met gelijkspel sport 137 Onnodige nederlaag voor Rapide De la Ruelle maakt bij eindsprint gebruik van zijn parkoerskennis De Schelde kan weer niet winnen van DBD De Ceslootene Boom is net iets sterker Zes treffers is genoeg voor De Bruinvis Derde plaats voor Hulster rallyduo Dallinga.com sluit af met een nederlaag SV De Sterre is heel dicht bij voorjaarstitel maandag 11 april 2011 «Sgplf 'Ik kan me herinneren dat we in het verleden, in de tweede klasse, met 6-0 verloren van Nieuwerkerk' Drive-captain Dylan Blackman door Henk van de Voorde ijzendijke - In de vierde klasse van de landelijke mixedtenniscompeti- tie opende Tiola in IJzendijke ver dienstelijk met een 4-4-gelijkspel tegen United Service uit Hellevoet- sluis. „Met dat resultaat zijn we ze ker tevreden", zei aanvoerder José de Wit. „Te meer omdat Daisy Boogaard naar Houten is verhuisd. Dat is een aderlating voor het team. We zijn vorig jaar als vierde geëindigd en ook dit jaar gokken we weer op een plaats in de mid denmoot." Voor de West Zeeuws-Vlaamse equipe zette Imre van Overloop (speelsterkte 4) de toon met een knappe overwinning op de hoger ingeschaalde (3) Daisy van Herwij nen: 2-6 6-3 6-4. De van origine llzendijkse stond om tactische re denen op 1 in de opofferingsposi- tie, zodat in ieder geval op zeker zou worden gespeeld in de tweede single. Beide partijen gingen ech ter naar Tiola. Sophie de Schepper deed zoals ver wacht haar plicht tegen Mandy Schenk en zegevierde met overtui gende cijfers (6-2 6-2). Dennie Cap- pendijk schoof Serge van der Pluim in drie sets aan de kant: 4-6 6-3 6-2. Daarmee revancheerde de inwoner van Sint lansteen zich voor zijn nederlaag van een dag eerder voor de districtscompetitie tegen Donovan Blackman. „Ik was best nog vermoeid van die partij. En bovendien was het vandaag be hoorlijk warm. Gelukkig viel het balletje nu wel de goede kant op. Tegen Donovan stond ik eerst met 5-4 en 40-15 voor in de derde set en vervolgens had ik ook nog een paar matchpoints op voordeel. Waarom het toch misging? Ik heb gewoon mijn kansen niet benut", aldus de 31-jarige Cappendijk. Tegen Van der Pluim gooide de doorgaans op vastheid acterende Cappendijk na de verloren eerste set het roer om. „Ik ben veel meer het net op gaan zoeken en dat pak te goed uit. Het steeds maar spelen van lange rally's houdt namelijk een keer op. Het vergt veel van je conditie." Routinier Patrick Marteijn ging met 6-3 6-4 ten onder tegen Adse Vonk. Het dubbel Cappendijk/ Marteijn moest met een forse 6-1 6-1-score voorrang verlenen aan Vonk/Van den Ende. „Het ging te hard en te snel. Onze tegenstan ders serveerden sterk en stonden ook goed te volleren", verklaarde Cappendijk. In het vrouwendubbel redden Im re van Overloop en losé de Wit het niet tegen Van Herwijnen/ Schenk: 6-7 1-6. De beiden mixed partijen werden eerlijk over beide formaties verdeeld. De Schepper en Marteijn klopten Van Herwij nen/Van den Ende met 6-0 6-3, het duo Schenk/Vonk bedwong De Wit/Cappendijk met 7-5 6-2. In de eerste klasse van de mannen- competitie ging Drive goed van start, met een 4-2-zege op Nieu werkerk. De laatste partijen in Nieuwerkerk aan den IJssel waren gisteravond pas tegen 22 uur afgelo pen. Mart Flikweert (2-6 6-7) en Jeroen Alliët (4-6 4-6) wonnen bei den hun single. Ook de dubbels Bart van de Sande/Bryan Dijkstra (twee sets) en Dylan Blackman/ Jeroen Alliët (drie sets) leverden winst op voor het team uit Sas van Gent. Drive-aanvoerder Dylan Blackman: „We proberen zeker in de middenmoot mee te draaien. Natuurlijk zijn we tevreden met deze overwinning. Ik kan me her inneren dat we in het verleden, in de tweede klasse, met 6-0 verloren van