sport 137 Kostbare nederlaag titelkandidaat Yerseke Matige starts breken Mark Boot lelijk op Jansen maakt winnende voor Lebo Ruime overwinningen drietallen TTCM en Arnemuiden maandag 11 april 2011 yvu v v-.Vö Middelburger Ralph Kerkhove (MX1/MX2 junioren) in actie tijdens de club cross in Rilland. foto Willem Mieras door Herman Heuvink rilland-bath - Tijdens de eerste clubwedstrijd van de motorclub Rilland toonde motorcrosser Don- ny Bastemeijer uit Heinenoord zich de sterkste bij de senioren op het Schelde-circuit. De zeventienja rige Honda-rijder werd in beide manches eerste gevolgd door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Ste fan Hage uit Goes. In tegenstelling tot Bastemeijer kende Boot twee matige starts. Te gen de tijd dat Boot oprukte naar de tweede plaats was Bastemeijer allang gevlogen. Het verschil op de streep bedroeg uiteinelijk slechts een drietal tellen. Als Boot een be tere start had gehad, had er wel licht meer ingezeten voor hem. Bastemeijer: „Ik had vandaag geen wedstrijd en dan ben je op trainen aangewezen. Een wedstrijd is nog altijd beter dan een training. Van daar mijn keuze voor Rilland. Op dit circuit rijd ik best graag. In bei de manches had ik meteen een goede start en ik kon hierna mijn positie redelijk makkelijk consoli deren." Boot had het moeilijker. Hij moest in de eerste manche lange tijd Rin- nie van Linden uit Putte voor zich dulden en in de tweede manche vocht hij in het begin nog felle duels uit met Hage. In de clubklasse leek de strijd om de dagwinst te gaan tussen Ralph Kerkhove uit Middelburg en Mau- rits van der Berge uit Ossendrecht. De organisator vond echter dat bei den te snel waren voor de clubklas se en ze werden in de tweede man che geplaatst bij de MX1/MX2 ju nioren. Voor beiden was dat geen probleem, want de veertienjarige Kerkhove werd in die klasse knap derde achter dagwinnaar Dennis Verswijver uit Hoogerheide en Lu- kas de Ruiter uit Wolphaartsdijk. Van den Berge werd zesde. In de 65 cc klasse, die beheerst werd door Brian Vermeulen uit Klundert, speelden de Zeeuwen geen rol van betekenis. Anders was dat bij de 85 cc-categorie, want hierin was Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen de sterkste. Jochem van den Dorpel uit Kapel- Ie werd derde. Bij de veteranen waren er ook geen podiumplaatsen voor de Zeeuwse deelnemers. Ad Geldof uit Oostkapelle en Jacco Bol uit Schore moesten zich in de door Ad Groffen uit Bergen op Zoom gewonnen wedstrijd tevreden stellen met de vijfde en zesde plaats. door Klaas Verspoor middelburg - Yerseke verloor de topper bij De Meeuwen met 3-1, waardoor de achterstand op koplo per DFS in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal weer opliep. Met nog drie duels te gaan heeft Yerseke vier punten achterstand. Colijnsplaatse Boys moet na een 4-0-nederlaag bij SKNWK gaan vrezen voor rechtstreekse degrada tie. Heinkenszand klopte Spui met 4-1 en Kapelle won met 2-0 bij Nieuwland. De Meeuwen-Yerseke 3-1: Yerse ke begon sterk, maar verzuimde in de openingsfase te scoren. Na een half uur zorgde Kevin Janse voor de 1-0. Na rust tekende Michel de Rooij voor de 1-1, maar via Danny Huijbregtse kwam de thuisploeg opnieuw op voorsprong. Yerse- ke-speler Arjen de Koeijer werd uit het veld gestuurd na - ver meend - doorlopen op Meeu wen-doelman Dennie Oosse. Ook Meeuwen-speler Martijn Blom maart kreeg - wegens natrappen - door Jos van Belzen middelburg - Jeffrey Jansen werd gisteren matchwinnaar in der der by tussen Lewedorpse Boys en Hansweertse Boys (1-0). Ook Kwa- dendamme boekte een overwin ning in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. In de vijfde klasse A pakte hekkensluiter Volharding een punt na een 3-0-achterstand. Lewedorpse Boys-Hansweertse Boys 1-0: In de Bevelandse derby hadden beide ploegen de nodige af wezigen door blessures en schorsin gen. De eerste helft leverde drie sco- ringsmogelijkheden op voor Lebo en één voor de bezoekers. Pas na een kwartier in de tweede helft werd Jeffrey Jansen matchwinnaar met een fraai afstandsschot: 1-0. De rood. In de tachtigste minuut be sliste Timme Kwast de wedstrijd. In totaal trof De Meeuwen vijf maal de lat van Yerseke. SKNWK-Colijnsplaatse Boys 4-0: Uit een vrije trap bezorgde Stefan Vermeer SKNWK een r-o-voorsprong. Sander Uijl zette daarna Robert Padmos aan het werk. Over de as van het veld stoomde Padmos op en hij maakte van afstand de 2-0. Na voorberei dend werk van Wilco de Valk zorg de Padmos met zijn tweede treffer voor de 