Corporaties houden bouw op gang Zeeland PZCL PRIJSPLUKKER intratuin Lonken WALCHEREN 20 en 21 MIDDELBURG Vorig jaar dieptepunt Kauwtjes kraken Katse klokkentoren Filmtheater heet voortaan Cinema almanak Tip? redactie@pzc.nl 18 en 19 Terneuzense oproep om Bureau Belgische Zaken te behouden Dinsdag 12 april 2011 Fietsenmaker keert terug naar vertrouwde winkel in Dauwendaele Woonburg en l'Escaut beginnen project rond buurtbemiddeling middelburg - Filmtheater Schut tershof in Middelburg heet voortaan Cinema Middelburg. Het filmtheater in de Schuttershof straat wordt al jaren geëxploiteerd door Stichting Cinema Middel burg. Door de nieuwe naam is de band tussen stichting en filmthea ter duidelijker, zegt directeur Si mon Blaas van Cinema Middel burg. Bedoeling is dat het filmthea ter op termijn verhuist naar de Kloveniersdoelen. De auto van de Middelburgse was aan vervanging toe. Zij wilde graag weer een klein en zuinig maar ook een blits wagentje. Niet een die geas socieerd wordt met stramme 75-plus- sers maar een die ook bij jonge en trendvolle mensen past. Haar man ging voor haar op zoek naar iets wat aan al die eisen vol deed. Daarnaast wilde hij ook een auto die niet snel zou worden gesto len. Hij had onlangs gelezen dat de kleur van een auto daar invloed op heeft. Het werd een roze Fiat 500. Zij vond het een geweldige auto. Hij ook. Onlangs moest zijn eigen auto, een grote donkere bak, naar de gara ge voor een mankement en reed hij een aantal dagen in haar auto naar zijn werk in de Randstad. Hij was zeer blij toen de garage belde dat zijn eigen auto weer klaar was, zo vertelde hij de buren. Nee, de Fiat reed best lekker. Maar waar hij maar niet aan kon wennen, was het gelonk van sommige mannen. Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele middelburg - Zonder investering van woningbouwcorporaties als Woongoed, WBV Amemuiden en Woonzorg Nederland zou de nieuwbouw van woningen in de gemeente Middelburg ver terug val len. Uit de planninglijst nieuwbouw van de gemeente Middelburg blijkt dat dit jaar van de 220 op te leve ren woningen er 170 tot 180 door de corporaties worden gebouwd. Het restant wordt opgeleverd door het Consortium, de projectontwik kelaars in de wijk Mortiere. TWee grote projecten springen er dit jaar uit. De 67 appartementen in het Veersch Palet bij de Nassau- laan en de nieuwbouw in het cen trum van de Stromenwijk, in to taal 65 woningen. Het effect van de kredietcrisis, die in september 2008 begon, kreeg pas in 2010 zijn effect in de statis tieken van de woningvoorraad in de gemeente. Het aantal woningen in de ge meente Middelburg passeerde vo rig jaar de grens van 22.000. Op 31 terneuzen - Het Bureau Belgische Zaken (BBZ) in Breda mag niet worden vervangen door een websi te. BBZ voorziet in een dusdanig grote behoefte dat ieder alternatief ontoereikend is, zeker voor per soonlijke dienstverlening aan de grensarbeiders. De PvdA in Terneuzen heeft de Tweede Kamer-fractie van die par tij opgeroepen te blijven knokken voor behoud van BBZ. Fractievoor zitter Gijs van den Berg roept, in een brief, de overige raadsfracties op hetzelfde te doen. Minister Kamp van Sociale Zaken wil het BBZ wegbezuinigen. Een website is voldoende, oordeelt hij. Van den Berg wijst er in de brief aan de Ka merfractie op dat in Zeeuws- Vlaanderen, vooral in de zorg en chemie veel Belgen werken. In de toekomst geldt dat ook voor de glastuinbouw. Omgekeerd werken veel Zeeuws-Vlamingen in België, onder meer bij Sidmar en Volvo. KATS - De inwoners van Kats zullen het even zonder het belletje in de toren van de protestantse kerk moe ten doen. Een koppeltje kauwen heeft de klokkentoren uitgezocht om er het nageslacht groot te brengen. Erg georganiseerd ziet het nest er niet uit, maar kauwen ge dijen nu eenmaal in een rommelig bijeenraapsel van tak ken, twijgen en haren. De jongen zullen niet eerder dan eind mei vliegvlug zijn. foto Iman Ribbens pagina 18 en 19: Crisis heeft tempo in de bouw gebroken december 2010 waren er volgens cijfers van de gemeente 22.052 wo ningen. Maar wat het opleveren van nieuwe woningen betreft was 2010 een dieptepunt: 102 wonin gen. In de uitbreidingswijk Mortie re werden helemaal geen wonin gen opgeleverd, terwijl daar in 2009 nog aan 255 eerste eigenaren de sleutel werd overhandigd. In de Mortiere lijkt dat er vorig jaar sprake was van een tijdelijke pas op de plaats, want dit jaar zijn in het eerste kwartaal meer dan dertig huizen afgebouwd. Maar, zegt de gemeente erbij, het bouwtempo van voor 2010 zal in de Mortiere niet meer gehaald wor den. Als gevolg van de huidige markt neemt de gemeente voor nieuwe uitbreidingslocaties meer tijd voor de voorbereidingen. Dit betreft bijvoorbeeld de uitbrei dingswijk Essenvelt ten zuiden van Middelburg en nieuwbouw bij Sint Laurens. De gemeente heeft ook hier gekozen voor geleidelijke ontwikkeling. Deze week: Fuchsia, potmaat 10 cm, rijkbloeiend. Van €1,99 nu per stuk Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig t/m zondag 17 april 2011 Koopavond donderdag e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17