i6l zeeland Nieuw Digitenne Insteekkaart, direct in je tv Warme sfeer bij Line-up van Beachboom bijna rond brieven Digitenne.nl agenda maandag 11 april 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Hoofddoek Een meisje wordt van school ge stuurd als ze haar hoofddoek wil dragen. Waar zijn wij beland in dit ooit zo tolerante Nederland? Nog even en we mogen geen openbare functie meer bekleden met een lan ge rok of een kruisje om de nek. Persoonlijk draag ik ook vaak een hoofddoek. Niet om religieuze redenen, maar vanwege een ziekte die kaalheid veroorzaakt. Het kwetst me dat er in ons land een haat groeit tegen al les wat 'anders' is. Wat geven wij onze kinderen hiermee mee? Bianca de Vlieger Van 't Westeindestraat 8, 's-Heeren- hoek Piraten De uitkomst van de actie van Hr. Ms. Tromp tegen de piraten was succesvol, moeilijk iets anders te verwachten van het modernste oorlogsschip ter wereld. Twee So- maliërs een zeemansgraf, en zes tien opgepakt. Maar hoe nu verder? Er is over piraterij geen duidelijk beleid omdat niet internationaal is vastgesteld wat met gearresteerde piraten moet gebeuren. Daarom: breng ze naaf ons land, en geef ze een eerlijk proces. Dan kan ook eens uitgezocht worden hoe die piraterij is georganiseerd, en er wellicht op een andere ma nier tegen opgetreden worden. Als het alleen maar uitvoerders zijn, die niet veel andere mogelijk heden hadden, gezien de situatie in Somalië, hou daar rekening mee en geef ze na de eventuele straf de mogelijkheid hun leven anders in te richten. Als hun thuishavens en de achter liggende organisaties niet worden aangepakt is het dweilen met de kraan open. Vroegere zeeroversnesten zoals Duinkerken,Tripolis en Algiers, die op dat punt al lang geschiedenis zijn, bewijzen dat. N.van der Wekken Middenstraat 1,Kats. Rangeerterrein Hoe is het mogelijk. Het rangeerter rein te Sas van Gent lijkt wel een vuilstortplaats. In december 2010 is met grote spoed een nood-blus installatie aangelegd op dit rangeer terrein, volgens medewerkers ter plekke had deze blusinstallatie er 5 jaar geleden al moeten zijn Hoe to lerant kunnen wij toch zijn. Een noodaggregaat moest voor de stroom zorgen terwijl deze dag en nacht draaide, stankoverlast van de diesel, voor de mens niet bepaald gezond, en niet erg, het kan toch geen kwaad. Men had ook eerst de stroomvoor ziening kunnen regelen en dan pas aan de werkzaamheden kunnen beginnen. Maar deze werkzaamhe den aan de installatie moesten klaar zijn voor 1 januari 2011, dus haast was geboden. Een fraai staaltje van architectuur, bluswatertanks afgedekt met oran je zeilen en dan niet over een tank (wagon) maar over een grote leng te, stellingplanken aan paaltjes als hekwerk, stalen rijplaten als wan delpad, een hoek tegen de contai ner als vuilstortplaats, afval van do zen, restant stenen, oude pallets etc. etc. Men vraagt zich af: wie is hier de toezichthouder? Het lijkt hier wel dat alles kan en mag zonder com mentaar. Tot op de dag van van daag is er niets veranderd. Het is en blijft een zooitje. W. de Kraker Westdam 42, Sas van Gent Overstappen Willem van Dam en alle andere le zers van de PZC wil ik erop atten deren, dat overstappen naar een an dere bank, echt niet 'zo'n gedoe' is (column van Willem van Dam van 7 april). Via de gratis overstapservi- ce van de gezamenlijke banken, wordt bijna alles onderling gere- geld. Recent ben ik met mijn betaalreke ning overgestapt naar een andere bank. Het overstappen is prima geregeld. Je moet er even voor