321 sport RCS legt zich nog niet neer bij De Meeuwen wint topper Vlissingen aan kop in de derde periode RCS pakt een punt tegen koploper Nuenen in de eer ste klasse C. De ploeg van Michel Leonhart kan elk punt goed gebruiken in de strijd tegen degradatie. Zeelandia Middelburg kan titel vergeten na nederlaag tegen BSC maandag 11 april 2011 door Yorben Weststrate MIDDELBURG - De voetballers van VC Vlissingen hebben gisteren in de allerlaatste seconde de winst ge pakt op bezoek bij Theole. Vlissin- gen-spits Sinan Coban maakte in de drieënnegentigste minuut de winnende treffer. Door de winst staat Vlissingen nu bovenaan in de derde periode in de eerste klasse C. Vlissingen begon-rommelig aan de wedstrijd, vond Renato Dijkstra. Hij nam de honneurs waar, omdat Roy Hendriksen bij RKC aanwezig was. Dijkstra: „We moesten op kunstgras spelen, dat ligt ons wel. Want we hebben toch aardig wat technisch begaafde spelers, maar het was toch wel even wennen in het begin. Maar na de 0-1 van Saïd Bouzambou domineerden we de gehele eerste helft." Vlissingen kwam zelfs op 0-2 door een treffer van Randy de Dreu. Vlak voor rust kwam Theole terug in de wedstrijd na een goede indi viduele actie. Na rust kreeg Vlissin gen uit een penalty de ideale mo gelijkheid om de wedstrijd defini tief te beslissen. Dijktra: „Helaas schoot Björn Lan- geveld tegen de buitenkant van de paal. Dan wordt het nog span nend." Zeker omdat Joffrey Geldof na een handsbal op de doellijn het veld moest verlaten. Theole benutte de daaropvolgende strafschop wel. „Maar ook met tien man waren wij beter. Ik was er ook zeker van dat er een winnaar zou komen. Ge lukkig waren wij dat." Door de winst op Theole stijgt Vlissingen naar de derde plek. TSV Theole - VC Vlissingen 2-3 (1-2). 21. Saïd Bouzambou 0-1, 43. Randy de Dreu 0-2, 44. Matthijs van Gessel 1-2, 70. Niels van de Koppel (strafschop) 2-2, 90(+3). Sinan Coban 2-3. Bijzon derheid: 60. Björn Langeveld mist straf schop. Scheidsrechter: L.M.F. Knops (Valkenburg). Rode kaart: 70. Joffrey Geldof (Vlissingen). Gele kaart: Ibrahim Aliskan en Kevin van de Berg (beide Theole). Joffrey Geldof en Saïd Bouzam bou (beide Vlissingen). Aantal toe schouwers: 350. ZONDAG EERSTE KLASSE De wedstrijd begon twintig minu ten te laat De bus van Nuenen zat vast in de opgebroken Spoorstraat MIDDELBURG - In de strijd om het kampioenschap in de derde klasse A liet HW'24 gisteren op eigen veld twee dure punten liggen te gen SC Gastel (ï-r). Zeelandia Mid delburg blijft vierde na een 2-0-ne- derlaag bij de nummer drie van de ze klasse, BSC. Axel boekte bij hek kensluiter Hoeven een klinkende 6-o-overwinning. BSC-Zeelandia Middelburg 2-0: In Roosendaal kwamen de Middel burgers voor de vierde maal op rij niet tot winst, maar desondanks toonde trainer Arjo den Dekker zich na afloop niet echt ontevre den. „Wat resultaat betreft natuurlijk wel, maar qua veldspel ben ik abso luut niet ontevreden. Wij speel den vandaag goed combinatievoet bal, alleen de afwerking schoot te kort." Voor rust waren er enkele goede mogelijkheden voor de bezoekers om de score te openen, maar deze werden telkens niet benut. In het laatste kwartier kregen de Zeeuw en hiervoor de rekening gepresen teerd toen BSC wel twee keer