door Emile Calon MIDDELBURG - Goedkoop bouwen om op die manier betaalbare wo ningen te krijgen voor jonge gezin nen. Dat is is volgens wethouder Albert de Vries (PvdA, Middel burg) niet de oplossing om iets te doen aan het probleem van het te kort aan woningen voor die doel groep. Hij wees gisteravond tijdens een bijeenkomst van de raadscommis- Per fiets is het Zep op zijn zachtst gezegd niet ideaal te bereiken en een, voor zijn fietsenzaak belangrij ke attractie als een mountainbi- ke-parcours kwam er uiteindelijk niet. Zijn buurman, Hebusport, sloot al eerder de deuren. De winkelruim tes naast en boven hem zijn nooit sie naar slechte ervaringen in het verleden met goedkoop bouwen. „Die woningen waren niet duur zaam." Ze werden voortijdig ge sloopt of moesten al snel voor veel geld worden gerenoveerd. „Goed koop is duurkoop,,, waarschuwde hij de leden van de commissie dan ook. Wel beloofde de wethouder binnenkort met woningbouwver eniging Woongoed te overleggen of er iets gedaan kan worden aan het tekort aan betaalbare wonin- verhuurd. Tot overmaat van ramp nam de Deutsche Bank zijn porte feuille over van ABN Amro. Deze kredietverlener bleek een stuk strenger te zijn. „Mijn omzet is op het Zep met 150 procent toegenomen. Dat komt vooral doordat we meer scooters verkochten. Maar omzet is nog gen voor mensen van 23 jaar en ouder. Vooral jonge gezinnen die op zoek zijn naar een huurwoning kunnen volgens de wethouder te maken krijgen met lange wachttij den. De Vries erkende wel dat als er niets gedaan wordt, het risico ont staat dat zulke jonge gezinnen hun heil elders gaan zoeken. En dat is iets wat hij niet graag ziet gebeu ren. „Wegens de vergrijzing heb ben die jongeren nodig." geen winst. De marges op de ver koop van nieuwe fietsen en scoo ters zijn klein. „Internet nekt ons. Mensen verwachten in een echte speciaalzaak met bijbehorende ser vice een fiets voor dezelfde prijs te kunnen kopen als op internet zon der service. Het gaat bij ons om de opdrachten voor de fietsenwerk- Van de kant van D66 werden kant tekeningen geplaatst bij de wel zeer dominante positie van Woon goed voor de Middelburgse wo ningmarkt. De fractie vroeg de wethouder of de Nederlandse Me dedingingsautoriteit (NMa) niet ge vraagd moet worden of zoiets wel kan. De wethouder zei dat hij de NMa niet zal vragen een oordeel te geven. „Maar nieuwe partijen zijn meer dan welkom om te bou wen in Middelburg." Paul van Limbergen in zijn werkplaats in winkelcentrum Dauwendaele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20