Vlissingen wint nipt op 361 sport Erwin Harmes snel op 3000 meter in Goes FC Dauwendaele 1 doet goede zaken Zege voor vrouwen De Stormvogel WS'92 naar nacompetitie HOCKEY Fusie tussen Middelburg en Vlissingen zorgt komend seizoen maandag 11 april 2011 door Sjaak Sinke goes - Vorige week verloor Erwin Harmes van Dynamica de 3000 meter in Oostburg nog kansloos van Zeeuws kampioen Ronnie Overgaauw (Dynamica). Op sport park Het Schenge in Goes haalde Harmes meer dan 30 seconden van zijn Oostburgse tijd af en fi nishte als eerste in 8.58.67. Harmes opende de eerste kilome ter sterk. Alleen A-junior Neal Bouterse (AV'56) kon even volgen. Daarachter bevond zich een leuk groepje met master H50 Mauricio Gonzales (Dynamica) en de circa 35 jaar jongere junioren Tim van den Broeke en Willem de Korte (Dynamica). In de tweede kilome ter moest Harmes iets aan tempo inleveren maar dankzij de achter blijvers kon hij zich flink optrek ken om zo net onder de negen mi nuten te kunnen finishen met een gemiddelde kilometertijd die in de marathon van Rotterdam tot een toptijd van 2 uur en 6 minuten zou leiden. Neal Bouterse liep solo naar 9.21.12, Tim van den Broeke bleef De Korte en master Gonzales in de eindfase voor. Esther Platteeuw (Scheldesport) was de snelste vrouw op de 3000 meter. Samantha Lernhout (RK- HAV) werkte een 'vierkamp' af middelburg - Met nog twee wed strijden te gaan hebben de zaal- voetballers van FC Dauwendaele t de kans op lijfsbehoud weer volle dig in eigen hand. Twee kéer kwam de Middelburgse eersteklas ser deze week in actie. Eenmaal was er een nederlaag (13-8 tegen Halsteren 2) en eenmaal een zege (11-2 tegen MMS United 2), zodat de voorsprong op SSV'65 nu vier punten bedraagt. Tegen Halsteren 2 keek Dauwendaele 1 bij de rust al die ze vier keer winnend afsloot op de 200 meter, kogel, discus en verspringen. Een spectaculair onderdeel was het ZK polsstokhoogspringen. Op de meest vreemde manieren werd de lat gepasseerd. A-junior Patrick Looij (AV'56) deed het nog behoor lijk met een hoogte van precies drie meter. Joost Ketel (Achilles) vestigde een baanrecord op het hoogspringen jongens B. De uitslag van de 200 meter jon gens B leverde commotie op. Ro bin Hummel van Achilles kwam een paar minuten voor de start aan op het sportpark, omdat hij door een file vertraging had opge lopen. Hij kreeg toestemming later met de jongens A te starten waar hij de winnende tijd van 23.67 liep. Edwin van Bemden (AV'56) no teerde in de serie van de jongens B een tijd van 23.78, slechts elfhon- derdste langzamer dan Hummel. „Volgens de reglementen had er dan een finale gelopen moeten worden", bracht vader Van Bem den naar voren. Helaas kon dat niet meer omdat Hummel al weer op terugweg naar Etten Leur was. Bij atleten met een beperking viel nog een Nederlands record te note ren. Yunus Ozden (Scheldesport) plofte de 6 kg zware kogel naar 8 meter en 79 centimeter. door Esther Minnaard tegen een 4-1-achterstand aan en waren Nordin Benjilali (3x), Rob bie van Iwaarden (3x) en Marlo Ja- nisse (2x) de doelpuntenmakers. In het duel met MMS United 2 was het halverwege 4-1 en stoom de Dauwendaele 1 na rust door naar 11-2. De score aan Middelburg se kant werden verzorgd door Ro- naldo Meijer (3X), Robbie van Iwaarden (3X), Marik Waterman (2x), Marlo Janisse (2x) en Angelo Geelhoed. vlissingen - In de derde klasse na men de hockeysters van Vlissin gen het gisteren op tegen de