zeeland j 15 op elkaar vertrouwen' Drankrijder verzet zich tegen aanhouding legenda Lesley en Wendy Huijzen naar internationale wedstrijd in Bulgarije Motorrijder levert rijbewijs in Bestuurder bijna zes keer boven drankgrens Bevelands succes in brandweerwedstrijden Bluesaward voor Klein Kromhof Vacatures bij oogkliniek Zierikzee maandag 11 april 2011 's-Gravenpölder Kwadendamme Hoedekenskerke Waarde Op het voorgenomen hoogspanningstracé van Borsseie naar Tilburg komt een nieuw soort elektriciteitsmast. Deze oogt minder massaal dan de bestaande, maar belangrijkste voordeel zijn de verminderde magnetische velden rond de hoogspanningsverbinding, aldus een woordvoerster van landelijk netbeheerder Tennet. Het toekomstige tracé komt nergens in de buurt van bebouwing en er is zoveel mogelijk rekening gehouden met natuurwaarden. Een groot deel van het huidige tracé zal worden afgebroken (zie stippellijnen op de kaart). De hoogspanningslijn is nodig vanwege een verhoogde vraag naar elektriciteit. Een deel van elektriciteit zal over de regio worden verspreid, de rest zal elders in het land worden geleverd. De verbinding is circa 120 kilometer lang en is naar verwachting in de tweede helft van 2016 gereed. Willem Adriaansens bron Tennet kan maken. Het draait in acrogym echter niet alleen om de spectacu laire luchtacrobatiek. „In tweeën halve minuut geef je alles. Het is een combinatie van kracht, balans, dans en gratie. De choreografie telt zwaar mee. Ja, zelfs glimmertjes op onze tenues en de verzorging van de kapsels worden beoor deeld. Het moet er tiptop uitzien." Momenteel zijn ze landelijk nog subtop, maar ze proberen zich de komende twee maanden te kwalifi ceren voor het NK, dat op 25 juni plaatsvindt in Hellendoorn. „We hebben al één keer de kwalificatie limiet van vijftig punten gehaald. We hebben nog twee wedstrijden voor de boeg om van B-klasse naar de A-klasse op te klimmen." Aan een EK zou het trio nog niet mee mogen doen vanwege de leef tijd van Fleur. „Daarvoor moet ik nog twee jaar wachten." 4 t nieuw 380 kV-tracé blijvend huidig 380 kV-tracé verdwijnend huidig 380 kV-tracé blijvend huidigel 50 kV-tracé verdwijnend huidig 150 kV-tracé OUD-VOSSEMEER - Een 37-jarige mo torrijder uit Tholen is vrijdaga vond zijn rijbewijs kwijtgeraakt na dat hij op de Molenweg in Oud-Vossemeer was geregistreerd met een snelheid van 157 kilome ter per uur. Op die weg geldt een limiet van 80 kilometer per uur. Tegen de man is tevens proces-ver baal opgemaakt. HANSWEERT Bijna zes keer zoveel alcohol ge dronken dan is toegestaan en toch in de auto gestapt. Om die reden nam de politie in de nacht van za terdag op zondag rond half drie het rijbewijs in van een 28-jarige auto mobilist uit de gemeente Reimers- waal. De man werd op de Boom- dijk in Hansweert gecontroleerd. Uit ademanalyse bleek dat de 'be ginnend' bestuurder ongeveer 5,7 maal boven de wettelijke limiet zat. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt en hij moest zijn rijbe wijs inleveren. VLISSINGEN In Vlissingen hebben zaterdag 22 ploegen deelgenomen aan brand weerwedstrijden. Er waren twee parcoursen. Op de zogeheten Tas Hd baan was een brand in een kan toorgebouw met twee slachtoffers. Op de 112-baan ging het om een brand in een boot in een opslag loods met een doorslag naar de bui tenzijde. En op 112-baan moest te vens een slachtoffer gered worden. De uitslagen waren: Tas Hd-baan: 1. Ovezande, 2. Oosterland, 3. Hulst 112-baan: 1. Oosterland, 2. 's-Heer Arendskerke, 3. Krabbendijke. Deze teams gaan over naar de vol gende ronde. MIDDELBURG Gait Klein Kromhof, mondharmo nicaspeler van de Zeeuwse band Champagne Charlie, is bij de uitrei king van The Dutch Blues Awards uitgeroepen tot beste mondharmo nicaspeler. Ieder jaar wordt een aantal Nederlandse bluesmuzikan ten genomineerd. Klein Kromhof kreeg de award uitgereikt door de Amerikaanse bluesdiva Candye Ka ne. door Frank Balkenende 'S-HEER ARENDSKERKE - Een 21-jari- ge automobilist uit de gemeente Goes is aangehouden omdat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag zich verzette tegen zijn aanhou ding. Dat heeft de politie zondag bekendgemaakt. De bestuurder kreeg aan de Slot- straat een stopteken voor een alco holcontrole. Hij negeerde dat en reed zonder vaart te minderen door. Verderop aan de Slotstraat parkeerde hij zijn auto en liep weg. Agenten die hem waren ge volgd, vroegen hem mee te wer ken aan een blaasproef Dat weiger de de bestuurder. Hij verzette zich vervolgens tegen zijn aanhouding, waarbij hij de agenten voortdu rend uitschold. Uit onderzoek bleek dat de auto mobilist al eerder is betrapt op het rijden onder invloed van alcohol en dat zijn rijbewijs ongeldig was verklaard. Uit ademanalyse, waar hij op het politiebureau toch aan meewerkte, bleek dat de man ruim zes maal te veel had gedron ken. Tegen de jonge bestuurder is proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed en met ongeldig verklaard rijbewijs, ver zet, belediging en het negeren van een stopteken. Acrogymtrio Fleur van der Peij! (top), Wendy (midden) en Lesley Huijzen bouwt een toren. foto Willem Mieras ZIERIKZEE - Drie oogartsen verlaten de oogkliniek van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Zierikzee. De directie is van plan deze vacatures weer in te vullen. Onder patiënten ging het gerucht dat de Zierikzeese oogpoli ging sluiten. Bestuursvoor zitter Huybert van Eek van het ADRZ ontkent dat gerucht. Vol gens hem gaan twee oogspecialis ten met pensioen en heeft de der de een andere werkkring gevon den. In de oogkliniek werken vijf oogartsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35