381 sport Voorwaarts heel dicht bij de titel Jeugdwielrennen zit in Flinstone rijdt de gezusters Vogelvlucht in zwaar weer na nederlaag tegen sterker Drive De Zeeuwse jeugdwielrenners spelen geen dominante rol in Nieuwdorp. Bert van Gils voorziet echter betere tijden want het aantal leden en trainers in de provincie groeit. maandag 11 april 2011 door Peter van Kouteren terneuzen - Met dank aan de vol- leybalsters van De Sterre staan de vrouwen van Savok met één been terug in de promotieklasse. Savok won zelf met 4-0 van Gavoc'io en profiteerde van de nederlaag die Dunamis 2 opliep tegen De Sterre (3-2). De Sasse formatie bouwde met nog één duel te spelen de voorsprong uit tot vier punten. In het laatste competitietreffen (WS'92 2 uit) heeft Savok aan een punt voldoende om het kampioen schap te vieren. „Mocht Dunamis qua punten gelijk met ons komen, dan telt het onderling resultaat. Dat is in het voordeel van ons", blikte trainer Luc Chinitor voor uit. „We zijn klaar voor een feest je-" De vrouwen van IJVC versloegen Mikro Electro/Roosendaal 4 met 4-0. De mannen van Voorwaarts verloren in de promotieklasse met 3-2 bij Vollido. De Sterre-Dunamis 2 3-2 (17-25, 25-15, 25-23,18-25,15-4): Een wed strijd van hoog niveau voor de eer ste klasse. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en hadden het initiatief op momenten dat de ser vice goed liep. Titelkandidaat Dun amis, dat met één punt minder dan Savok naar Zeeland was afge reisd, opende sterk. Heidie Baert legde met een ijzersterke opslag in het tweede bedrijf de basis voor de gelijkmakende setzege. In de derde set zette de thuisploeg een ruime achterstand om in winst. In de beslissende vijfde set was De Sterre serverend weer heer en meester. IJVC-Mikro Electro/Roosendaal 4 4-0 (25-5, 25-11, 25-6, 25-14): Na twee nederlagen op rij pakte I)VC de goede draad op. De vrouwen- ploeg uit IJzendijke maakte gehakt van de hekkensluiter. De thuis ploeg mocht zich in aanvallend op zicht uitleven en incasseerde in vier sets niet meer dan 36 tegen treffers. Savok-Gavoc'io 4-0 (25-11, 25-15, 25-10, 25-4): Zonder spectaculair te spelen boekte Savok vier keer op rij ruime setzeges. De thuis ploeg speelde efg stabiel en keek slechts in de tweede set heel even tegen een achterstand aan. Savok deed daarna wat het moest doen en kwam geen moment meer in de problemen. Vollido-Voorwaarts 3-2 (24-26, 29-27,23-25,25-16,21-19): Een wed strijd die bol stond van de span ning. Voorwaarts trok niet zonder geluk de eerste set naar zich toe en verzuimde in de slotfase van de tweede set naar winst af te wikke len. „We hebben vijf setpunten la ten liggen", zei Guido de Beule, die vond dat er meer in had geze ten. „We hadden ons veilig kun nen spelen. We hebben het laten liggen, omdat we onder druk be paalde dingen niet konden uitvoe ren." Vollido ontsnapte, was in de vierde set beter en won in de vijf de set opnieuw nipt. door Henk van de Voorde vogelwaarde - Voor de tennis sers van Vogelvlucht is het in de hoofdklasse van de Zeeuwse dis trictscompetitie alle hens aan dek. De promovendus uit Vogelwaarde leed op eigen terrein tegen het Sas se Drive de tweede nederlaag op rij (2-4). „Ons geluk was dat Dylan Black- man niet meedeed, anders had de score nog hoger kunnen uitval len", zei Vogelvlucht-captain Desiré de Schepper. „Daar staat te genover dat Dennie Cappendijk heel dicht bij de overwinning was in zijn partij tegen Donovan Black- man." In die eerste single werd het uiteindelijk 7-5 in de derde set voor Donovan Blackman. Een vijf tal matchpoints waren op 5-4 en eigen service niet besteed aan Cap pendijk. Marcel Groffen kwam twee keer met 5-3 voor tegen Dun can Blackman, maar moest uitein delijk met 7-5 7-5 de winst aan zijn tegenstander laten. De oudste van de drie broers Blackman was weer goed op dreef met zijn verraderlijke slice back hand. Desiré de Schepper en René van Gassen maakten er vooral in de eerste set een spannend