sport 133 eenzijdige derby Terneuzen blijft in het spoor van leider Goes Door gelijkspel tegen Gastel ziet HW'24 titelkansen in rook opgaan Karakteristiek Axel is ook na klinkende zege bij' Hoeven nog niet zeker van behoud maandag 11 april 2011 jordy en ik spelen al heel lang samen. De één weet wat de ander doet en dan heb je met Peter een spits die je altijd in de dekking kunt aanspelen' Mario de Fouw over ploeggenoten Jordy Bakker en Peter Dieleman door Aector Dooms zaam5lag - Met nog een klein kwartier op de klok, gunde Zaam- slag-trainer Kenny Verhoene zijn spits Peter Dieleman in de streek- derby een publiekswissel. De beste man op het veld had met drie doel punten en een assist een bijzonder groot aandeel in de klinkende 5-i-zege op Terneuzense Boys. Toen Terneuzense Boys na het aan tekenen van de 3-1 nog een beetje hoop koesterde om terug in de wedstrijd te komen, nam Diele man met een magistrale treffer - een lob over doelman Nick Hey- man - alle twijfels weg. „Het was op intuïtie dat ik de uittrap van Bart (Corstanje) overnam. De bal stuiterde op het goede moment. Dan is het mooi als het goed uit pakt", zei de aanvaller over zijn mooiste doelpunt van de wed strijd. „We waren gefocust om de ze derby te winnen. Het was een heerlijke wedstrijd. Het was mijn zestiende derby tegen Terneuzen se Boys. Het is de eerste keer dat ik drie doelpunten maakte." Voor Dieleman was ook het genie ten van de assist bij het tweede doelpunt, waar de Boys-verdedi- Zaamslag-Terneuzense Boys 5-1 (3-0). 12. Peter Dieleman 1-0, 22. Mario de Fouw 2-0, 33. Mare de Haas 3-0, 49. Vincent Varache 3-1, 62. Peter Dieleman 4-1, 73. Peter Dieleman 5-1. Scheidsrechter: R. Collé (Leerdam). Gele kaart: Didier Haeck, Tim Faassen (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 550. Zaamslag: Bart Corstanje; Arjan Hamelink, Tommy Tissink, David de Haan, Mare de Haas; Pepijn Ra demakers, Jorin Missu, Mario de ging door een flitsende combina tie tussen Jordy Bakker en Mario de Fouw met Dieleman als laatste tussenstation te kijk werd gezet. De Fouw genoot na van de uitvoe ring. „Jordy en ik spelen al heel lang samen. De één weet wat de ander doet en dan heb je met Peter een spits die je altijd in de dekking kunt aanspelen." De mid denvelder had zich verbaasd over de ruimte bij de tegenstander. „Ter neuzense Boys speelde ongeloof lijk zwak." Waar iedereen een evenwichtiger derby verwachtte na de 4-1-uit- overwinning van de Boys tegen Ni- vo Sparta, stelde de ploeg van inte rim-trainer Arie Dekker zwaar te leur. Zaamslag overklaste de ploeg voor rust, met een 3-0-voorsprong tot gevolg. „We kwamen overal twee stappen te laat", vond Dek ker. Tim Faassen zat als een gesla gen bokser uitgeteld tegen de muur van de kleedkamer. „Als we eens balbezit hadden, waren we de bal zo weer kwijt", zei de mid denvelder. Bij Terneuzense Boys was de angst om te verliezen groter dan de wil om te winnen. De ploeg liet zich terugvallen op eigen helft en hoop te met dezelfde speelwijze en met Fouw (68. Coen Goossen), Koen Post; Jordy Bakker (68. Ivo Verstra- eten) en Peter Dieleman (78. Vin- zenz Jansen). Terneuzense Boys: Nick Heyman; Tim van Hasselt, Robert Rijnberg, Dennis van den Broeke, Frank van Kouteren (66. Ibrahim Eryürük); Di dier Haeck, Tim Faassen, Randy van Overmeeren (46. Gökhan Ersahin), Vincent Varache; Ruud Hoogeste- ger (46. Silvion Urani) en Marco Faassen. dezelfde basiself als tegen Nivo Sparta de thuiclub te verrassen. Zaamslag wist daar wel raad mee en legde de tegenstander zijn wil op, met verzorgd voetbal van ach teruit. Terneuzense Boys faalde in alle linies en kwam sporadisch in de buurt van doelman Bart Cor stanje. Bij Terneuzense Boys ontbrak Kees Duitemeijer (voetblessure). Zaamslag