vrou wen uit Berlicum. Beide ploegen begonnen slap aan een saaie eerste helft. Er was geen lijn in het spel van de vrouwen te ontdekken. De thuisploeg trok uiteindelijk aan het langste eind: 2-1. Vlissingen-trainster Rinske de Vis ser was niet tevreden over het spel van haar ploeg. „Tegen betere te genstanders spelen we goed. Dat komt omdat we dan het spel niet hoeven te maken. Nu moeten we dat wel en je ziet dat we daar moei te mee hebben." In de 30e minuut versierde Berli cum een strafbal door de bal op het lichaam van een Vlissin- gen-speelster te pushen. De bezoe kers kwamen op eén o-i-voor- sprong doordat de strafbal feilloos in de linker bovenhoek van het doel werd geplaatst. Op slag van rust bracht Danielle Sturm de thuisploeg weer op gelijke hoogte. Uit de rebound speelde ze de bal langs de keepster. Met een x-i-stand gingen de vrouwen de rust in. De tweede helft was voor Vlissin gen. „In de rust heb ik de speel sters weer op scherp gezet. We hebben wat tactische omzettingen gedaan in de as van het midden veld", zei De Visser. De coaching van de trainster leek te helpen. Het elftal drong de speelsters van Berlicum terug op eigen helft. De thuisploeg kreeg veel strafcorners. Het verlossende doelpunt werd halverwege de tweede helft ge maakt door Merel de Kam: 2-1. „Ik ben tevreden over het resultaat, maar niet over het niveau. We heb ben een paar jonge hockeysters die voor het eerst in de seniorencom petitie uitkomen. Ze kampen nog met wat onzekerheid. Er is eigen lijk niemand die het hele team op sleeptouw kan nemen als het niet loopt tijdens de wedstrijd", zei De Visser. Met nog zeven duels te gaan ligt Een speelster van Vlissingen (links) gaat er met de bal vandoor. de competitie open. Coach De Vis ser hoopt nog mee te kunnen doen voor de tweede plaats. „Als we dat kunnen bereiken, hebben we nog kans op promotie. Met het oog op de toekomst, zou dat gewel dig zijn." De Visser doelt daarmee op de fu sie tussen de hockeyclubs uit Vlis singen en Middelburg. Door de sa mensmelting van de clubs krijgt het vrouwenteam mogelijk een nieuwe impuls. „Er zit veel jeugd bij Middelburg. Als er talent bijzit, schuiven zij door naar de senio ren. We hebben nu een hecht team, maar de vereniging wordt straks veel groter. Ik stel de beste speelsters op." Er zitten dus wel een aantal veranderingen aan te komen. De hockeyclubs zullen bij voorbeeld naar het nieuwe sport park Vrijburg verhuizen. Daar gaan ze samen verder onder de naam hockeyclub Walcheren. Het is de bedoeling dat de opening van door Ko Mechielsen vlissingen - Een sterk verzwakt waterpoloteam van De Stormvogel kon zaterdag in Sittard niet impo neren en verloor met 6-5 van Hel- lasglana. De Stormvogel 2, dat met 5-5-gelijkspeelde tegen Hellasglana 2, is door dat resultaat veilig in de eerste klasse district. De vrouwen van De Stormvogel wonnen met 6-7 bij Waterproof De Stormvogel-Hellasglana 5-6: De Stormvogel beschikte over slechts zeven spelers. Gevolg was dat coach Sjaak Leijnse de zwem broek aan deed en zijn jongste zoon Mees in het eerste zijn op wachting mocht maken. Het werd een spannende wedstrijd waarin Hellasglana een 2-1-voorsprong nam en toen het halverwege de wedstrijd 4-2 was leek een neder laag onafwendbaar. Maar Mees Le ijnse lag lekker te keepen en dat gaf vertrouwen aan de ploeg die in de derde periode op stond en goed waterpolo ging spelen. De ploeg knokte zich terug en kwam op 