361 sport Duiveland slaat slag tegen Bathse Kreek Kerkwerve eindigt op de derde plaats Forza komt er niet aan te pas Turnster Noa de vlieger All Ready moet vrezen maakt flinke progressie Jakkoo Brouwer scoort vier keer RBVM kampioen maandag 11 april 2011 Renate Renger (I) en Angela Kouwenberg wonnen. foto Ronald den Dekker door Sven Bakker nieuwerkerk - Het vrouwenteam van Duiveland heeft op de eerste speeldag van de landelijke tennis- competitie goede zaken gedaan. De Nieuwerkerkse vrouwen won nen met 4-2 van het team van Bathse Kreek. De punten in de enkelspelen wer den binnengehaald door Angela Kouwenberg en Monique De'ur- loo. Verlies was er voor Renate Renger en Linda Verbraak. De winst in beide dubbelspelen zorg de voor de 4-2-eindstand. In de eerste klasse van de districts competitie vocht het team van Zie- rikzee zich naar een gelijkspel (3-3). Zaterdag was vooral Ike Jo- ziasse de gevierde man met twee gewonnen driesetters. ZIERiKZEE - De tafeltennissers van Kerkwerve komen ook volgend sei zoen uit in de vierde klasse. De ploeg ging weliswaar met 6-4 ten onder bij Westerzicht, maar de derde plaats in de rangschikking kwam niet meer in gevaar Daan van de Hoek kwam niet tot scoren. ]os Lindeman zorgde voor twee wedstrijdpunten. Eerst klop te hij Van Gorp, daarna moest ook Simonse er aan geloven. Stoffel van der Wekken kwam eveneens tot twee winstpartijen. De dubbel was spannend. Lindeman en Van der Wekken traden aan tegen Trimpe en Simonse. De gamestan- den van 13-11, 11-4, 6-11 en 13-11 toonden aan dat de opponenten el kaar waard waren maar het beslis sende tikje kwam van Wester zicht. Het eerste jongensteam van tafel tennisvereniging Scaldina (landelij ke B-klasse) hield zijn goede vorm van de laatste weken vast. De ploeg versloeg het Zeister ZlTV: 7-3. Dirk Geuze bleek, na een paar matige optredens, weer helemaal de oude en won drie keer. Net als Geuze won ook Herbert Keijman driemaal. Alleen Thijs van Berkel bleek een zware kluif, maar met 11-5 in de laatste game kon Keij man toch juichen. Floris Dijkers versloeg Van Zijtveld in 11-8, 11-8 en 15-13 en kwam tegen Van Ber kel met 6-2 en 2-1 in games en riant op voorsprong, maar moest uiteindelijk in de vijfde game zijn meerdere erkennen. Het eerste seniorenteam heeft met nog één wedstrijd voor de boeg het kampioenschap in de tweede klas in eigen hand. Er werd met 8-2 gewonnen van Het Markiezaat 2. De mannen stonden voor aan vang van de wedstrijd al met 3-0 voor, omdat de tegenstander maar met twee spelers kwam opdagen. Er werd zodoende gerekend op een monsterscore. Uiteindelijk werd het slechts 8-2. Koen van Velthoven en Dennis Smalheer wonnen beide hun twee partijen. Tristan Benschop moest een partij afgeven. Ook het dubbelspel ging teleurstellend verloren. OUWERKERK - De voetballers van Ouwerkerk hebben in de uitwed strijd tegen Zeeland Sport 3 een vervolg kunnen geven aan de zege op de koploper, Dosko 5, van vori ge week. Na een moeizame eerste helft die met 2-2 werd afgesloten dankzij treffers van Wim Hage en Jakkoo Brouwer, nam Ouwerkerk na rust verder afstand. Jakkoo Brouwer zorgde met twee doelpunten, waarvan één met een fraaie lob van afstand over de Vlissingse doel man, voor 4-2. Nadat Raymond Dourleijn voor 5-2 had gezorgd was het slotakkoord opnieuw voor Brouwer: 6-2. middelburg - De rolstoelbasketbal- vereniging Middelburg (RBVM) is zaterdag kampioen geworden in de landelijke toernooidivisie A, het op één na