moest het doen zonder Johan van Rumst (ziek) en de ge schorsten Joris Rademakers en Yves Kabwe. Het gemis werd bij Zaamslag niet gevoeld. „We zijn in de breedte sterker dan we denken. Als iedereen goed in zijn positie blijft spelen is er niets aan de hand. Dat hebben we vandaag ge daan", zei Verhoene. De trainer begon verrassend met de jonge talenten Jorin Missu en Koen Post op de flanken. Pepijn Rademakers stond in het hart van de verdediging. Het trio maakte deel uit van een team dat geen zwakke plekken kende. Dat leidde in een sprankelende eerste helft in de beginfase al tot de openingtref fer van Peter Dieleman, die werd gelanceerd door Arjan Hamelink. Halverwege tekende De Fouw voor de 2-0 en voor rust krulde Mare de Haas een vrije trap fraai in de bovenhoek: 3^0. Bakker en Dieleman waren daarna nog dicht bij de 4-0. In de tweede helft kwa men Gökhan Ersahin en Silvion Urani binnen de lijnen om Terneu zense Boys aanvallend meer impul sen te geven. Dat leverde al snel een treffer op van Vincent Vara che. Maar Dieleman scoorde ver volgens met een lob en de spits maakte ook de 5-1, na uitstekend voorbereidend werk van Missu. Daarna barstte het feest los in Zaamslag. Het tegen degradatie strijdende Terneuzense Boys droop een illusie armer af. ETTEN-LEUR - Terneuzen boekte gis termiddag een ruime 5-1-overwin- ning in het uitduel met hekkenslui ter Unitas'30. De nummer twee van de tweede klasse bleef daar mee in het spoor van koploper Goes, dat op eigen veld met 2-1 van Oosterhout won. Aardenburg sleepte in de slotfase nog een punt uit het vuur. Een 3-1-achterstand tegen Unitas werd in de laatste zes minuten nog goed gemaakt: 3-3. Unitas'30-Terneuzen 1-5 (1-3): In Etten-Leur keek Terneuzen al na vier minuten tegen een 1-0-achter- stand aan, maar de ploeg raakte geen moment in paniek. Door tref fers van Can Kiran (24e minuut), Dominique Verlinde (36e) en Bert den Hamer (strafschop in de veer tigste minuut) waren de drie pun ten halverwege al zo goed als bin nen. „We speelden goed, maar maakten de vierde goal veel te laat", zei trainer Diederik Hiensch. „We hadden er wel tien kunnen maken." De vierde en vijfde treffer vielen uiteindelijk pas in de slotfa se. De zeventienjarige Kiran maak te in de 85e en negentigste minuut zijn tweede en derde van de mid dag. De middenvelder bepaalde de eindstand daarmee op 1-5. Unitas-Aardenburg 3-3 (1-1): De door Jos van Belzen middelburg - Axel boekte bij hek kensluiter Hoeven een klinkende 6-o-overwinning. De ploeg steeg daardoor naar de zevende plaats op de ranglijst, maar is nog niet ze ker van lijfsbehoud in de derde klasse van het zoridagvoetbal. Zee- landia Middelburg blijft vierde na een 2-0-nederlaag bij de nummer drie van deze klasse, BSC. Hoeven-Axel 0-6: Kort na de ope ningstreffer van Jari Vyaene (0-1) viel bij de thuisploeg een speler ge blesseerd uit, wat niet ten goede kwam aan de organisatie van de thuisploeg kwam door een lucky goal op voorsprong, maar nog voor rust schoot Steven de Croock vanaf twintig meter een vrije trap binnen (1-1). In de tweede helft kwam Unitas opnieuw op voor sprong en werd het ook nog 3-1. Aardenburg kwam vervolgens uit geslagen positie terug. De Croock werd zes minuten voor tijd op weg naar het doel onderuit ge haald, zag de verdediger van Uni tas rood krijgen en krulde de toege kende vrije trap opnieuw van een meter of twintig binnen. Met een man meer opende Aardenburg daarna de jacht op de gelijkmaker, die in de slotminuut ook nog viel. Dwight van Hulle zette zijn hand tekening onder de 3-3. „We ston den vlak voor tijd nog met 3-1 ach ter", zei Robbie de Muynck. „Daar om voelt dit gelijkspel voor ons als een overwinning." Goes-Oosterhout 2-1 (1-0): De koploper speelde een draak van