Nieuwerkerk. Van dat team is echter nog maar één speler over." BEST De waterpoloërs van De Schelde slaagden er zaterdag opnieuw niet in angstgegner DBD te verslaan. In Best ging de Terneuzense ploeg met 7-5 onderuit. Dankzij Niek Kampman kwamen de Zeeuws-Vla mingen nog wel op 0-2, maar na een matige tweede én derde perio de leidde DBD met 5-2. Leon de Blaeij (5-3) en Cas van Vorstenbos (5-4) brachten de spanning, maar vervolgens werden een paar fout jes meteen afgestraft door DBD, dat uitliep naar een beslissende marge (7-4). Het slotakkoord was voor Cees van Houdingen: 7-5. SAS VAN GENT In zaal Reseda hielden de drieban- ders van De Geslootene Boom het bezoekende Unit 8 er net onder. Het duel in Sas van Gent eindigde in 6-2. De uitslag lijkt ruim, maar de verschillen waren klein. De thuisclub maakte over vier partijen gezien meer caramboles en boekte een verdiende overwinning. Alleen kopman Dirk Smet verloor onverwacht, doordat zijn tegen stander Martin Sturm een serie van zes en vijf maakte. Dat gaf de doorslag. Jo Boogaert en Benny Vis ser hielden drie punten over, Rien Sandrini maar twee. HOOGERHEIDE Ondanks slordig spel bleven de waterpoloërs van De Bruinvis za terdag aan de goede kant van de score. Het uitduel met De Zuid westhoek 2 eindigde in een ruime overwinning: 2-6. De Bruinvis was vanaf het begin de betere ploeg, maar speelde slor dig en liet te veel kansen liggen. Desondanks stond het halverwege 0-3 en liepen de bezoekers daarna uit naar een ruime voorsprong (1-6). Edwin Hoste was met drie treffers op dreef. Tim Roeb, Angelo de Meijer en Jan Willem Ramondt maakten het halve dozijn vol. HELT Rallyrijder Sjef Meersschaert en na vigator Debbie Everse uit Hulst ein digden zaterdag in het Belgische Tielt op een derde plaats in de eer ste rallyrit van de 325i challenge klasse. Er stonden bij de opening van het rallyseizoen 102 auto's aan de start. Kampioen in de 325i challenge van 2009, Frank Gerritsen met zijn na vigator Mulkes, was veruit de sterk ste en liet op bijna alle proeven de snelste tijd noteren. Het Hulster koppel was lange tijd met het duo Reeder/Stein in een strijd verwik keld om de derde plaats. SLUISKIL Met een 2-6-nederlaag tegen Jumbo Warmond sloten de driebanders van Dallinga.com het seizoen af. De ploeg eindigde in de eerste divi sie op de achtste plaats. Kopman Bart Ceulemans ontbrak gisteren. De opengevallen plek werd inge vuld door Jan Kooyman. Patrick Vasseur en Rudi Tolleneer wisten te winnen, Berry Dallinga (on danks 1.031) en Jan Kooyman niet. Ceulemans haalde 21 punten uit 19 partijen en speelde 0.962 gemid deld. Dallinga speelde 22 keer, pak te 22 punten en 0.885, Tolleneer 21, 21,0.818; Vasseur 22,24, 0.726. TERNEUZEN Met nog twee speeldagen voor de boeg heeft SV De Sterre in poule A van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen nog twee punten no dig om na de najaarstitel ook de voorjaarstitel binnen te halen. De lijstaanvoerder versloeg zoals ver wacht ook hekkensluiter De Hoop (3-0) en hield daarmee het achter volgende Citroën Dees Sport op een achterstand van vier punten. In poule B is NHI Terneuzen 1 ze ker van promotie. De Pooter, de nummer twee van de ranglijst, ver loor met 1-2 van PSOVZ 1 en kan NHI niet meer achterhalen. hulst - Het vrouwenteam van Ra pide liet in de tweede klasse van de hockeycompetitie tegen het be zoekende Dordrecht teveel kansen onbenut en riep daarmee het noodlot (1-3) over zichzelf af. In de vierde klasse bij de mannen ver loor een niet compleet Olympia met 7-4 bij Zundert. