321 sport Kloetinge op z'n Duits langs Nieuwdorp in ondertal onderuit Vosmeer houdt hoop op de titel KLOETINGE-ZWALUWEN 3-2 Hoofdklasser Kloetinge maakt voor de derde week op rij een doelpunt in blessuretijd. Dit keer levert het tegen Zwaluwen de niet meer verwachte overwinning op. maandag 11 april 2011 door Tom Vennink 4 Kloetinge veroverde in de blessure tijd van de laatste drie wedstrijden vier niet meer verwachte punten. middelburg - De Noormannen verraste zaterdag in de tweede klas se met een overwinning op lijst aanvoerder Dinteloord: 1-2. Arne- muiden profiteerde slechts half met een zwaarbevochten 2-2-gelijk- spel tégen Oostkapelle. De andere Zeeuwse achtervolger, Nieuwdorp, pakte geen enkel punt. De ploeg ging met tien man ten onder te gen Serooskerke (3-1). SSV'65 won wel. Serooskerke-Nieuwdorp 3-1: Nieuwdorp nam door een doel punt van Niels Mulder de leiding, maar stond na een half uur met tien man. De rode kaart voor Ralf Kole bleek fataal voor Nieuwdorp. Serooskerke nam de wedstrijd in handen en kwam op gelijke hoog te via Alex de Visser. Na een door Frank Rooze benutte strafschop en een knap schot van Maikel Si- monse waren de punten binnen voor de thuisploeg. DFC-SSV'65 2-3: In de tweede mi nuut was het al bijna raak toen Souliman Abali rakelings over de lat schoot namens SSV'65. Dennis Weijers en Thomas Mattheijer hiel den de bal wel onder de lat en be loonden het sterke spel van de ploeg uit Goes: 0-2. DFC vond aan sluiting door de 1-2 van Marvin Hooplot, maar raakte die weer kwijt na de 1-3 van Dennis We ijers. De tweede helft bracht nieuwe spanning: Kenneth Klaverweijde liet SSV-doelman Roy Sallet kans loos en tekende voor 2-3. WC'68-Duiveland 3-0: Bart Vane 1 -0, Leon van den Ouden 2-0, Job Segers 3-0. Internos-AZW 3-0: Tom Laurijssen 1 -0, Steve van Cauter 2-0, Tim Brands 3-0. Arnemuiden-Oostkapelle 2-2: Jordy Vermeulen 0-1, Jordy Vermeulen 0-2, Leon van Belzen 2 2-2, Mark van Hane- ghem 2-2. Dinteloord-De Noormannen 1-2: Men- no de Nooijer 0-1, Danny Verhoeven 1-1, Menno de Nooijer 1-2. door Koen de Vries KLOETINGE - Het is onbegrijpelijk dat er nog steeds toeschouwers zijn die het complex van Kloetinge ver laten voordat het laatste fluitsignaal geklonken heeft. Twee weken gele den scoorde de hoofdklasser ver in blessuretijd de gelijkmaker tegen Montfoort en vorige week gebeur de hetzelfde tegen Heerjansdam. Zaterdag in het duel met Zwalu wen was het opnieuw raak. In de achtste minuut van de extra tijd knalde Mark Schuit de bal uit een moeilijke hoek langs keeper Mus kiet en bezorgde hij zijn ploeg daar mee de niet verwachte zege: 3-2. Voor de derde zaterdagmiddag op rij lag er tegen de klok van vijf uur een piramide jubelende spelers op het gras van het Wesselopark. Drie bevliegingen bezorgden de hoofd klasser in drie weken vier broodno dige extra punten in de strijd tegen degradatie. Wie had dat voor de winterstop ge dacht? Wanneer Kloetinge toen op achterstand kwam, was het dood vonnis van de ploeg meteen gete kend. De wil om terug te vechten was er misschien wel een beetje, de overtuiging in ieder geval niet. Nu is de hoofdklasser een vechtma chine die grote gelijkenissen ver toont met Duitse voetbalploegen. Het elftal is pas verslagen als het laatste fluitsignaal geklonken heeft. „We zijn een echte eenheid