Zeeland in de lift naar zeges sport 139 1 HWP helemaal terug in race om de titel Reserves Het Witte Paard kunnen de kampioensvlag bijna hijsen Bert van Gils Nancy van de Ven vaster aan kop Sterk optreden van judoka Walhout maandag 11 april 2011 «©i Eén Zeeuwse wielrenner grijpt in Nieuwdorp de districtstitel. Shirin van Anrooy uit Kapelle wint categorie 1. 'Zowel bij Theo Middelkamp als bij de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen zit een behoorlijke groei in het ledenaantal van de jeugd' door Wim de Vos foto Willem Mieras nieuwdorp - Organisator Bert van Gils zat er enigszins aangeslagen bij. De valpartij met op het oog ernstige verwondingen bij Jerom Verbraak uit Roosendaal in de laat ste wedstrijd van de dag had be hoorlijk indruk gemaakt op de or ganisator van de districtskam pioenschappen wielrennen voor de jeugd in Nieuwdorp. Daar tegenover stond wel dat de wedstrijdjes daarvoor sportief en vooral ook aantrekkelijk waren ver lopen. Shirin van Anrooij uit Ka pelle was de enige Zeeuwse die een titel wist te behalen. Ze won de wedstrijd in de leeftijdsklasse 1. „Dit is inderdaad een behoorlijke domper. Je gaat er vanuit dat er niets ernstigs gebeurt, maar je dient er toch rekening mee te hou den. Dat laatste is vandaag dus het geval. Het belangrijkste is dat Ver braak er weer snel bovenop komt en geen nadelige gevolgen aan de ze val overhoudt", aldus Van Gils. Natuurlijk drukte de valpartij zo aan het einde van de dag een be hoorlijke stempel op het evene ment, waarin door de jeugdige ren- nertjes enthousiast werd gestre den om de titels in de zeven leef tijdscategorieën. Sterke winnaars waren daarbij, zo als David Dekker uit Fluitenberg (bij Hoogeveen) en zeker ook Tim van der Poel uit Bergschenhoek. Hij had bijna twee minuten voor sprong op de eerste achtervolgers. Hoewel er slechts één Zeeuwse vertegenwoordiger een titel wist te behalen, ziet het er volgens Bert van Gils niet zo somber uit voor het provinciale jeugdwielrennen. „Dat er niet meer Zeeuwen een ti tel hebben behaald, zegt me niet zoveel. Zowel bij Theo Middel kamp als bij de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen zit een be hoorlijke groei in het ledenaantal van de jeugd", stelde de organisa tor, zelf voorzitter van de jeugdaf deling van Theo Middelkamp. Het ledenaantal is zelfs zo gegroeid dat er zelfs even een tekort aan trai ners leek te ontstaan bij Middel kamp. „Maar dat probleem is ge lukkig opgelost. We hebben er ge lukkig trainers bij gekregen, zoals bijvoorbeeld oud-renner Ko de Vrieze." „En gelukkig heeft Zeeuws-Vlaan deren ook enkele voormalige cou reurs die zich met de jeugd bezig houden. Bovendien wordt het gat met de rest van Nederland kleiner. We boeken dus progressie", stelde Van Gils tevreden vast. Er waren podiumplaatsen voor Jürgen Mesu uit Middelburg (twee de in categorie twee) en Claudia Jongerius uit Burgh-Haamstede (derde in categorie 5). De wed strijd voor ID-renners leverde een zege op voor Joannathan Duinker- ke, die al zijn opponenten op ach terstand wist te rijden. De junioren van Middelkamp waren goed op dreef bij een wed strijd in het Belgische Harelbe- ke-Stasegem. Peter Blok werd tien de, George van Koeveringe elfde. In Zutendaal (eveneens België) reed hun clubgenoot Thijs de Lan ge naar de twaalfde plaats. Nick Nieuwdorp kon zaterdag zijn rentree niet maken na een lan ge periode van blessures. De inwo ner van Yerseke zou de Omloop van Lek en IJssel rijden, maar de wedstrijd werd afgelast. Er was on voldoende politie om het parkoers te beveiligen. Die werd ingezet bij het schietincident in een winkel centrum in Alphen aan den Rijn. Gisteren kwam Nieuwdorp wel in actie. In de Ronde van Mid den-Brabant werd hij knap acht tiende. ZIJTAART Motorcrosster Nancy van de Ven heeft haar leidende positie op het NK voor motoren met kleine wie len in de 85cc-klasse versterkt De dertienjarige Vlissingse was bij wedstrijden in het Brabantse Zij taart bijna alle jongens de baas. Ze werd twee keer tweede. In de eerste manche had Van de Ven kopstart. Twee ronden voor het einde kwam een Poolse rijder voorbij, die de zege greep. In de tweede manche reed Nancy van de Ven, gecoacht door haar broer Ri- nus, van start tot finish op de twee de plaats. Komend weekeinde is een NK-wedstrijd in Overloon. TILBURG Chantal Walhout (Judo Goes) heeft afgelopen weekeinde tijdens de Ne derlandse judokampioenschappen voor aspiranten (-17 jaar) haar visi tekaartje afgegeven. De dertienjarige judoka uit Stave- nisse werd in de klasse tot 63 kilo vijfde. Zowel in de voorrondes als in de kleine finale om het brons viel de beslissing van de scheids rechters in haar nadeel uit. Na een gelijkspel (hantei) wezen zij haar