321 sport Zaamslag kent geen genade in Splfel 1 V.T:V'-v- Sluiskil ziet concurrentie verder weglopen Coban maakt de winnende De kans dat er volgend seizoen een Zeeuws-Vlaamse derby is in de eerste klasse, lijkt klein. Zaamslag duwt Terneuzense Boys nog wat dieper in de problemen: 5-1. maandag 11 april 2011 MIDQELBURG - VC Vlissingen pakte gistermiddag in de allerlaatste se conde de winst op bezoek bij Theole. Vlissingen-spits Sinan Co- ban maakte in de 93e minuut de winnende treffer. Door de winst staat Vlissingen nu bovenaan in de strijd om de derde-periodetitel in de eerste klasse C. RCS pakte op ei gen veld een punt tegen Nuenen (1-1). Theole-Vlissingen 2-3: Vlissingen begon rommelig aan de wedstrijd, vertelde Renato Dijkstra. Hij nam de honneurs waar voor Roy Hen- driksen, die bij het thuisduel van RKC aanwezig was. Dijkstra: „We speelden op kunstgras en dat ligt ons wel. We hebben aardig wat technisch begaafde spelers. In het begin was het toch wel even wen nen, maar na de 0-1 van Said Bou- zambou domineerden we de eer ste helft." Vlissingen kwam zelfs op 0-2 door een treffer van Randy de Dreu. Vlak voor rust kwam Theole terug in de wedstrijd (1-2). Na rust kreeg Vlissingen via een penalty de idea le mogelijkheid om de wedstrijd definitief te beslissen. Björn Lange- veld miste echter. Tien minuten la ter kreeg Joffrey Geldof na een handsbal op de doellijn rood en benutte Theole de toegekende strafschop (2-2). Ver in blessuretijd wist sloeg de Walcherse ploeg via Coban echter alsnog toe: 2-3. RCS-Nuenen 1-1: Titelkandidaat Nuenen, dat donderdag het eerder gestaakte duel met Vlissingen met 4-1 won, had een zware kluif aan de hekkensluiter uit Oost-Sou burg. RCS kwam na negentien mi nuten op voorsprong, door een treffer van Kjell Vanderhaeghen. Lang kon de thuisploeg echter niet genieten van die voorsprong, want zes minuten later kwamen de Bra banders alweer langszij (1-1). In de slotfase van het duel drong Nue nen RCS terug op eigen helft, ech ter zonder veel kansen af te dwin gen. RCS pakte daardoor een kost baar puntje in de strijd tegen de gradatie uit de eerste klasse. S3BSBHlWZPt JS8 EERSTE KLASSE ZATERDAG In 21 duels scoorde Zaamslag tot nu toe veertig keer. Terneuzense Boys wist pas negentien goals te fabriceren. .^rvv' V /V f7"P"*sr Terwijl de vlag met de clubkleuren van Zaamslag uitbundig wappert, schreeuwt Peter Dieleman het uit nadat hij met zijn derde goal van de middag voor 5-1 heeft gezorgd. Het Boys-trio Tim van Hasselt, doelman Nick Heyman en Robert Rijnberg (rechts) staat er verslagen bij. foto Camile Schelstraete door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de strijd om lijfs behoud ging Biervliet in de vierde klasse A van het zondagvoetbal hard onderuit. Walcheren, dat nog niet zeker is van lijfsbehoud, boek te tegen de Zeeuws-Vlamingen de vierde overwinning op rij (6-1). Omdat Patrijzen met 1-3 verloor in Oostburg is Walcheren nu ook de nieuwe koploper in de strijd om de derde-periodetitel. Voor Robur is degradatie na de 5-0-nederlaag bij koploper RIA W. alleen in theorie nog geen feit. Ook voor Sluiskil ziet het er na de 3-1-nederlaag in Breskens erg som ber uit. Bovenaan de ranglijst liara Steen in een rechtstreeks duel met Jong Ambon, dat met 2-0 werd ge wonnen, de tweede plaats weer over van de Middelburgers. Honte- nisse tegen Clinge leverde geen doelpunten op. Jong Ambon-Steen 0-2: Het was allemaal erg mat wat de thuisploeg liet zien