tot scoren wist te komen: 2-0. HW24-SC Gastel 1-1: De thuisclub kende een droomstart. Al na 45 seconden schoot Tim de Feijter de openingstreffer binnen. De Zeeuws-Vlamingen verzuim den daarna om de 2-0 te maken. Een inzet van Michal Szczawinski belandde op de paal en uit de re bound schoot Evert van den Berg voor een leeg doel hoog over. De Brabanders namen vervolgens het initiatief over en kwamen ver diend langszij door een goal van loost Ossenblok. Na de hervatting drong de thuis ploeg fel aan, maar stuitte het op de stugge defensie van SC Gastel. Hoeven-Axel 0-6 (0-1). Jari Vyaene 0-1 en 0-2, Danny Aarnoudse 0-3, Jaimy de Visser 0-4, Soufian Doorns 0-5 en 0-6. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A bewees De Meeuwen zichzelf én koploper DFS een dienst door met 3-1 te winnen van Yerseke. Dom burg tegen VCK eindigde in een 1-1-gelijkspel. Veere (3-2 bij DFS) en Nieuwland (0-2 tegen Kapelle) kregen nederlagen te verwerken. De Meeuwen - Yerseke 3-1: Yerse ke opende sterk, maar verzuimde in de openingsfase te scoren. Na een halfuur zorgde Kevin Janse voor de 1-0. Na rust tekende Mi chel de Rooij voor de 1-1, maar via Danny Huijbregtse kwam de thuis ploeg opnieuw op voorsprong. Yer- seke-speler Arjen de Koeijer werd uit het veld gestuurd na vermeend doorlopen op Meeuwen-doelman Dennie Oosse. Ook Meeuwen-spe ler Martijn Blommaart werd - we gens natrappen - met rood uit het veld gestuurd. In de 80e minuut besliste Timme Kwast de wed strijd definitief. In totaliteit trof De Meeuwen vijf maal de lat. Domburg - VCK 1-1: In de zesde minuut werd Chiel Maranus ge stuit door VCK-doelman Joshua van Dolder. De keeper kreeg geel, waar Domburg aan een rode kaart dacht. Op slag van rust werd een treffer van Maranus wegens buiten spel afgekeurd. In de 63e minuut werd er een overtreding begaan op Sander Willemsen en uit de straf schop bracht Martijn Minderhoud Domburg op 1-0. De thuisploeg maakte de fout om daarna achter over te gaan leunen en VCK profi teerde. In de 75e minuut scoorde Michiel Ketting de 1-1. Via Bob en Chiel Maranus was Domburg daar na nog gevaarlijk, maar Van Dol der redde een punt voor zijn ploeg. DFS - Veere 3-2: DFS boekte een moeizame overwinning. Pieter de Munnik zorgde voor de 1-0. DFS had de overhand, maar liep door twee counters tegen goals van Ro bin de Rijke op. Na een uur zorg de Mariko Rouw voor de 2-2 en vier minuten later stiftte Lennart Padmos de winnende treffer over Veere-doelman René Bil. Nieuwland - Kapelle 0-2: De wedstrijd leek lange tijd op 0-0 af te stevenen, maar in de slotfase sloeg Kapelle alsnog toe. In de 86e minuut nam Romano Meerman de bal aan, draaide van zijn tegen stander weg en scoorde de 0-1. Twee minuten later bepaalde Ro bin Boogaard met een diagonaal schot de eindstand op 0-2. Heinkenszand - Spui 4-1 (0-0). Maar ten Griep 1 -0, Maarten Griep (straf schop) 2-0, Remco Hamelink 2-1, San- der Geldof 3-1Jeroen Verschiere 4-1 Rode kaart (2x geel): Arjan Kalisvaart (Spui). SKNWK - Colijnsplaatse Boys 4-0 (3-0). Stefan Vermeer 1 -0, Robert Pad mos 2-0 en 3-0, Martin Kiesenberg. 4-0. Roy van der Kaap (rechts) speelt een speler van Nuenen door de benen. Rafael Vulin kijkt toe. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72