hoogste niveau. RBVM won de laatste twee wed strijden. Topscorer was Mark Aal- ders met negentien punten. In zowel het enkelspel als in het dubbelspel met Gerrit van Splun- der was hij goed voor een punt. Ook Van Plunder won zijn enkel spelpartij. Bert de Vos en Jaco Vleeshouwer waren minder gelukkig. Zij kon den zowel in het enkel- als samen in het dubbelspel niet voor een punt zorgen. Het team van Westerschouwen uit Burgh-Haamstede speelde uit in Terneuzen tegen het tweede team van Animo. Johnny Quaak, Michel de Vlieger en Robert Kort legden met overwinningen de basis voor de 5-1-zege van Westerschouwen. Alleen Patrick Meuldijk moest een punt inleveren. De dubbelspelen van Quaak/Meuldijk en De Vlieger/Kort werden gewonnen. door Peter van Kouteren zierikzee - De volleybalsters van Forza zijn er niet in geslaagd om te stunten. In een rechtstreekse con frontatie met koploper Gepidae kreeg de Schouwse nummer twee van de promotieklasse in Tilburg met 4-0 klop. De mannen van For za verrasten in de eerste klasse A met een 0-4 zege bij het op de der de plaats geklasseerde Spirit. Gepidae-Forza 4-0 (25-21, 25-15, 25-23, 25-18): Een topper die geen moment een topper was, omdat Forza een slechte dag beleefde en er eigenlijk geen moment aan te pas kwam. Gepidae raakte door de zege met nog één wedstrijd in het verschiet buiten schot en vierde het kampioenschap. Voor Forza rest de nacompetitie, met als inzet een plaats in de regiodivisie. Gepidae zette Forza onder druk, was erg beweeglijk en bestookte de statische Zeeuwen met geva rieerde aanvallen. De thuisploeg, die de laatste thuiswedstrijd speel de en voor eigen publiek alles won, legde bovendien met een hecht blok de Schouwse aanval vol ledig aan banden. Na twee nederlagen op rij had For za in het derde bedrijf geruime tijd uitzicht op winst. Met een goe de servicebeurt kwam de kam- pioensploeg langszij, om vervol gens naar winst af te wikkelen. De vierde set was slechts een formali teit. Gepidae hoefde niet echt, For za kon niet. Spirit-Forza 0-4 (18-25, 20-25, 20-25,16-25): Een knappe zege van Forza, dat uit elf wedstrijden na de winterstop 35 punten totaliseerde. Tot de jaarwisseling kwam Forza tot 27 punten uit tien duels. De goede lijn van de tweede competi tiehelft kwam het op de derde plaats geklasseerde Spirit duur te staan. „Dit had ik helemaal niet ver wacht", zei Hennie van Liere. „Maar het is echt verdiend. We hebben heel degelijk en volwassen gespeeld." Forza zette de thuisploeg met een lastige opslag onder druk en haal de daarmee de angel uit de aanval van Spirit. Met een goed blok werd bovendien aan het net sterk gespeeld. Vanuit een goede spelver- deling speelde Forza in aanvallend opzicht zelf frank en vrij. De Zeeuwen trokken in aanval lend opzicht alle registers open. Het leidde tot vier opeenvolgende setzeges, waarop niets af te dingen viel. coevorden - Noa de Vlieger lever de op de Nederlandse kampioen schappen meerkamp derde divisie jeugd een prima prestatie. De turn ster van Delta Sport Zierikzee leg de beslag op de dertiende plaats. Met een score van 51.142 punten kwam ze slechts 1.44 punten te kort voor een podiumplaats. De lange weg naar kwalificatie van de NK finale verwerkte Noa de Vlieger uitstekend en in Coévor- den moest ze het spits afbijten op de vloeroefening. Het was een oe fening die goed uitgevoerd werd en vqlgens de trainster Jutta Pad mos wel wat meer punten had ver diend (11.567). Via de sprong met een