gewor den", was de verklaring van match winnaar Schuit. „We hebben een vriendenploeg die voor elkaar door het vuur gaat." Zo zag trainer Cees Houtepen het ook. Door het vertrek van enkele spelers is zijn selectie er niet bre der, maar wel sterker en hechter op geworden. „De dissonanten zijn er uit. Dat is een groot verschil." Na 34 minuten voetballen wees za terdag niets erop dat Kloetinge te gen het sterke Zwaluwen de pun ten in huis zou houden. TWee on achtzaamheden in de verdediging zorgden ervoor dat het elftal uit Vlaardingen op 0-2 kwam. Eerst te kende ]oey van Axel-Dongen uit een scrimmage de 0-1 aan en niet veel later verraste Furhgill Zelden- rust centrale verdediger Timo Jan sen en doelman Jaco van der Schee met een schot uit de draai. Kloetin ge had geluk dat scheidsrechter Eb- bink vijf minuten voor rust naar de stip wees na een onbehouwen ac tie van Charble Triebei op Mark Schuit. Corné Schilperoort verzil verde het buitenkansje: 1-2. Die treffer bracht bij Kloetinge het geloof iri een goed resultaat terug. Na rust speelde de ploeg opportu- nistischer en ook slimmer. De ge lijkmaker van invaller Etiënne Mal- lie was daarvan het resultaat. Hij ving een diepe bal op, kapte de kop- sterke maar over de grond trage ver dediger Michael Scholten uit en ver raste de keeper met een schotje in de verre hoek: 2-2. Ook die treffer was een verhaal apart. Mallie, die al weken sukkelt met een liesblessure, belde vrijdag af omdat hij te veel last had. Zaterdagmorgen voelde hij zich wat beter en meldde de trai ner dat hij toch misschien een half uurtje mee kon doen. Toen Rick Mulder kort na rust geblesseerd uit viel mocht de verloren zoon alsnog het veld betreden. Mallie had ook bij de 3-2 een hoofd rol. In de laatste seconden hield hij drie tegenstanders bezig, toen hij zag dat Schuit de diepte koos. De steekbal was perfect, de schijnbewe ging van Schuit eveneens. Van vlak voor de achterlijk schoot hij ver volgens raak. „Ik zag dat ik Ingmar Quist bij de tweede paal niet kon bereiken en Erwin van der Woerdt (net ingevallen) op de zestienmeter ook niet. Ik moést dus zelf wel schieten", 'verontschuldigde' Schuit zich. De overwinning eiste wel enige tol. Zo zijn Comé Schilperoort en Bjom Quartel door hun gele kaar ten het volgende duel geschorst. Rick Mulder werd na een botsing met doelman Muskiet met een wond op zijn kin afgevoerd. En Er- win van der Woerdt moest na af loop vanuit Kloetinge op de fiets naar zijn huis in Fijnaart. Alleen dat laatste werd met gelach begroet door de Kloetinge-spelers, die twin tig minuten na afloop nog steeds op het veld waren om de overwin ning te vieren. De assistent-trainer had donderdag na afloop van de training beloofd dat hij bij winst niet op vier, maar op twee wielen naar huis zou gaan. Het competitieslot blijft ondanks de zege ongemeen spannend voor Kloetinge. De ploeg heeft verder af stand genomen van de directe de gradatieplaatsen, maar is nog lang niet gevrijwaard van een nacompe- titie. De nummers elf en twaalf zijn daartoe veroordeeld. Kloetinge heeft vier punten voorsprong op de elfde plaats en ontmoet in de laatste vier wedstrijden nog drie rechtstreekse concurrenten. Kloetinge-Zwaluwen 3-2 (1-2). 