3-0. Na rust was Colijns plaatse Boys eerst dicht bij de 3-1, maar schoot Martin Kiesenberg SKNWK een kwartier voor tijd uit een vrije trap de vierde goal achter doelman Leon van Loon. Heinkenszand-Spui 4-1: Spui-doelman Jeroen Bottinga hield Heinkenszand voor rust een paar keer van een treffer af. Uit een pass van Leon Bek zorgde Maarten Griep in de 52e minuut voor de 1-0. In de 57e minuut kreeg Spui-speler Arjan Kalisvaart na een overtreding zijn tweede ge vierde nederlaag op rij voor Hans weertse Boys was hiermee een feit. Kaaise Boys-Vosmeer 1-1: De eer ste helft was wat kansen betreft dui delijk voor de thuisploeg. Doelman John Aarnoudse van Vosmeer stak echter in prima vorm en hield zijn doel schoon. Na rust waren de ploe gen meer aan elkaar gewaagd en juist in deze fase kwam Kaaise Boys wel tot scoren: 1-0. Een kwar tier voor tijd bracht Jeremy Stol wijk de bezoekers langszij. Renesse-Kwadendamme 2-4: Met twee treffers bracht Mariusz Mosiej, de clubtopscorer van Kwa- dendamme, zijn ploeg al snel op een 2-o-voorsprong. De tegentref fer van Alex Braber (1-2) was de in leiding voor een sterke fase van de thuisploeg. Vincent Goedegebuure, le kaart én de thuisploeg een straf schop. Griep scoorde vanaf de stip: 2-0. Spui ging alles-of-niets spelen en kwam in ondertal via Remco Hamelink op 2-1. Heinkenszand speelde paniekerig en kwam goed weg toen een vrije trap van Kevin de Roode op de lat belandde. In de slotfase zorgden Sander Geldof en Jeroen Verschiere nog voor de ruime uitslag. Heinkenszand is door de winst koploper in de der de periode. Nieuwland-Kapelle 0-2: De wed strijd leek lange tijd op 0-0 af te stevenen, maar in de slotfase sloeg Kapelle alsnog genadeloos toe. In de 86e minuut nam Romano Meerman de bal aan, draaide hij van zijn tegenstander weg en maakte hij de 0-1. Twee minuten later bepaalde Robin Boogaard met een diagonaal schot de eind stand op 0-2. DFS-Veere 3-2: Pieter de Munnik 1 -0, Robin de Rijke 1-1, Robin de Rijke 1-2, Mariko Rouw 2-2, Lennart Padmos 3-2. Domburg-VCK 1-1: Martijn Minder- houd (str.) 1-0, Michiel Ketting 1-1. die de doelman van de bezoekers al gepasseerd was, raakte voor een leeg doel toch nog de paal. De hier na volgende tegenaanval leverde de bezoekers een strafschop op, die door Johan Beulens werd benut: 1-3. Kort voor de thee zorgde Ruud de Jonge nog voor 1-4. In de twee de helft maakte Goedegebuure er nog 2-4 van. Volharding-Vogelwaarde 3-3: Vo gelwaarde liep voor de rust door doelpunten van Michael de Nijs, Arno Wauters en Artjan Lambert weg naar 0-3, maar vergiste zich in de tweede helft in de veerkracht van Volharding. Michel Loontjens stookte met de 1-3 het vuurtje op, waarna Roy Ars en opnieuw Loont jens de ploeg uit Ovezande alsnog een punt bezorgden. John Scott won zaterdag zijn drie enkelpartijen voor TTC Middelburg. foto Lex de Meester door Kim 't Hooft middelburg - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben za terdag in de eerst divisie een 9-1-overwinning geboekt op degra dant Vriendenschaar. Arnemuiden boekte een tienklapper en is daar mee weer volledig in de race om het kampioenschap in de tweede divisie. In Gouda waren TTCM-spelers Jo hn Scott en Tan Anran goed voor drie overwinningen. Wouter van der Mark versloeg Marco Hoffman en de 56-jarige Fred van Oosten rijk. John van Spengen bleek te sterk voor de Walchenaar. De Mid delburgers zullen het seizoen afslui ten met een plaats in de midden moot In de tweede divisie deed Arnemui den wat het moest doen: met 10-0 winnen van het al gedegradeerde Shot. In Zwijndrecht kende Jan-Henk Bomhof geen enkele ge nade met zijn tegenstanders. Frank Boute en Riny Kasse hadden het iets moeilijker met hun opponen ten, maar bleven ook ongeslagen. Komende week zal er in het eigen Matchpoint met 6-4 gewonnen moeten worden van directe concur rent Bijmaat om de titel binnen te halen. De mannen van SAR'72 zullen ook volgend seizoen uitkomen in de derde divisie. Kampioen Falco bleek voor de tweede keer te sterk: 2-8. Dennis Verdurmen en Simone de Klerk wonnen alleen van Björn Curvers. De vrouwen van de club uit Kloosterzande wonnen met 8-2 van het Leidse Docos. Stefanie Fas- saert was weer goed op dreef met drie winstpartijen. Chantal Remo- rie en Liselotte Fassaert versloegen Andrea Bouras en Aleid Breuning. Melissa de Bruin bleek voor het Kloosterse tweetal te sterk. De Zeeuws-Vlaamse tafeltennissters stevenen af op de tweede plaats in de tweede divisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31