Zeeland PZC L Realisatie Plan Perkpolder in zicht ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 22 en 23 PLANNING Sloop en ophoging voormalige veerplein komt als eerste werk aan bod Danceliefhebbers vermaken zich op Jazz A Delic in Terneuzen Welfare verkoop in huize Antonius Brand in schuurtje wellicht aangestoken Medisch personeel uit China bij Zorgsaam 'Hoofdkantoor ROC in Terneuzen' Kunst op school: kinderen vinden tekenen superleuk Maandag 11 april 2011 Ex-crimineel Rein Gerritsen vertelt over zijn ervaringen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Na jaren van voorbereiding en procedures komt de realisatiefase van recreatiepro ject Plan Perkpolder eindelijk in zicht De Raad van State doet binnen kort uitspraak over dat plan. Als dat besluit leidt tot een onherroepelijk bestemmingsplan, zullen de eerste werkzaamheden in het plangebied vervolgens zichtbaar worden. De eerste klus die in de planning staat, is de sloop en ophoging van het voormalige veerplein, werk zaamheden die directeur Peter Sturmans van Perkpolder Beheer naadloos op elkaar aan wil laten sluiten om de overlast voor de om geving zoveel mogelijk te beper ken. Voor de verhoging van het veerplein tot een hoogte van tien meter boven NAP blijkt meer ma teriaal nodig dan in eerste instan tie voorzien. „We voeren daar op dit moment met meerdere partijen gesprekken over om te bezien hoe we dat het beste kunnen organiseren", aldus Sturmans. Achter de schermen wordt ondertussen verder doorge werkt aan de ontwikkeling van de plannen voor de westelijke Perk polder, het gebied dat vanuit de richting van Kloosterzande gezien links naast het veerplein ligt. Op basis van de resultaten van vo rig jaar uitgevoerd marktonder zoek wordt ingezet op meer inte gratie tussen de geplande 200 deel tijdwoningen en de golfbaan; in plaats van wonen aan de golfbaan wordt gewerkt aan het concept van een golfresort, waarbij de wo ningen als het ware 'op' de golf baan komen te liggen. „]e moet dat niet heel letterlijk ne men. Natuurlijk worden alle veilig heidseisen in acht genomen. Toe komstige bewoners zullen hier na tuurlijk geen overlast van onder vinden. Het gaat er om dat de be woners van de deeltijdwoningen de kwaliteiten van de golfbaan me de ervaren, zoals de panoramische vergezichten." Voor de grondverwerving worden nog altijd onderhandelingen ge voerd met één particuliere grond eigenaar en drie pachters. Pas als dat proces is afgerond, kan er uiter aard maar begonnen worden in de westelijke Perkpolder. Behalve uit deeltijdwoningen en een golfbaan bestaat het project uit permanent te bewonen huizen op het veer plein, een hotel, jachthaven en nieuwe buitendijkse natuur. TERNEUZEN - Zo'n 1200 danceliefhebbers hebben zich zaterdagavond en -nacht ver maakt op de negende editie van het dance- feest Jazz A Delic in Snowbase in Terneuzen. Ooit begonnen in Porgy&Bess als verjaardags feest met 150 gasten voor oprichter Kevin Tanghe is Jazz A Delic inmiddels een flink uit de kluiten gewassen evenement geworden, dat dit jaar voor het eerst twee edities kent en volgens Tanghe in Snowbase blijft. On danks het feit dat de organisatie nog honder den extra kaarten kon verkopen. „We willen voor de volgende editie alsnog proberen de autoriteiten ervan te overtuigen dat er wel de gelijk meer mensen in Snowbase terecht kun nen." foto Peter Nicolai wmmmm&m&i&iB&i&SBBBmmmmmmaMtiummmmmmmmm KLOOSTERZANDE In het WoonZorgCentrum Anto nius in Kloosterzande wordt woensdag een verkoop van sei zoensartikelen gehouden. De pro ducten zijn gemaakt door bewo ners tijdens de wekelijkse welfare bijeenkomsten. Naast onder meer sokken, tafelkleedjes en schortjes zijn er ook accessoires te koop om de Paastafel op te fleuren. De ver koop begint om 11.00 uur. 's Mid dags worden er vanaf 13.30 uur ook wafels gebakken. TERNEUZEN De Terneuzense brandweer is zater dagavond uitgerukt om een brand in een schuurtje aan de Hogendijk te blussen. De politie heeft de brand in onderzoek omdat deze vermoedelijk is aangestoken. De brand werd omstreeks 20.50 uur gemeld. De brandweer was snel ter plaatse om te blussen. Het dak van het schuurtje was bedekt met asbestplaten, bij de brand is dan vermoedelijk ook wat asbest vrijgekomen. TERNEUZEN Artsen en verpleegkundigen uit China nemen deze week een kijkje bij ziekenhuis Zorgsaam in Terneu zen. Samen met het ROC Wester- schelde krijgt de Chinese delegatie een trainingsprogramma over zorg en zorgopleidingen in Zeeuws- Vlaanderen aangeboden. De Chinese bezoekers komen van de Healthschool van de Shanghai JiaoTong University School of Me dicine en het Health Bureau uit het Minhang District uit Shanghai. MIDDELBURG - Het hoofdkantoor van het gefuseerde Zeeuwse ROC moet in Terneuzen komen. Dat stelt het nieuwe college van Gedeputeerde Staten in zijn colle geprogramma. Het dagelijks pro vinciebestuur stelt zelfs eenmalig geld van de provincie in het voor uitzicht voor de verplaatsing van het hoofdkantoor van het ROC naar Terneuzen. GS acht het be houd van het MBO in Zeeland be langrijk vanuit het oogpunt van een goed vestigingsklimaat en een gezonde arbeidsmarkt. Veel bedrij ven in Zeeland hebben vakge- schoolde MBO-ers nodig. „Omdat rondom Terneuzen en in de Kanaalzone industriële bedrij ven zijn gevestigd, is Terneuzen voor ons een geschikte locatie. Ook uit het oogpunt van Zeeuws- Vlaanderen als krimpregio, is dit wat ons betreft een goede keuze", aldus het provinciaal bestuurscolle ge. Voorwaarde is wel, dat oplei dingen zoveel mogelijk over Zee land gespreid blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37