schouwspel van, dat Van Gassen in de verlenging met 7-3 won. Daarna besliste de tennisser uit Os- DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN JEUGD senisse ook het tweede bedrijf met 6-3 in zijn voordeel. Van Gassen ontweek zoveel mogelijk de sterke forehand van De Schepper. Die werd daardoor veelal in de verdedi ging gedrongen. „Als ik op een ge geven moment toch kon uithalen forceerde ik nogal eens. Ook mijn service kon beter. Wanneer die echter wel liep, moest juist René al le zeilen bijzetten om zijn opslag te behouden", aldus De Schepper. Gino Roctus won opnieuw zijn partij. Zijn redelijk behoudende tennis was te machtig voor Wesley Raemdonck: 7-5 6-1. Roctus boek te zelfs een score van honderd pro cent want ook in het tweede dub bel, met Cappendijk aan zijn zijde, pakte hij met 7-6 6-3 de overwin ning tegen Van Gassen en Raemé- donck. In het eerste dubbel waren de gebroeders Blackman in twee sets te sterk voor Groffen/De Schepper. Game'78 uit Clinge, sinds dit jaar versterkt met Kirsten Deij, klopte Yerseke in het mosseldorp met 5-1. Alleen Alexander Bauwens verloor verrassend in drie sets van Jean Dhooge. Het Terneuzense Animo ging met 6-0 kopje onder bij kam pioen De Schelde in Vlissingen, terwijl Asoc in Cadzand met 4-2 verloor van MLTC. In de eerste klasse won Game'78 2 met 5-1 van lacoba van Beieren. De koplopers in categorie 4 in actie in Nieuwdorp. door Lucien Roelandt westkapelle - Cindy Klap schreef zaterdag met Flinstone op overtui gende wijze de competitie om de Vroon Dressuur Trofee op haar naam. Met haar score 65,50 pro cent bleef de combinatie uit West kapelle Elizabeth Roelse met Allis- son anderhalf procent voor. Met 63,77 procent eiste Marijke Brasser met Bandiet Z het brons voor zich op. Bij de pony's was Isabelle Da- vidse met Jasmijn de beste. Met twee afgetekende overwinnin gen onderstreepte Cindy Klap met de ruin Flinstone in manege de Zandooi in Westkapelle haar mees terschap. In de eerste proef van de klasse B stuurde ze de Farao-zoon met 66,66 procent met een straat lengte voorsprong naar de zege. De Vroonruiter-combinatie sloeg daarmee een gat van maar liefst bijna zeven procent met Miranda de Waard met Figo. In de herkan sing reed Klap de zwarte ruin met 66,33 procent weer naar een afgete kende overwinning. „Dit is vooral de verdienste van Flinstone. Hij is altijd bereid om voor je te werken en is zo sterk als een beer. Ik rij hem samen met mijn zus Denise. Die heeft vandaag met hem beide proeven in het M2 gewonnen." In Mi was Marijke Brasser met Bandiet Z in eigen huis een klasse apart. De manegehoudster stuurde in beide proeven de Balougran Z-zoon met 62 procent naar een af getekende overwinning. Met een derde plaats in de eindrangschik king was Brasser tevreden. Piet Huige schreef zaterdag met Uc- cello de klasse Z op zijn naam bij de outdoorwedstrijden van Stal de Kroo in Nieuwland. In de klasse L eiste de Zeeuwse jeugd de hoofd rol op. Wilma Stouten was met Stouten's Zidane de beste. Met de overwinning in B onderstreepte de achttienjarige Stephanie van Sprundel uit Oost-Souburg met de merrie Ramira de dominante rol van de Zeeuwse jeugd. In de klasse M bleken de Zeeuwen niet opge wassen tegen de invasie van bui ten de provincie. Met name ex-in ternational Tanja Kommers was oppermachtig. In de klasse L leek Marit Huige j met Aldebaran het succes van de j springstal uit Nisse een vervolg te geven. Met een foutloze barragerit en een tijd van 47,77 seconden bracht zij met de Malito de Re- ves-zoon het spel op de wagen. Als voorlaatste ging Kevin de Wil de met VdD's Cinderella op jacht naar de zege. Maar de ruiter uit i Driewegen kwam met de Turbo van 't Gestelhof-dochter bijna twee tellen tekort om zijn clubge note van de leiding te verdringen. Wilma Stouten met de ruin Stou ten's Zidane reed daarna in 47,10 seconden op fraaie wijze naar de fel begeerde overwinning. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50