een wedstrijd tegen Oosterhout, maar won wel. Gert-Jan van Lei den opende na achttien minuten de score, maar kort na rust kwa men de bezoekers via Derek Brison op gelijke hoogte (1-1). Tien minuten voor tijd zorgde Van Lei den uit een hoekschop voor 2-1. verdediging van de Brabanders. Vrijwel direct na rust profiteerde Vyaene hiervan door de voor sprong te verdubbelen: 0-2. De 0-3 van Danny Aarnoudse brak het verzet van BSC. Axel profiteerde hiervan door in de slotfase uit te lopen naar een ruime zege. Jaimy de Visser tekende de 0-4 aan, waar na Soufian Dooms met twee tref fers binnen een minuut kort voor tijd de eindstand op 0-6 bracht. BSC-Zeelandia Middelburg 2-0: In Roosendaal kwamen de Middel burgers voor de vierde keer op rij niet tot winst. De twee treffers vie len in het laatste kwartier. door Jurgen Naeye hulst - Trainer Erik Brems liep na het laatste fluitsignaal met grote stappen richting het kleedlokaal. Een bedankje voor de scheidsrech ter of een hand voor de trainer van SC Gastel kon er niet meer vanaf Aanvaller Christoph Praet sjokte pas dertig minuten later van het veld. Zittend in de dug-out had hij lang de teleurstelling van het gelijkspel (1-1) verwerkt. Het besef dat de kansen op de titel waren verkeken, overheerste op het sportpark in Hulst. Praet had weinig zin om commentaar te ge ven, maar de speler, die momen teel twijfelt of hij volgend seizoen bij Hulsterloo speelt of er nog een jaar in Hulst aan vastplakt, wilde nog wel kwijt dat hij kapot zat. „We hadden vandaag moeten win nen om in de race voor de titel te blijven. Als je dan gelijkspeelt, is dat een enorme domper. Boven dien heb ik fysieke klachten. Voor al mijn knie voelt niet goed aan." De 26-jarige spits was in blessure tijd dicht bij de winnende goal. Zijn kopbal belandde echter op de paal, waardoor de wedstrijd in 1-1 eindigde. Kort daarvoor had inval ler Niek Luime, op aangeven van Praet, eveneens het aluminium ge raakt. Pech dus voor HW'24, dat door het gelijkspel het gat met kop loper Dosko zag oplopen tot vier punten. Trainer Brems baalde vooral van het feit dat zijn spelers hun taken niet goed hadden uitge voerd. „We wisten dat Gastel ach terin veel fysieke kracht heeft, maar dat ze weinig loopvermogen hebben. We hebben de hele week op het rondspelen van de bal ge traind. Vandaag heb ik daar niks van teruggezien. Veel ballen wer den lukraak naar voren gepompt. Daar baal ik dus van." De thuisploeg kende tegen de Bra bantse middenmotor een droom- start. Zonder dat de tegenstander de bal had geraakt, schoot Tim de Feijter, op aangeven van Evert van den Berg, na 45 seconden de 1-0 binnen. Diezelfde Van den Berg verzuimde daarna de 2-0 binnen te schieten. Nadat Michal Szcza- winski de paal had geraakt, schoot de aanvoerder van HW'24 de bal voor een leeg doel hoog over. De bezoekers namen gaandeweg de eerste helft het initiatief over en kwamen kort voor de rust ver diend langszij. Joost Ossenblok ontdeed zich handig van Job Ing- hels en schoot via het been van Ro bin Mac Taggart de 1-1 binnen. Doelman Tim Siersema was door de afgeweken bal volstrekt kans loos. HVV'24-middenvelder Evert van den van SC Gastel uit te kappen. In de tweede helft drong HVV'24 fel aan. Brems besloot een kwar tier voor tijd om achterin één-op-één te spelen, maar zijn op portunisme werd niet beloond. De paal stond de 2-1 in de weg, waardoor het geloof in de titel als Berg (links) probeert een verdediger foto Peter Nicolai sneeuw voor de zon verdween. HW24-SC Gastel 1-1 (1-1). 1Tim de Feijter 1-0, 43. Joost Ossenblok 1-1. Scheidsrechter: L. Uitterhoeve (Hoede- kenskerke). Gele kaart: Jeffrey van Ba- kel, Sebastian Frik, Peter Wuyts (allen SC Gastel). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45