30. Joey van Axel-Dongen 0-1, 34. Furh gill Zeldenrust 0-2, 40. Corné Schil peroort 1-2 (strafschop), 61. Etiënne Mailie 2-2, 90+8. Mark Schuit 3-2. Scheidsrechter A. Ebbink (Oud-Beijer- land). Gele kaart: Corné Schilperoort en Björn Quartel (beiden Kloetinge), Charble Triebei en Clint van Stee (bei den Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 500. Klooetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartei, Michel Maaskant, Timo Jan sen, Maarten van Rosevelt; Corné Schil peroort, Jaap Esser, Roy Mulder (87. Er- win van der Woerdt); Bart Deprez (30. Rick Mulder/54. Etiënne Mallie), Ing mar Quist, Mark Schuit. Kloetinge-speler Björn Quartel door Esther Minnaard ZIERIKZEE - Vosmeer blijft in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal meedoen om de titel. De ploeg won zaterdag de topper bij Zierikzee: 0-2. Het verschil werd in de tweede helft gemaakt. „Een groot compliment voor de jongens. Ze hebben hard voor elkaar ge werkt. Ik ben erg tevreden met dit resultaat", zei oefenmeester Aad van der Meeren. In de eerste helft hielden Zierikzee (de nummer drie) en Vosmeer (nummer twee) elkaar in even wicht. Vosmeer wist met Mourad Tihani op de linkerflank wel een paar keer gevaarlijk voor het doel van Zierikzee-keeper Jeffrey Bon- gers te komen. Er viel echter geen treffer. Vosmeer begon de tweede helft met een tactische omzetting. De rechtsbuiten verhuisde naar het middenveld. Zierikzee kwam maar niet in het eigen spel. Dat zorgde voor de nodige frustratie bij Elmar Verhage, die in de 54e minuut een gele kaart kreeg voor een onbesuis de overtreding op Hassan El Helw. De echte afstraffing voor de ploeg van Adriaan Nieuwenhuijse volgde een paar minuten later. Mourad Ti hani joeg de bal uit een vrije trap door de benen van keeper Jeffrey Bongers: 0-1. Er werd ingegrepen met een wissel aan de kant van Zierikzee. Werner Boot kwam in de ploeg voor Tho mas Vos, maar ook hij kon geen stempel op de wedstrijd drukken. Juist Vosmeer "werd gevaarlijker. De ploeg liet zo nu en dan het 'tik- takvoetbal' zien dat de oefenmees ter zo kan bekoren. „We zijn voet ballend veruit de beste ploeg in de competitie. Als ze conditioneel ook op hun top z,ijn, dan tikken we de tegenstander zo weg", zei trainer Van der Meeren na afloop. Abderrahim el Fadili wist er na een mooi een-tweetje nog een schot op doel uit te persen. In de 65e minuut was het Hassan El Helw die de bal aflegde op Moha- med Ezzaghrayri. Hij werkte het leer op miraculeuze wijze in de ver re hoek. Keeper Bongers was kans loos: 0-2. „Het is altijd de voorhoede die dankzij de creativiteit opvalt, maar ik ben ook trots op de verdedigers. Zij hebben zich keurig staande ge houden en het hoofd koel gehou den", stelde Van der Meeren. „Het kampioenschap ligt door deze winst nog open. We staan met één wedstrijd minder vijf punten ach ter op koploper Halsteren. Tegen hen moeten we nog spelen. Met de inzet die ik vandaag hebben ge zien, kunnen we ook die ploeg pak ken." Zierikzee-Vosmeer 0-2 (0-0). 55. Mourad Tihani 0-1, 65. Mohamed Ez zaghrayri 0-2. Gele kaart: Björn Boot, El- mar Verhage, Barry Hage (Zierikzee), Rachid Alchor (Vosmeer). Scheidsrech ter: J. Thoonen (Oost-Souburg). Aantal toeschouwers: 90. Een fel duel om de bal in de door Vosmeer gewonnen topper. De ploeg blijft zicht houden op het kampioenschap. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26