5-5. In een spannende laatste periode was het Hellasglana dat de 6-5 maakte, maar De Stormvogel was vaak dichtbij een gelijkmaker. In de laatste minuut maakte een speler van Hellasglana een overtre ding en kreeg De Stormvogel een strafworp. Het schot spatte echter op de paal uiteen. Scores De Stormvogel: Robin Juranek 3 en Jordy de Nood 2 maal. Hellasglana 2-De Stormvogel 2 5-5: Ook bij de Vlissingse reserves was de keeper afwezig en zodoen de had de jeugdige Mees Leijnse een zware middag want ook hier mocht hij onder de lat plaatsne men. En ook hier deed het talent het erg goed. De Stormvogel 2 speelde een goede wedstrijd. Toen het na de derde periode 2-4 was, leek de winst binnen maar De Stormvogel 2 speelde een slordige laatste periode waarin Hellasglana sterk terug kwam. Scores De Stormvogel 2: Sjaak Leijnse 2 en Robin Breel, Jens van der Heijden en Dennis van de Ketterij alien 1 maal. Waterproof-De Stormvogel 6-7: De Stormvogel-vrouwen hadden een goede start in Maastricht, want het nam een o-2-voorsprong in de eerste periode. Er volgde een slechte tweede periode waarin Wa terproof het de Vlissingers lastig maakte. De Stormvogel miste bo vendien de kansen en keek snel te gen een 4-2-achterstand aan. Er volgde een betere derde periode, maar De Stormvogel bleef tegen een 5-3-achterstand aankijken. De Vlissingse vrouwen speelden in de laatste periode een ander spelletje en wisten Waterproof goed onder druk te zetten. Waterproof maakte de fouten en De Stormvogel straf te die erg goed af en won zodoen de op het nippertje de wedstrijd: 6-7. Scores De Stormvogel: Joyce Piek 5 en Lois van de Berg en Lilianne Soie beiden 1 maal. door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van WS'92 zijn zeker van de tweede plaats in de promotieklasse B. De Vlissingers verzekerden zich daar door van een plaats in de nacom petitie om een plaats in de regiodi visie. Voor de mannen van My- tilus viel in de regiodivisie on danks een 2-3 overwinning bij de derde keus van Sliedrecht Sport het doek. De vrouwen van WS'92 speelden tegen het laag geklasseer de Roosendaal 3 een wedstrijd met twee gezichten. Na Vlissingse winst in de eerste twee sets kantel de het duel: 3-2. Sliedrecht Sport 3-Mytilus 2-3 (10-25, 25-22, 25-17, 22-25, 18-20): Mytilus was voor het eerst sinds lange tijd weer compleet en speel de een goede wedstrijd. De Goese formatie bestookte Sliedrecht met een lastige opslag en nam daarmee in de eerste set het initiatief. Beide teams deden in de tweede en der de set nauwelijks voor elkaar on der. Na twee nederlagen op rij draaide het duel in het voordeel van de Zeeuwen. Atak'55 2-WS'92 0-4 (12-25, 18-25, 23-25, 20-25): WS'92 pakte na de nederlaag tegen kampioen Rowi de goede draad weer op. De Vlissingse mannenploeg beperkte de eigen foutenlast en nam vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief WS'92 mocht zich in aanvallend opzicht uitleven en kon het zich in de laatste set veroorloven om met het oog op de nacompetitie te ex perimenteren. Roosendaal 3-WS'92 3-2 (19-25, 19-25, 25-9, 25-20, 15-11): WS'92 kon een goede start geen vervolg geven. De Vlissingse vrouwen- ploeg raakte na winst in de eerste twee sets het spoor bijster. Vooral passend zakte WS'92 door het ijs. Bovendien bleef de eigen opslag ver onder de maat. In de vijfde set trok de thuisploeg na 10-10 de winst naar zich toe. '1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76