Matige starts breken Mark Boot op sport 37 Hockeyers HSD bijten flink in het stof Magere oogst voor kaderteam 's Lands Welvaren maandag 11 april 2011 MOTORCROSS Coureur uit Burgh-Haamstede eindigt als tweede in Rilland door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Tijdens de eerste clubwedstrijd van de motorclub HULST - Een niet compleet en zon der wissels spelend HSD moest diep buigen in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. Bij het hooggeklasseerde Rapide 3 verloor het maar liefst met 7-0. Die uitslag was wel wat geflat teerd. Rapide geldt als één van de titelkandidaten en heeft met 76 treffers de productiefste aanval in deze klasse. Maar toch bood HSD qua veldspel behoorlijk tegen stand. Het verschil zat duidelijk in de afwerking. Waar een scherp Ra pide vrijwel honderd procent scoorde, daar liet HSD nogal wat kansen liggen. Daardoor was het duel al na de eerste 35 minuten be slist. Bij de doelwisseling leidde Ra pide reeds met 4-0. In de tweede helft werden twee sttafcorners eveneens in doelpun ten omgezet. Kort voor tijd viel zelfs de 7-0. Rilland toonde motorcrosser Don- ny Bastemeijer uit Heinenoord zich de sterkste bij de senioren op het Scheldecircuit. De zeventienja rige Hondarijder werd in beide manches eerste, gevolgd door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Stefan Hage uit Goes. In tegenstelling tot Bastemeijer kende Boot twee matige starts. Te gen de tijd dat Boot oprukte naar de tweede plaats was Bastemeijer allang gevlogen. Het verschil op de streep bedroeg uiteinelijk slechts een drietal tellen. Als Boot een betere start had ge had, had er wellicht meer ingeze ten voor hem. Bastemeijer: „Ik had vandaag geen wedstrijd en dan ben je op trainen aangewezen. Een wedstrijd is nog altijd beter dan een training. Van daar mijn keuze voor Rilland. Op dit circuit rijd ik best graag. In bei de manches had ik meteen een goede start en ik kon hierna mijn positie redelijk makkelijk consoli deren." Boot had het moeilijker. Hij moest in de eerste manche lange tijd Rin- nie van Linden uit Putte voor zich dulden en in de tweede manche vocht hij in het begin nog felle duels uit met Hage. In de clubklasse leek de strijd om de dagwinst te gaan tussen Ralph Kerkhove uit Middelburg en Mau- rits van def Berge uit Ossendrecht. De organisator vond echter dat bei den te snel waren voor de clubklas se en dus werden zij in de tweede manche geplaatst bij de MX1/MX2 junioren. Voor beiden was dat geen pro bleem want de veertienjarige Kerk hove werd in die klasse knap der de achter dagwinnaar Dennis Vers- wijver uit Hoogerheide en tweede man Lukas de Ruiter uit Wolp- haartsdijk. Maurits van der Berge legde beslag op een keurige zesde positie. In de 65cc-klasse, die beheerst werd door Brian Vermeulen uit Klundert, speelden de Zeeuwen geen rol van betekenis. Anders ging het er aan toe bij j de 8scc-ca- tegorie, want hierin was Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen de sterkste. lochem van den Dorpel uit Kapelle eindigde als derde. Bij de veteranen waren er ook geen podiumplaatsen voor de Zeeuwse deelnemers. Ad Geldof uit Oostkapelle en Jacco Bol uit Schore moesten zich in de door Ad Groffen uit Bergen op Zoom gewonnen wedstrijd tevreden stel len met respectievelijk de vijfde en zesde plaats. KWADENDAMME - Het kaderteam 's Lands Welvaren kwam dit week einde twee keer in actie en behaal de niet meer dan één punt. Van HWA Boele werd met 5r3 verloren en tegen BV De Ram met 4-4 ge lijk gespeeld. Voor een wat grotere oogst was de strijd tegen HWA Boele een uitge lezen kans. Die werd echter niet benut. Tegen de koploper BV De Ram was op weinig gerekend en kon nog één punt worden bijgeschre ven. Dat was op zich nog een mee valler. Peter de Bree en Goud zwaard wonnen en Jaap Hameling en Danny Walhout kregen klop. De driebanders van De Stene Brug liepen in de derde divisie degrada tiekandidaat Aartsbouw 3 uit Sprundel onder de voet: 8-0. Ad Menheere, Edwin Geluk, Piet Koek en Wim de Kok overvleugel de hun tegenstander volledig. Ralph Kerkhove in actie tijdens de clubcross. foto Willem Mieras Een moment uit de wedstrijd tussen Rapide 3 en HSD (wit shirt). foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63