Jeugdwielrennen zit in Flinstone rijdt de gezusters 381 sport Matige starts breken Mark Boot lelijk op Dure nederlaag voor basketbalsters Souburg DISTRiCTSKAMPIOENSCHAPPEN JEUGD De Zeeuwse jeugdwielrenners spelen geen dominante rol in Nieuwdorp. Bert van Gils voorziet echter betere tijden want het aantal leden en trainers in de provincie groeit. maandag 11 april 2011 W door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Tijdens de eerste clubwedstrijd van de motorclub Rilland toonde motorcrosser Don- ny Bastemeijer uit Heinenoord zich de sterkste bij de senioren op het Schelde-circuit. De zeventienja rige Honda-rijder werd in beide manches eerste gevolgd door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Ste fan Hage uit Goes. In tegenstelling tot Bastemeijer kende Boot twee matige starts. Te gen de tijd dat Boot oprukte naar de tweede plaats was Bastemeijer allang gevlogen. Het verschil op de streep bedroeg uiteindelijk slechts drie tellen. Als Boot een betere start had gehad, had er wellicht meer ingezeten. Bastemeijer: „Ik had vandaag geen wedstrijd en dan ben je op trainen aangewezen. Een wedstrijd is nog Middelburger Ralph Kerkhove- (MX1/MX2 junioren) in actie tij dens de clubcross in Rilland. foto Willem Mieras ssm mrnsarn door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie leden de vrouwen van BV Souburg en BC Vlissingen opnieuw een nederlaag. BV Souburg verloor van Deurne Pioniers en kan de degradatie bijna niet meer ontlopen. BC Vlis singen blijft zesde na de nederlaag tegen Den Dungk. In de mannen overgangsklasse won het tweede team van BC Vlissingen. Vrouwen. Deurne Pioniers - BV Souburg 71-42: BV Souburg miste enkele speelsters tegen naaste con current Deurne Pioniers. De thuis ploeg speelde de hele wedstrijd een zoneverdediging, waartegen BV Souburg wel kansen kreeg, maar het afstandschot liet de Sou- burgers in de steek. Na het eerste kwart had de ploeg uit Deurne een 16-11-voorsprong, die bij de rust was opgelopen naar 36-23. In het derde kwart drukte Deurne Pioniers door naar 60-35, waar door het laatste kwart een formali teit werd: 71-42. Scores: Shanice de Graaf 12, Gitta Zijl- ma 9, Annegret Scheers 8, Immie Patti- kawa 7, Kim Rijnberg 4 en Jessica Ver- hage 2. BC Vlissingen - Den Dungk 54-65: De Vlissingse vrouwen be gonnen goed en namen een 13-7-voorsprong. Tot 22-14 bleef de- altijd beter dan een training. Van daar mijn keuze voor Rilland. Op dit circuit rijd ik best graag. In bei de manches had ik meteen een goede start en ik kon hierna mijn positie redelijk makkelijk consoli deren." Boot had het moeilijker. Hij moest in de eerste manche lange tijd Rin- nie van Linden uit Putte voor zich dulden en in de tweede manche vocht hij in het begin nog felle duels uit met Hage. In de clubklasse leek de strijd om de dagwinst te gaan tussen Ralph Kerkhove uit Middelburg en Mau- rits van der Berge uit Ossendrecht. De organisator vond echter dat bei den te snel waren voor de clubklas se en ze werden in de tweede man che geplaatst bij de MX1/MX2 ju nioren. Voor beiden was dat geen probleem, want de veertienjarige Kerkhove werd in die klasse knap derde achter dagwinnaar Dennis Verswijver uit Hoogerheide en Lu- kas de Ruiter uit Wolphaartsdijk. Van den Berge werd zesde. In de 65 cc klasse, die beheerst werd door Brian Vermeulen uit Klundert, speelden de Zeeuwen geen rol van betekenis. Anders was dat bij de 85 cc-categorie, want hierin was Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen de sterkste, lochem van den Dorpel uit Kapel- Ie werd derde. Bij de veteranen waren er ook geen podiumplaatsen voor de Zeeuwse deelnemers. Ad Geldof uit Oostkapelle en Jacco Bol uit Schore moesten zich in de door Ad Groffen uit Bergen op Zoom gewonnen wedstrijd tevreden stellen met de vijfde en zesde plaats. ze