Zeeland PZCU Borsele snijdt voorzichtig in onderwijs BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 22 en 23 BEZUINIGINGEN Tijdelijke contracten leerkrachten niet verlengd; geen gedwongen ontslagen Jubileumtocht trekt ruim 1100 wandelaars Drankrit kost Belg rijbewijs Dames-sloeproeiteam uit Kortgene wint race in Utrechtse grachten almanak Pers Maandag 11 april 2011 Acrogymtrio kan blindelings op elkaar vertrouwen Ex-crimineel Rein Gerritsen vertelt over zijn ervaringen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Het Borselse ge meentebestuur denkt gedwongen ontslagen in het openbaar onder wijs te kunnen voorkomen. Wel moet er door rijkskortingen en bevolkingskrimp flink worden bezuinigd. Volgens wethouder Marga Vermue (CDA, onderwijs) zullen tijdelijke contracten van on derwijskrachten niet worden ver lengd. Leerkrachten die tegen hun pensioen aanzitten, zal een ver- trekregeling worden aangeboden. Borsele komt al enkele jaren twee tot drie ton tekort op het open baar onderwijs. De gemeente telt negen openbare basisscholen, vere nigd in de onderwijskoepel Omnis- scholen. Tot nu toe past de ge meente die tekorten bij, maar dat kan volgens Vermue niet zo door gaan. Ten eerste omdat Borsele een krimpgemeente is. Het aantal leer lingen zal de komende jaren har der dalen dan was voorzien. Ten tweede dreigen er rijksbezuinigin gen die voor Borsele desastreus kunnen uitpakken. Zo wordt het budget voor bestuur en manage ment geschrapt. Verder komen door rijksmaatregelen meer persQ- neelskosten op het bordje van de gemeente terecht. Daarnaast zijn er 'sluipende' kortingen op pas send onderwijs en middelen om onderwijsachterstanden aan te pakken. Als dat pakket onverkort wordt doorgevoerd, betekent dat de nek slag voor het openbaar onderwijs in Borsele. Verschillende dorpen zullen hun laatste school verlie zen, denkt het college van B 8c W. Onderwijswethouder Vermue pro beert te redden wat er te redden valt. Tijdelijke krachten dienen te vertrekken, voor oudere leerkrach ten is een overgangsregeling ge maakt. „We moeten afwachten hoe daar op wordt gereageerd." Naast 'pijnlijke' maatregelen is sa menwerking met andere openbare en christelijke onderwijsorganisa ties noodzakelijk. Er lopen gesprek ken met Nobego, Alpha Scholen- groep, Prisma, Stichting Katholiek Onderwijs Borsele en Stichting Kinderopvang De Bevelanden. Na gegaan wordt of er samenwerkings scholen kunnen worden gevormd. Ook onderzoekt de wethouder of een uitruil per dorp kan plaatsvin den. Bijvoorbeeld het ene dorp protestants-christelijk onderwijs, het andere openbaar. „Zo'n ruil proberen we bespreekbaar te ma ken. Het zou kunnen in Nieuw- dorp en ook in 's-Gravenpolder. We wachten op een reactie van de Alpha Scholengroep." Vermue zegt dat dit jaar duidelijk moet worden of het Borsele open baar onderwijs lokaal bestuurd blijft of dat aansluiting wordt ge zocht bij een koepel die regionaal ofZeeuws breed actiefis. KRUININGEN - Ruim 1100 mensen hebben het Bond, die vijftig jaar bestaat. Driekwart van het zonnige weer was het een geslaagde jubi- de (foto), Kruiningen, Yerseke, Vlake en Hans afgelopen weekeinde meegedaan aan de jubi- de deelnemers kwam van buiten Zeeland: bus- leumeditie. De wandelaars konden kiezen uit weert en zondag ook even richting Kapelle. leumtochten van de Zeeuwse Wandelsport sen uit Aalsmeer en ook veel uit België. Met verschillende afstanden. Ze liepen langs Waar- foto Willem Mieras &ZS68&S&SBSSB&C2SZ0X& GOES - Een 39-jarige bestuurder uit Eeklo (B) moest in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbe wijs inleveren, nadat hij bij een controle aan de Beestenmarkt in Goes was betrapt op rijden onder invloed van alcohol. De man scoor de 3,3 maal hoger dan de limiet. De politie nam zijn rijbewijs in en maakte proces-verbaal op. Tip? redactie@pzc.nl UTRECHT - Het dames-sloeproei- team Wilde Mossels uit Kortgene is zaterdag winnaar geworden in de grachtenrace van Utrecht. Deze race heeft een lengte van veertien kilometer. In totaal deden er 26 sloepen mee. De Wilde Mos sels zetten de sokken erin en roei den binnen twee uur naar de fi nish. Ze behaalden een roeivermo- gen van '55 watt per roeier'. Vooral binnen de grachtengordel was het vechten en opletten om vooruit te komen. De geringe ruimte speelt daarbij een belangrijke rol. In de voormalige reddingssloepen, die gemaakt zijn voor open zee, valt het niet altijd mee behendig door de nauwe grachten te manoeuvre ren. Oké, één was ook al mooi geweest, maar de ooievaar - gulle bui - had al getwitterd dat er snel twee zouden worden afgeleverd. Het jonge paar is er heel blij mee. De praktische voorbereidingen - alles in duplo - zijn zo goed als afgerond. Klein bier, als je het vergelijkt met het zware werk dat de aanstaande moeder nog moet leveren. Hoewel we haar kennen als een zeer gastvrij mens, ziet ze bezoek deze we ken wat minder zitten. Vooral vrien den van haar man, net als hij journa listen bij deze krant, worden wat meer op afstand gehouden. Vele van hun auto's zijn immers opgesierd met de letters: PERS. En daar wordt ze momenteel heel nerveus van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33