8 50 doe iets voor de maatschappij zeeland 115 Vacature voor drie artsen bij oogkliniek Zierikzee Veerpontje naar Perkpolder weer in de vaart Brandweer haalt dode man uit woning Man onder invloed achter het stuur Motorrijdster gewond na botsing met auto Rijbewijzen kwijt Buikdansduo wordt eerste in België Lezing over leeuwen van de Leeuwentrap maandag 11 april 2011 Acht groepen van vier eindexamenkandidaten van de VMBO-opleiding van het Scheldemond College werken een praktische opdracht uit: niet binnen de muren van school, maar buiten, in de maatschappij. Pleeggezinnen met in totaal vijftig kinderen hadden zich opgegeven voor voor de Funmiddag in sporthal De Voorborch. De uitnodigingen waren via de organisatie voor jeugdzorg Juvent verstuurd. Kinderen konden zich ook laten schminken tijdens de activiteitenmiddag in sporthal De Voorborch. foto's Ruben Oreel S3S2ESESK2SS3 perkpolder - Het toeristisch veer pontje tussen Perkpolder en Hans- weert komt ook dit jaar weer in de vaart. Schipper Laurens de Brou wer heeft dat besluit genomen, 'want als wij er mee stoppen komt er nooit meer een veerdienst voor in de plaats'. „We moeten ook blij ven varen om de koppeling met Rondje Pontje goed te houden." Het veer tussen Perkpolder en Hansweert is vanaf 3 juli weer in de vaart. Het vaarseizoen duurt tot en met 2 september. De prijs van een overtocht: 6 euro voor een vol wassene en 4 euro voor een kind. De overtochten zijn op maandag, woensdag, vrijdag en zondag. de-atol.nl zierikzee - Drie oogartsen verla ten de oogkliniek van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis in Zie rikzee. De directie is van plan deze vacatures weer in te vullen. Op Schouwen-Duiveland ont stond vorige week onrust over de functie van het voormalige Rode Kruisziekenhuis. Onder patiënten ging het gerucht dat de Zierikzee- se oogpoli ging sluiten. Bestuurs voorzitter Huijbert van Eek van het ADRZ ontkent dat gerucht. Volgens hem gaan twee oogspecia listen met pensioen en heeft de derde een andere werkkring gevon den. In de oogkliniek werken vijf oogartsen. „We gaan deze vacatu res gewoon weer invullen, al zal dat gezien de krapte op de arbeids markt niet meevallen. De bedoe ling blijft de dienstverlening in Zie rikzee op peil te houden. We pro beren die belofte zo veel mogelijk gestand te doen. Het is niet onze intentie de Zierikzeese oogpoli te sluiten", aldus Van Eek. Binnen het ADRZ werken twee zelfstandi ge maatschappen van oogspecialis ten. De ene behandelt in Goes, Middelburg en Terneuzen, de an dere in Goes, Zierikzee en Dirks- land. De ADRZ-kliniek 'Oogcon tact' ging in 2004 in Zierikzee van start en behandelt patiënten uit heel Zeeland. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl VL1SSINGEN Met behulp van een ladderwagen van de brandweer is zaterdagmid dag het stoffelijk overschot van een man uit een pand aan de Singel in Vlissingen gehaald. De man was aan het einde van de ochtend dood gevonden in een appartement op de bovenste verdieping. Er zijn geen aanwijzingen dat er sprake is van een misdrijf. MIDDELBURG Een 26-jarige Rotterdammer is in de nacht van zaterdag op zondag in Middelburg betrapt op rijden on der invloed. De man werd rond drie uur aan de Nieuwe Vlissïngse- weg gecontroleerd. Uit de adema nalyse bleek dat de man ruim 2,6 maal teveel had gedronken. Tegen de Rotterdamse automobilist is proces-verbaal opgemaakt en zijn rijbewijs is ingevorderd. WESTKAPELLE Een Vlïssingse motorrijdster (31) is zaterdagavond bij een aanrijding met een auto in Westkapelle ge wond geraakt. Zij is met een gebro ken been en een geblesseerde pols per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Het onge luk gebeurde toen een automobilis te bij een afrit op de Zeedijk links af sloeg en geen voorrang verleen de aan de haar tegemoet komende motorrijdster. VLISSINGEN Bij een controle in het kader van de overlast door motoren heeft de politie Zeeland zondag drie rijbe wijzen ingevorderd wegens te hard rijden. Dat gebeurde op de Polredijk in Vrouwenpolder, op de Ritthem- sestraat in Ritthem en op de Euro- paweg noord in Nieuwdorp. Ver der raakte een 16-jarige bromfiet ser uit Veere zijn rijbewijs kwijt omdat hij met 80 km per uur over het fietspad aan de Grijpskerkse- weg in Oostkapelle reed. MIDDELBURG De 18-jarige Ashley van Amstel en 24-jarige Angela Sleutel van Dans school Majidah Bellydance uit Mid delburg zijn zaterdag eerste gewor den in de categorie Duo bij de in ternationale buikdanswedstrijd Stars of Bellydance in België. Hier mee hebben ze zich gekwalificeerd voor de grote internationele wed strijd Bellydancer of the World in november in Duitsland. Angela werd zaterdag ook nog de tweede in de Solo-categorie Rising Stars. VLISSINGEN In Bibliotheek 't Spui wordt dins dag om 19.30 uur een lezing gege ven over de herkomst en betekenis van de leeuwen van de Leeuwen- trap in Vlissingen door het Genoot schap van Leeuwen van CS. In de bibliotheek is vanaf morgen ook een expositie hierover te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15