Zeeland PZC n Ondernemers overwegen BIZ-fonds Oosterland wint 134 fietsen Brug Bru vandaag dicht SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 22 en 23 ECONOMIE Profiteurs betalen via belasting mee aan collectieve investeringen Dode man almanak Pers Maandag 11 april 2011 Schouwen-Duiveland is exporteur van elektriciteit geworden Ex-crimineel Rein Gerritsen vertelt over zijn ervaringen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - Een door elke onderne mer op te brengen verhoging van de Onroerend Zaak Belasting, waarmee collectieve zaken als Sin- terklaasintocht, promotie of bevei- liging worden betaald. Onderne mers in Zierikzee, Bruinisse en j Renesse denken na over zo'n Be- drijven Investerings Zone (BIZ). i Volgens Eric Caspers, hoofd Re- f creatie, Economie en Bijzondere door Ton van den Nouweland oosterland - Dat kan nog lastig worden bij de supermarkt. In Oos terland (2370 inwoners) rijden 134 identieke fietsen rond. Het dorp is in de prijzen gevallen bij de Postcode Loterij. In de de- cembertrekking viel de fietsprijs op postcode 4307. De 86 winnen- den Oosterlanders kregen één fiets per lot. Zo kon het gebeuren dat het gezin van Gerard Goedegebuu- re zaterdag op de Markt vijf fietsen mee naar huis nam. De familie had er een vrachtwagentje voor ge regeld. „Ik speel altijd met twee To ten. Maar in december dacht ik: Ach, het is voor het goede doel. Laat ik er een paar bij nemen." ver telt Gerard. „Leuk toch, dat Ooster land ook eens in de prijzen valt." Alle vier zijn kinderen krijgen een fiets. De vijfde deelt hij met zijn vrouw. Tanny de Vries won drie fietsen. Voor haar zoon, voor haar man en voor zichzelf „En ik win anders nooit wat." Henk Blaauw was za terdag de eerste die zich meldde met zijn lot. „Ik ben met een Pool se getrouwd geweest. Deze fiets is voor mijn stiefdochter in Polen. Daar zorg ik voor. Van ruzie bij de lokale supermarkt zal het niet komen. Elke fiets heeft gelukkig een duidelijk zichtbaar nummer op het frame. Wetten van de gemeente zijn de Ondernemersvereniging Renesse en de Vereniging Bedrijvenpark Zuid in Zierikzee bezig met de op richting van een investeringszone. Voorzitter Bram Deurloo van de VOV introduceerde de BIZ on langs in een vergadering van de Zierikzeese winkeliersvereniging Neptunus. „De leden hebben be sloten dat ze zich hier verder in gaan verdiepen," laat Deurloo we ten. Ook bij de ondernemers van Bruinisse is de BIZ geïntrodu ceerd. Ambtenaar Caspers beves tigt dat de BIZ een middel is om 'free-riders' te vermijden. Dat zijn ondernemers die profiteren van collectieve investeringen zoals feestverlichting, zonder daar zelf aan mee te betalen. Caspers: „Ja, maar dat is het tweede doel. Eerste doel is om meer financiering voor algemene doelen te krijgen en daarmee leefbaarheid en duur zaamheid te verbeteren. Een ander doel van de experimentwet BIZ is deregulering. Ondernemers ne men zelf verantwoordelijkheid." Ondernemers die een BIZ willen starten, moeten dat in nauw over leg met de gemeente doen. Die wil namelijk weten wat er met het geld gebeurt. Zaken als bestrating en riolering blijven taken van de gemeente. Voor beheer van het fonds wordt een stichting of vere niging opgericht. Honderdzestig winkeliers in Ter- neuzen zijn bijna rond met hun BIZ. Het fonds wordt gebruikt om het winkelgebied op te knappen. In Almelo is sinds maart een BIZ effectief Cruciaal in de oprichting van de BIZ is het referendum. Aan alle ondernemers in het gebied moet worden gevraagd of zij mee willen doen. Tweederde moet daar op positief antwoorden. Het Rijk geeft ondernemers tot 1 januari 2012 de tijd een BIZ op te richten. Caspers weet niet of ne gen maanden lang genoeg voor Schouwse ondernemers om een BIZ te starten: „Dat ligt aan hoe snel zij dit aan de vork prikken." vlissingen - Met behulp van een ladderwagen van de brandweer is zaterdagochtend het stoffelijk over schot van een man uit een pand aan de Singel in Vlissingen ge haald. De man is dood gevonden in een appartement op de boven ste verdieping. De politie stelde di rect een onderzoek in. Er zijn geen aanwijzingen dat er sprake is van een misdrijf. Het gaat waarschijn lijk om de 46-jarige bewoner van het appartement. Tip? redactie@pzc.nl bruinisse - Rijkswaterstaat ver vangt vandaag de besturing van de oude brug over de Grevelingen- sluis bij Bruinisse. Tijdens het werk is de brug in de N59 gesloten voor het verkeer in beide richtingen. Het autoverkeer wordt over de by-pass naar de nieuwe brug 'Ysere Ryve' geleid. Weggebruikers dienen rekening te houden met een langere reistijd. Het werk aan de brug bij Bruinisse duurt van vanochtend 07.00 tot morgenochtend (dinsdag) 06.00 uur. Gedurende het werk aan de brug zal de Grevelingensluis niet worden geopend voor het scheep vaartverkeer. Bij ongunstige weersomstandighe den kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld, meldt Rijkswa terstaat. Oké, één was ook al mooi geweest, maar de ooievaar - gulle bui - had al getwitterd dat er snel twee zouden worden afgeleverd. Het jonge paar is er heel blij mee. De praktische voorbereidingen - alles in duplo - zijn zo goed als afgerond. Klein bier, als je het vergelijkt met het zware werk dat de aanstaande moeder nog-moet leveren. Hoewel we haar kennen als een zeer gastvrij mens, ziet ze bezoek de we ken wat minder zitten. Vooral vrien den van haar man, net als hij journa listen bij deze krant, worden wat meer op afstand gehouden. Vele van hun auto's zijn immers opgesierd met de letters: PERS. En van dat woord wordt ze momen teel hééél nerveus. De familie Goedegebuure (Gerard in wit overhemd) won vijf fietsen in de Postcode Loterij. De karretjes konden zaterdagmiddag op de Markt in Ooster land worden opgehaald. In totaal gingen 86 Oosterlanders met 134 rijwielen naar huis. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51