voorsprong behouden, maar daarna viel BC Vlissingen stil en kon Den Dungk net voor de pauze langszij komen: 24-25. Na de her vatting namen de teams om beur ten de leiding, maar na 47-46 liet de Vlissingse aanval het opnieuw afweten. Den Dungk liep uit naar 47-58 en gaf dat in de slotfase niet meer weg: 54-65. Scores: Nanon Doeland 16, Elisa Kui pers 10, Floor de Vries 9, Melanie Dol fing 6, Linda de Paauw 5, Nayara de Rid der 3, Dorien de Witte 3 en Lizette He- ijnsdijk 2. Mannen. BC Vlissingen 2 - BC Bladel 83-51: BC Vlissingen 2 kwam sterk uit de startblokken en nam via snelle combinaties een 17-8-voorsprong. Daarna stokte de productie, waardoor Bladel terug kwam tot 22-20. Een versnelling zorgde ervoor'dat de thuisploeg ging rusten met een 33-22-voor- sprong. In het derde kwart sloeg de vermoeidheid bij Bladel toe, waardoor Vlissingen uitliep naar 56-36. In het laatste kwart bouwde Vlissingen het verschil verder uit, waarbij jeugdspeler Abdul Zombra een hoofdrol vertolkte. Scores: Abdul Zombra 16, Mike de Kra ker 13, Ronny de Troije 13, Patrick Kompier 11, Angelo Roelands 8, Emilio Jangbahadoer 8, Rajinder Poetai 6, Ra- jan Dielbandhoesing 4, Benjamin Risa- kotta 2 en Raylin Jimenez 2. De koplopers in categorie 4 in actie in Nieuwdorp. door Lucien Ro'elandt westkapelle - Cindy Klap schreef zaterdag met Flinstone op overtui gende wijze de competitie om de Vroon Dressuur Trofee op haar naam. Met haar score 65,50 pro cent bleef de combinatie uit West kapelle Elizabeth Roelse met Allis- son anderhalf procent voor. Met 63,77 procent eiste Marijke Brasser met Bandiet Z het brons voor zich op. Bij de pony's was Isabelle Da- vidse met Jasmijn de beste. Met twee afgetekende overwinnin gen onderstreepte Cindy Klap met de ruin Flinstone in manege de Zandooi in Westkapelle haar mees terschap. In de eerste proef van de klasse B stuurde ze de Farao-zoon met 66,66 procent met een straat lengte voorsprong naar de zege. De Vroonruiter-combinatie sloeg daarmee een gat van maar liefst bijna zeven procent met Miranda de Waard met Figo. In de herkan sing reed Klap de zwarte ruin met 66,33 procent weer naar een afgete kende overwinning. „Dit is vooral de verdienste van Flinstone. Hij is altijd bereid om voor je te werken en is zo sterk als een beer. Ik rij hem samen met mijn zus Denise. Die heeft vandaag met hem beide proeven in het M2 gewonnen." In Mi was Marijke Brasser met Bandiet Z in eigen huis een klasse apart. De manegehoudster stuurde in beide proeven de Balougran Z-zoon met 62 procent naar een af getekende overwinning. Met een derde plaats in de eindrangschik king was Brasser tevreden. Piet Huige schreef zaterdag met Uc- cello de klasse Z op zijn naam bij de outdoorwedstrijden van Stal de Kroo in Nieuwland. In de klasse L eiste de Zeeuwse jeugd de hoofd rol op. Wilma Stouten was met Stouten's Zidane de beste. Met de overwinning in B onderstreepte de achttienjarige Stephanie van Sprundel uit Oost-Souburg met de merrie Ramira de dominante rol van de Zeeuwse jeugd. In de klasse M bleken de Zeeuwen niet opge wassen tegen de invasie van bui ten de provincie. Met name ex-in- ternational Tanja Kommers was oppermachtig. In de klasse L leek Marit Huige met Aldebaran het succes van de springstal uit Nisse een vervolg te geven. Met een foutloze barragerit en een tijd van 47,77 seconden bracht zij met de Malito de Re- ves-zoon het spel op de wagen. Als voorlaatste ging Kevin de Wil de met VdD's Cinderella op jacht naar de zege. Maar de ruiter uit Driewegen kwam met de Turbo van 't Gestelhof-dochter bijna twee tellen tekort om zijn clubge note van de leiding te verdringen. Wilma Stouten met dé ruin Stou ten's Zidane reed daarna in 47,10 seconden op fraaie wijze naar de fel begeerde overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78