Perfectie niet meer nodig voor Zwemmen zit nog steeds in de lift 281 sport Ronde Baskenland prooi voor Klöden Benjamin Kiptoo wint marathon Parijs Eén uit twee voor Rentmeester op NK Visser eindwinnares Energiewacht Tour Wereldbekerzege Van Rijsselberge EK TURNEN Het niveau van Epke Zonderland op rekstok is zo hoog dat hij ook met een verre van perfecte oefening de gou den medaille op het EK kan veroveren. maandag 11 april 2011 ZALLA Andreas Klöden heeft de Ronde van Baskenland op zijn naam ge schreven. De Duitse wielrenner van RadioShack werd in de afslui tende tijdrit over 24 kilometer tweede. Robert Gesink van de Ra bobank steeg door een sterke tijdrit naar de derde plaats in het eindklassement. De Spanjaard Joaquin Rodriguez, lange tijd klas sementsleider, werd tweede. De tijdrit werd gewonnen door Klödens landgenoot Tony Martin. Johnny Hoogerland uit Yerseke ein digde als 57e in het klassement. PARIJS Benjamin Kiptoo heeft de mara thon van Parijs op zijn naam ge schreven. De Keniaan liep de ruim 42 kilometer in 2 uur, 6 minuten en 31 seconden, een persoonlijk re cord. Kiptoo arriveerde solo aan de streep. Hij liep op zo'n 5 kilometer van de finish weg uit een kop groep. Kiptoo bleef zijn landgenoot Bernard Kipyego, vorig jaar vijfde in Rotterdam, ruim voor: 2.07.14. Bij de vrouwen zegevierde de Keni- aanse Jeptoo. Ze verbeterde met een tijd van 2.22.52 haar persoon lijk record met ruim vier minuten. WAPENVELD Martijn Rentmeester, de enige Zeeuwse deelnemer op het NK dammen in Wapenveld, speelde za terdag één partij remise en verloor er een. Hij verraste Kees Thijssen op de vijftiende zet, waarna een grote ruil een einde maakte aan al le spanningen. In de middagronde incasseerde de inwoner van 's-Gra- venpolder tegen Roel Boomstra zijn tweede nederlaag. Alexander Baljakin won zaterdag twee maal en nam de leiding over van Jasper Lemmen. HAREN Adrie Visser is eindwinnares ge worden van de Energiewacht Tour. In de afsluitende etappe in Haren kwam haar een dag eerder verover de koppositie niet meer in gevaar. Marianne Vos boekte haar tweede etappezege van deze ronde. Dank zij de bonificatieseconden schoof ze op naar de derde plaats in het kiassement, achter Visser en Neder lands kampioene Loes Gunnewijk. Van zijn de Zeeuwse formatie Ra- bo Lady Force haalde Kim Banga de eindstreep. Ze werd 93e. PA LM'A DE MALLORCA Dorian van Rijsselberge heeft de wereldbekerwedstrijd om de' prin ses Sofia-trofee gewonnen in de RS:X-kïasse. De Texelse windsurfer stuurde zijn plank in de laatste race als tweede door de finishlijn. Door de dubbele puntentelling breidde de olympi sche troef zijn voorsprong in de eindstand flink uit. De Nieuw-Zeel- ander Tom Ashley passeerde de En gelsman Dempsey nog in de rang schikking en werd op grote afstand van de winnaar tweede. De winnende score van Epke Zonderland op de rekstok. door Rob de Bruyn eindhoven - Nederland zal deze zomer tijdens det wereldkampi oenschappen zwemmen in Shang hai in een recordaantal finales ver tegenwoordigd zijn. Dat is althans de verwachting van Jacco Verhae- ren, technisch directeur van de na tionale zwembond KNZB. „Ik ga ervan uit dat de trend van de laatste jaren zich voortzet en dat we dus weer meer finaleplek- ken gaan halen", zei hij gisteren na afloop van de Swim Cup Eindho ven. Het laatste kwalificatietoernooi voor het WK maakte meer dan ooit tevoren duidelijk hoe hoog het niveau van het Nederlandse zwemmen inmiddels is. Verhae- ren had de limieten naar eigen zeg gen erg scherp gesteld maar kon 'zéér tevreden' zijn met de ver toonde prestaties. Vijftien zwemmers haalden het op eigen kracht. Joost Reijns zat op de 200 meter vrije slag zó dicht bij de limiet (0,08 seconden) en laat zo'n progressie zien dat ook hij naar China gaat. Net als schoolslag specialiste Tessa Brouwer (reserve voor de 4x100 wisselslagestafette). Hoewel ook Hinkelien Schreuder weer deel uitmaakt van de WK-ploeg, is het nog onzeker of zij over drie maanden individueel in actie zal komen. Voor het eerst in haar carrière (sinds 2001) slaagde ze er niet in zich te plaatsen. Zowel op de 50 meter vlinderslag als op de 50 vrij bleef ze ruim binnen de kwalifica tie-eisen maar had ze een paar snellere landgenotes voor zich. Op een WK mogen per nummer maar twee zwemmers per land deelnemen. Waar Schreuder pech had, viel het dubbeltje voor Marleen Veldhuis de goede kant uit. Net als eerder op de 50 meter vlinderslag moest ze ook gisteren op de 50 vrij de overwinning aan trainingsmaatje Ranomi Kromowidjojo laten (24,35 seconden). Maar met haar 24,54 stak ze Hinkelien Schreuder de loef af. „Je moet dus echt het al lerbeste van jezelf laten zien", wist een teleurgestelde Schreuder. Haar eigen 24,66 was vorig jaar op het EK in Boedapest goed voor zilver en was dat seizoen mondiaal de vijfde tijd, maar bleek nu dus niet genoeg. De opluchting was groot bij Veld huis, die pas een half jaar geleden haar rentree maakte nadat ze moe der was geworden. „Ik ben heel blij dat ik me ook individueel heb geplaatst", zei ze. „Ik wist dat de 24,66 van Hinkelien te doen moest zijn, maar er is zo helemaal op het eind natuurlijk toch span ning." Dat het straks allemaal nog wat be ter moest, wist Veldhuis ook. „Voor nu is 24,5 prima, maar op het WK moet het sneller. Maar goed, in bijna alles kan ik nog ver beteren." Net als Veldhuis pakten ook Mo- niek Nijhuis en de nog van een knieblessure herstellende Sharon van Rouwendaal gisteren de laat ste strohalm, op respectievelijk de 100 school en de 200 rug. Van Rouwendaal maakt komende zomer haar debuut op het WK-po- dium, net als Bastiaan Lijesen (100 rug), Job Kienhuis (800 en 1500 vrij. Ook op dat laatste nummer verbe terde hij zijn Nederlands record), Maud van de Meer (4x100 vrij) en Tessa Brouwer. Van de Meer stapt bij Nationaal Zweminstituut Eindhoven per di rect over van de talentgroep van Jeanet Mulder naar de groep van Verhaeren. pagina 34 en 35: Antibioticakuur doet De Die das om Epke Zonderland bezig met zijn winnende oefening aan de rekstok. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68