score van 12.975 en een brugoe- fening (13.600) zorgde ze op de laatste balkoefening voor een uit stekende prestatie met 13.00 pun ten, hetgeen op dit toestel een ze vende plaats opleverde. De lange reis naar Coevorden was het meer dan waard om zich met de 36 sterkste turnsters van Neder land te meten. Jutta Padmos, trainster van Noa: „Wij zijn trots op Noa want een jaar geleden turnde ze nog in de vijfde divisie. Noa heeft een enor me progressie maakt. Als je in zo'n korte tijd een goede prestatie le vert op een Nederlands kampioen schap kun je nog wel meer ver wachten. Het krachtsverschil in die top is niet zo groot. Als je slechts 1.44 punten verwijderd blijft van een NK-medaille zegt dat genoeg." Noa de Vlieger was in Coevorden de enige Zeeuwse turnster vanuit het district Zuid (Limburg, Bra bant en Zeeland). Samen met een turnster uit Best behoort ze nu bij de beste dertien turnsters van Ne derland. zierikzee - Voor de korfballers van All Ready ziet het er somber uit. De Zierikzeese club verloor zater dag in de derde klasse met 13-8 van Nikantes en zal alle zeilen moeten bijzetten om degradatie te voorkomen. Overgangsklasser TOP pakte een punt bij favoriet KCC. In de eerste klasse stelde Tjoba vooral zichzelf teleur door een onnodige thuisne derlaag, maar troost zich met het behoud van de medekoppositie. Nikantes-All Ready 13-8: In het Rotterdamse Hoogvliet ervoer scheidend coach Jan Voshart dat zijn ploeg veertig minuten in de wedstrijd zat. De ruststand (6-5) onderstreepte dat. Meteen na rust ging het mis. Nikantes zette een tandje bij en All Ready moest het antwoord schuldig blijven. Waar de Rotterdammers steeds twee of drie kansen per aanval op eisten, vervielen de bezoekers in éénschotsaanvallen. Voshart: „Het verschil met vorige week was dat we niet mee konden in de score." De teller stokte bij acht treffers, ter wijl de tegenstander er dertien maakte. De verklaring voor de terugval was simpel. Voshart: „We trainen vaak incompleet en een aantal spe lers is niet fit." In dat kader is het opmerkelijk dat Jan-Willem van Nieuwenhuize, van wie gedacht werd dat diens blessure korfballen onmogelijk zou maken, zijn ren tree heeft gemaakt. Zijn drie tref fers konden niet voorkomen dat All Ready onderuitging. Voshart is nog twee wedstrijden de coach. In het restant van de veldcompetitie zal de ploeg zich zelf moeten aansturen. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu- wenhuijze 3, Jacco de Looff en Manon Torensma 2, Robert den Oude 1. Scheldevogels-Stormvogels 7-11: Een puike overwinning voor kop loper Stormvogels dat alleen in de eerste tien minuten last had van nummer twee Scheldevogels. Leu nend op een solide verdediging kregen de Westkappelaars steeds meer aanvallende lucht. Omdat ook nummer drie Togo verloor deed Stormvogels uitstekende za ken. Scores Stormvogels: Linda de Witte 4, Niek Peene 3, Emmely de Visser 2, Frank Peene en Arjen Schoe 1 Seolto-Togo 10-9: Seolto was dit keer wel bij de les in de eerste helft. Togo was gelijkwaardig, met een 5-5 ruststand als spannend en logisch gevolg. Waar de Vlissingers drie strafworpen misten, verkwan selde Togo legio kansen. Toch kwam er de 6-8 voorsprong voor de Bevelanders. Togo sloot in de slotfase nog aan op 10-9, maar moest de punten in Vlissingen la ten. Scores Seolto: Ralf Dourlein en An- niek Reijnierse 3, Timme Provoost 2, Daisy Verkerk en Jolanda Kerkhof 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62