tegenstandster als winnaar aan. Clubgenoot Mauk Moerman uit Goes was na twee partijen klaar in de klasse tot 60 kilo. ■■■■MBMMMiNIMnMra door Roeland Alders middelburg - Het einde van de landelijke schaakcompetitie in de eerste klasse B krijgt een zinde rend slot. Het Witte Paard uit Sas van Gent strijdt na de klinkende 7-3-overwinning op Wageningen weer volop mee voor promotie naar het schaakwalhalla, de Mees terklasse. De Zeeuws-Vlamingen delen de koppositie met De Stuk- kenjagers uit Tilburg. Beide ploe gen hebben evenveel match- en bordpunten. Tegen Wageningen leek het een zware middag te worden omdat het team met kopman [an Tim man net als HWP één van de vier koplopers was. Niets bleek minder waar. Koen Leenhouts kwam een snelle remise overeen met Tim man en daarna stroomden de pun ten binnen. Eerst liet Helmut Cardon niets heel van zijn tegenstander. Daarna trakteerde Hans Groffen zijn oppo nent op een nederlaag en vervol- gern boekte Thibaut Maenhout een goede overwinning op de be kende Israëliër Yochanan Afek. Groffen behaalde met zijn winst overigens een prima 5,5 uit 6 sco re. Met een ruime voorsprong op zak zat het daarna niet tegen. Tieme Verlinde stond niet zo goed, maar bleef in het eindspel koelbloediger dan zijn opponent. Wouter Gryson had zijn tegenstander van begin af aan in de houdgreep. Uit eindelijk wist hij de dame van de tegenstander te veroveren, waarna hij de felicitaties in ontvangst kon nemen. Toen de wedstrijd eigenlijk al ge speeld was, deed Wageningen nog wat terug: Johan Goormachtigh moest een nederlaag toestaan. Thi baut Vandenbussche speelde een nette remise tegen Sander van Eijk, waarna Steven Geirnaert uit eindelijk het Sasse feest compleet maakte door zijn partij in winst om te zetten. Door deze overwin ning schakelde HWP Wageningen uit voor de titel. Concurrent num mer vier Zukertort speelde gelijk en alleen Stukkenjagers won. HWP staat nu precies gelijk met de Tilburgers. Beide teams hebben 12 matchpunten en 46,5 bordpun ten. De laatste ronde moet uit ma ken wie kampioen wordt en pro moveert naar de Meesterklasse. HWP treedt in de laatste ronde in Sas van Gent aan tegen het in de gradatienood verkerende LSG 2, terwijl Stukkenjagers het tegen Eindhoven iets zwaarder heeft. door Roeland Alders Marit Huige uit Nisse met Aldebaran. De combinatie bleef in de klasse L foutloos maar moest genoegen nemen met de tweede plaats. foto Izaiik Verkeste middelburg - In de derde klasse van de landelijke schaakcompetitie was de strijd twee ronden voor het einde eigenlijk al beslist. Het Witte Paard 2 was al bijna niet meer te achterhalen en na de zege van zaterdag op degradant Moerka- pelle kan de vlag eigenlijk al in top. Landau Axel moet nog knok ken voor lijfsbehoud. Moerkapelle-HWP 2 2,5-5,5: Al snel ging het de goede kant op voor HWP 2. Teamleider Kees Nieuwelink gaf het goede voor beeld en verpulverde zijn tegen stander. Fabian Hulpia verdubbel de daarna de score. Jim van de Vreede maakte er 3-0 van waarna invaller Manuel Colsen een neder laag moest incasseren. John Gom- mers won, waarna de overige drie partijen onbeslist eindigden. HWP heeft twee matchpunten en een heleboel bordpunten meer dan eer ste achtervolger Sliedrecht. Souburg-Temeuzen 5-3: Een wed strijd om des keizers baard. Ter- neuzen dacht met slechts zeven man aan te treden, maar omdat vergeten was Bart de Vogelaere op de halen, begonnen de Zeeuws- Vlamingen met zes man en dus een 2-0-achterstand. Jeroen Hek huis versloeg Chris Ghysels waar door het 3-0 werd. Adrian Roos deed nog wat terug, maar de zieke Bert Henderikse hielp Souburg uit eindelijk aan de winst door van Jordi Gernaert te winnen. Krimpen a/d IJssel-Landau Axel 4-4: Landau pakte een belangrijk punt in de strijd om degradatie. Erik Bolleman moest al snel een nederlaag incasseren. Daarna kwa men de Zeeuws-Vlamingen sterk terug. De grieperige Martijn de Clerck won verrassend aan het eer ste bord. Bij een 4-3-voorsprong kon Janco Dees de gelijkmaker van de Krimpenaren echter niet voor komen. In de laatste ronde zal Lan dau De Drie Torens moeten ver slaan om derdeklasser te blijven. Sliedrecht-Goes 5,5-2,5: De Goese- naren hadden geen kans tegen de nummer twee. Joey van de Braak verloor al na elf zetten. Rien de Böck deed wel wat terug, maar daarna ging het mis. Louis Nieu- wenhuijse met een zege en Maxim le Clercq met een remise verzacht ten de pijn nog een beetje. De Drie Torens-HWP 3 3,5-4,5: Door de nipte zege is het Sasse team veilig. Na nederlagen van André Galle en Sadik Bajaktari werd het nog even spannend. Bij een 3,5-2,5-tussenstand maakten Walter Tonoli en Marc Lacrosse aan alle onzekerheid een einde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79