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Dordrecht 1-3 (0-1): Rapide be gon wel met het nodige vertrou wen aan dit duel, maar kreeg al in de vierde minuut een tik te ver werken: 0-1. Daarna kreeg de thuis ploeg diverse kansen, maar sprong daar te slordig mee om. Kort na de doelwisseling liet Rapide zelfs een strafbal onbenut. Toen de bezoek sters enkele minuten later de 0-2 maakten, was de mentale weer baarheid weg bij de thuisploeg. En kele minuten later was de 0-3 daar een logisch gevolg van. Pas twee minuten voor het einde scoorde Rapide tegen via Eva Willaert. Derde klasse. VHssingen-Berli- cum 2-1 (0-1): Pas toen de bezoek sters via een strafbal op 0-1 kwa men werd Vlissingen wakker. Dat resulteerde twee minuten later in de 1-1. Danielle Sturm scoorde uit de rebound van een strafcorner. Vlissingen had pech dat Iris Koole tegen de lat schoot. Toch dwong het in de tweede helft de winst af Elf minuten voor het einde zorgde Merel de Kam met een fraaie tref fer voor de overwinning. Mannen. Vierde klasse. Zun- dert-Olympia 7-4 (4-4): Een ge handicapt, maar frank en vrij spe lend Olympia leidde in de eerste helft op een gegeven moment met 4-2, door treffers van Gijs Schueler (zx), Edwin Buijs en Gerben Schram. Zundert kwam echter nog voor rust op 4-4. In de twee de helft brak het gebrek aan wis sels Olympia conditioneel op. De thuisploeg liep weg naar 7-4. door Wim de Vos westdorpe - De atleten hadden het mooiste tot het laatste be waard. Nadat vrijwel iedere wed strijd in de Zeeuws-Vlaamse regio was beslist met een solo, liep het zaterdag in de SSP Sluitingsloop in Westdorpe anders. Een adembene mende spurt tussen Edwin de la Ruelle en de Belg Alexander van Kekbergen moest de beslissing brengen. En ook daarin toonde de Koewachtenaar zich de beste. De la Ruelle klopte zijn opponent met slechts enkele seconden ver schil. De aantrekkelijke spurt betekende het einde van de strijd om het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium. En terugblikkend daarop kon voorzitter Roland de Bock van de stichting Sportpromotitie Zeeuws-Vlaanderen meer dan te vreden zijn. „We hebben gemid deld genomen toch weer meer lo pers gehad dan voorgaande jaren. Ik weet dat de toename niet zo erg groot is. Maar toch. Ook voor deze finaleloop hadden we weer een aantal lopers meer dan vorig jaar", vertelde De Bock. Hij voegde er aan toe dat „we dus in een behoef te blijven voorzien. Bijna wekelijks hebben we ook weer nieuwe ge zichten. Ook op dat gebied is er dus verbetering." De Bock en zijn medebestuursle den waren meer dan tevreden, niet alleen over de totale deelna me maar zeker over het verloop van de wedstrijden. De slotloop mocht er sportief gezien ook zijn, want de lopers maakten er een be hoorlijk harde wedstrijd van. Waarbij de onderlinge krachtme ting tussen De Ia Ruelle en Van- kekbergen in het oog sprong. „Ik wilde niet zo snel van start gaan als vorige week in Sas van Gent en kon dat redelijk lang volhouden", vertelde De la Ruelle. „Op een ge geven moment ben ik toch eens voorin gaan kijken of er concurren ten bij liepen, maar dat bleek niet het geval." Hij kwam uiteindelijk toch aan de leiding, samen met Alexander Vankekbergen. Ze ble ven bij elkaar en lieten het op een sprint om de eerste plaats aanko men. „Ik kende de finale goed en wist dus het juiste moment te kie zen om de spurt in te zetten. De kleine voorsprong kon ik vast hou den", legde De la Ruelle, die zich nu gaat voorbereiden op de Ant werp Ten Miles, uit. Bij de vrouwen op de korte af stand (4800 meter) namen de ta lenten Dewi Kareis (Breskens) en Talitha Boerebach (Hoek) de eer ste twee plaatsen in. De kopgroep op de acht en veertien kilometer, met tweede van rechts Edwin de la Ruelle (nummer 336). foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49