181 zeeland Kredietcrisis heeft tempo in Bemiddeling uitgebreid Seizoenstart trammuseum Herziene uitgave van wandelroute bij Baarland pzc.nl/webwinkel James Last in Holland dinsdag 12 april 2011 SPORTIEF STIJLVOL S§, wooy v' Y V MODE VT"l PLEIN 1940 MIDDELBURG www.lavooymode.nl door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN/DOMBURG - Vlissingen en de gemeente Veere krijgen buurtbemiddeling voor bewoners van huurwoningen. De woningcor poraties Woonburg en l'Escaut hebben de handen ineengeslagen en een project opgezet dat maan dag van start gaat. De eerste twaalf vrijwilligers heb ben hun training achter de rug. Zij ontvangen maandag hun diploma. Een tweede training voor weer twaalf vrijwilligers staat in septem ber op stapel. De beide woningcorporaties wer ken samen met de gemeente Vlis singen, Politie Zeeland en Stich ting Welzijn Middelburg. In navol ging van Middelburg - waar het buurtbemiddelingsproject in sep tember vijf jaar draait - zetten de vrijwilligers zich in om samen met huurders te zoeken naar oplossin gen voor conflicten. Die kunnen uiteenlopen van een ruzie over de vuilnisbak of een schutting tot ern stige problemen over andere leef stijl van buren. Het is niet de bedoeling dat de vrij willigers met kant en klare oplos singen aankomen. De betrokken partijen moeten, als ze daartoe be reid zijn, zelf met elkaar aan de slag. Volgens Sam van Bakergem van buuurtbemiddeling in Middel burg, leidt dat daar in driekwart van de gevallen tot een goed ein de. „Omdat de mensen er zelf toer ko men, met steun van een vrijwilli ger, is het ook een duurzame op lossing. De betrokkenen staan er immers zelf achter. Het is niet van bovenaf opgelegd." Mourijn van 't Hof, coördinator van het project in Vlissingen en Veere: „De vrijwilligers werken al 'ontwapenend'. Het zijn stads- of dorpsgenoten, die een vertrouwd gevoel geven. Geen professionals of autoriteiten." Het nieuwe pro ject is een pilot tot eind dit jaar. Dan wordt het geëvalueerd. www.buurtbemiddelingvlissingen.nl OUDDORP - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp beleeft Tweede Paasdag de officiële seizoenstart. Die dag rijdt de eerste stoomtram van het seizoen en wel om 11.45 uur vanaf de remise bij het tram museum aan De Punt-West. Om 13.30 uur is de volgende rit en deze geeft de reizigers aansluiting op rondvaartboot MS Grevelingen aan het (voorlopige) eindstation Middelplaathaven aan de Brou- wersdam bij Scharendijke. De rondvaart duurt twee uur. In september 2008 brak de kre dietcrisis uit. Op dat moment za ten de orderboeken van de bouwondernemers nog vol. Daarna werd het stil. Het effect van de crisis werd vorig jaar pas op de bouwplaats duidelijk, bij voorbeeld in Middelburg. door Theo Giele Crisis, welke crisis? In 2009, het jaar na het uit breken van de wereldwij de bankencrisis was het nog een drukte van belang op de bouwplaatsen. Neem de Middel burgse nieuwbouwwijk De Mortie- re, net zo geliefd als verfoeid van wege de 'jaren dertig'-retro stijl. In 2009 werd een recordaantal van 255 woningen opgeleverd. Maar terwijl op de bouwplaats aan de Jazzroute, de Louis Am- strongstraat en de Bluesroute het werk doorging, werd het op de ma kelaarskantoren angstwekkend stil. En zo werd 2010 ook een record jaar, maar dan in negatieve zin. Vol gens opgave van de gemeente Mid delburg werd vorig jaar geen enke le woning in De Mortiere opgele verd. Inmiddels lijken de kopers van de eerste schrik bekomen en wordt er weer gebouwd in De Mortiere. Maar de tijd dat de aantallen in drie cijfers werden geschreven is definitief voorbij. Middelburg doet het de komende tien jaar rustig aan met uitbreidingswijken. Tien vrije kavels in Essenvelt, ten zui den van de Erasmus- en Magistraat- wijk en op te leveren in 2014, zijn de eerste van dat project. Fase 2 van Essenvelt, 40 woningen, staat pas in 2020 op de lijst. Op het voor malige Arduinterrein in de Stro- menwijk wordt in 2014 begonnen met 35 huizen. In Arnemuiden gaat het de komende jaren mond jesmaat met enkele woningen per jaar. In Sint Laurens wordt in 2016 begonnen met de eerste twintig huizen van het uitbreidingsplan dat in totaal 180 woningen betreft. Waar precies in Sint Laurens moet Aan de oostzijde van De Mortiere, naast de golfbaan, wordt weer gebouwd. Een voeger aan het werk in de Quarleshavenstraat in Nieuwland. BAARLAND - Door de VW Zuid-Beveland en Tholen is een herziene uitgave gemaakt van een wandelroute door Baarland. In de vernieuwde gids staan kinderge dichten. In 2005 was een flessen post wedstrijd tijdens het Schelde Ontdekkingsweekend in Fort Elle- woutsdijk. Kinderen mochten een gedicht in een fles stoppen. De winnende gedichten zijn vervol gens gebundeld en gekoppeld aan de wandelroute. Deze route is on langs herzien en er is nu een ver nieuwde uitgave van de gids be schikbaar. De route start in de Slot- straat, is acht kilometer lang en is voor 1,50 euro te koop bij alle VW's in Zeeland. categorie/cd's Over de eeuwwisseling heen en na meer dan 35 jaar carrière, staat de Duitse orkestleider James - Hansi - Last er nog altijd! Hij heeft miljoenen fans in alle continenten, van Europa en de VS tot Azië. James Last verraste steeds en wil ook blijven verrassen. Last heeft meer dan 200 gouden platen in ontvangst mogen nemen. In deze prachtige 3 cd-box vindt u zijn beste Nederlandse hits! Voor een overzicht van alle nummers kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 23,95 Lezersprijs 13,95* exclusief 2,95 verzendkosten ^WEBWINKEL 3 cd-box

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18