tegen een voor rust wel erg verdedigend ingesteld Steen. Blijkbaar zagen de bezoekers in de rust in dat er meer te halen viel in Middelburg, want de tweede helft begon met een extra aanvaller bin nen de lijnen. Anders dan in de eerste helft kreeg de snelle Robin Mariman nu wel steun in de aan val. Na een uur spelen werd de sco re geopend door Serge Merckx (0-1); waarna Wouter de Neijs de wedstrijd in de 79e minuut defini tief in het voordeel van de bezoe kers besliste: 0-2. Behalve de drie punten verloor Jong Ambon in de slotfase ook nog Zico (direct rood) en Jair Tomasoa (twee keer geel). Walcheren-Biervliet 6-1: De thuisploeg nam direct vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief in handen. Ondanks protesten van de bezoekers, die vonden dat de doelman een hand op de bal had, werd de openingstreffer van Mar- tijn Jansen goedgekeurd: 1-0. Nog voor rust draaide Mitch van Dijk goed weg bij zijn tegenstander, waarna hij de 2-0 binnenschoot. In de tweede helft liep Walcheren uit naar 6-0 via treffers van Mark van der Eijk (2x), Daryl den Hol- lander en de mee opgekomen ver dediger Ben Polvliet met een ver woestende uithaal. In de slotmi nuut redde Timon van der Hooft de eer voor de bezoekers: 6-1. Breskens-Sluiskil 3-1: Voor de be zoekers zou alleen een overwin ning voldoende zijn om de nade rende degradatie te voorkomen. Na twintig minuten werd dit ech ter al een erg lastig karwei omdat Breskens op dat moment door tref fers van Kjeld Verschorre en John ny de Jaeger een 2-0-voorsprong had genomen. Omdat de thuis ploeg verzuimde verder afstand te nemen, werd het tien minuten voor tijd toch nog spannend toen Shegbert van Uijtrecht eerst de aansluitingstreffer (2-1) en kort daarna bijna de gelijkmaker bin nenschoot. Even later besliste Ned de Looze het duel echter definitief in het voordeel van Breskens: 3-1. Hontenisse-Clinge 0-0: De wed strijd begon veelbelovend met een vrije trap van Peter Drumont, die echter via de onderkant van de lat terug het veld in kwam. Verder was het echter erg tam wat beide ploegen in de eerste helft lieten zien. Na de rust kwam er wat meer pit in de wedstrijd, maar nu bleek het creëren van kansen voor beide ploegen een probleem. RIA W.-Robur 5-0: De koploper begon erg slap aan de wedstrijd te gen Robur, maar de hekkensluiter wist hiervan niet te profiteren en kwam niet verder dan enkele af standsschoten. Op slag van rust werd het 1-0 door Salim Hamidi, waardoor de ploeg uit Goes in het tweede bedrijf meer risico's moest nemen. Daardoor ontstond voor de aanvallers van RIA W. echter meer ruimte, waarvan vooral Lu- dovico Cantoro wist te profiteren. Na de 2-0 van Derek de Booij be paalde Cantoro met een puntgave hattrick de eindstand op 5-0. Oostburg-Patrijzen 3-1: Een goed georganiseerd spelend Oostburg gaf weinig kansen weg tegen een aanvallend ingesteld Patrijzen. Een fout achterin bij de bezoekers stel de Arjen Versluijs in staat om na een kwartier de score te openen: 1-0. De beste kansen waren daarna voor de gasten, maar aan de ande re kant kreeg ook Davy Maes een goede gelegenheid de voorsprong te verdubbelen. De 2-0 viel pas na een kwartier in de tweede helft, toen Peter van de Linde een uitval bekwaam afrondde. Aleksandar Veljanoski bracht in de 75e mi nuut de spanning.nog terug (2-1), maar tien minuten later velde Peter van de Linde met zijn twee- de treffer Patrijzen definitief: 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44