gaan zitten. Je krijgt dan een duidelijke handlei ding thuisgestuurd (dus niet via het internet), die je stap voor stap kunt volgen: een fluitje van een cent! Ik raad iedereen aan, die met een onprettig gevoel bij een bank zit, over te stappen, naar een andere, wellicht 'groene' bank. Doen! Margriet Zagwijn Nieuwstraat 18, 4441 AH Ovezande 1 *De eerste ontvanger (zoals de Insteekkaart) is gratis. Aansluitkosten 25,- Vraag de verkoper naar beschikbaarheid en voorwaarden of kijk op kpn.com sluit je aan KLASSIEKE MUZIEK Open Haard Concert Werken Paganini, Ernst/Schubert, Villa Lobos, Franc, Chopin, Grieg en Saint-Saens. Door Eliane Rodrigues, Nina Smeets-Rodrigues en Mathieu van Bellen. Gehoord zondag 10 april in Porgy en Bess in Terneuzen. door Jeanette Vergouwen Het slotconcert van de ju bileumserie 2010-2011 van de Open Haard concerten was voor de uitverkochte zaal een feest. Omdat er drie musici meededen was de af wisseling groot, vooral omdat er gesoleerd werd en in duo of trio werd gemusiceerd. Mathieu van Bellen, die als dertien jarige zijn eerste solorecital gaf in de serie Open Haard Concerten, is uitgegroeid tot een volwassen mu sicus. Hij begon met een virtuoos werk van Paganini: Variaties op het thema Nel Cor piu mi non sen- to van Paisiello. Het was vooral een demonstratie van de mogelijk heden van de viool met dubbelgre- pen, pizzicati en flageolet. Het was virtuoos van begin tot eind. Daar na speelde hij een bewerking door Ernst van het overbekende lied Erlkönig van Schubert. Een lied voor piano en zang en nu samen gesmolten voor viool, knap maar zonder de emotie die het lied op roept. Nina Smeets vertolkte twee piano composities van Villa Lobos, de SCHARENDIJKE - Het dancefestival Beachboom op de Brouwersdam heeft: zijn programma voor dit jaar grotendeels rond. Het evenement verwelkomt onder anderen Jhon Sparks, Santos Suarez, Lucien Foort (enkele jaren geleden de sen satie van het festival) en de Stereo Divas, bestaande uit DJ Miss Moni ca en MC Miss Bunty. De organisatie zoekt nog naarstig naar een afsluitende act, zegt Joop Alphenaar. „We zijn druk in on derhandeling met Chuckie, Secret Cinema, maar ook Erick Morillo staat hoog op het verlanglijstje. Het wordt in ieder geval een top per." Beachboom wordt geopend door de winnaar van de DJ Contest. Kandidaten daarvoor kunnen zich nog aanmelden door te mailen naar djcontest@beachboom.com. Het festival wordt gehouden op za terdag 13 augustus, na een jaar af wezigheid vanwege financiële peri kelen. Eind vorig jaar werd bekend dat het duo Jeroen Botty en Mar- tijn Stout het evenement hebben overgenomen. De oorspronkelijke initiatiefnemers, Patrick Brond- geest en Joop Alphenaar, blijven betrokken bij de organisatie. Het thema dit jaar is Heartbeat. www.beachboom.com eerste klonk warm romantisch met een impressionistische sfeer en de tweede was dansant. Daarna speelden deze twee jonge beloften samen de Sonate voor viool en pia no van Franck. Het gelegenheidsduo vertolkte dit werk op eigen wijze. Het eerste deel kreeg een (te) langzame invul ling en de lijnen werden ook niet goed doorgetrokken. In het Alle gro met een tragisch karakter werd Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Zierikzee Lezing: Pasen in de beeldende kunst. Weststraat 9, 20.00 uur. Schoolvoetbaltoernooi meisjes. Sportpark Den Hogen Blok, 10-16 uur. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: IWWW.DERODEPILAREN.NL llnfo: 0113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 16