Zeeland PZCU Provincie betaalt verhuiskosten ROC De Wissel Zeeuws kampioen WALCHEREN 14 en 15 22 en 23 FUSIE Nieuw provinciaal bestuur past meerkosten bij om hoofdkantoor in Terneuzen te vestigen Man rijdt met auto in op fietsende agent in Vlissingen almanak Pers Maandag 11 april 2011 ?Ï»*-Ts Leerlingen organiseren een 'funmiddag' voor pleeggezinnen Ex-crimineel Rein Gerritsen vertelt over zijn ervaringen Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele middelburg - Het nieuwe college van Gedeputeerde Staten geeft het gefuseerde Zeeuwse ROC een een malige bijdrage als het Terneuzen kiest als vestigingsplaats voor het hoofdkantoor. Dat staat in het col legeprogramma 'Stuwende Krach ten'. Zeeland kent nu nog twee ROC's: het ROC Zeeland met een (tijde lijk) hoofdkantoor aan de Rave- steinweg in Middelburg en het ROC Westerschelde in Terneuzen. De ROC's willen per i januari 2012 samengaan. Vanuit Zeeuws-Vlaan- deren is grote druk uitgeoefend om het hoofdkantoor van het gefu seerde Zeeuwse ROC in Terneu zen te vestigen. Onder meer burge meester )an Lonink heeft zich er sterk voor gemaakt. Twee jaar gele den dacht het ROC Zeeland er nog aan om samen met de Hoge school Zeeland een nieuw be stuursgebouw neer te zetten op de Kenniswerf in Vlissingen. Maar eind vorig jaar zeiden de directies van beide Zeeuwse ROC's dat de keuze op Terneuzen zou vallen mits de kosten, inclusief reisvergoe- dingen voor personeel, niet hoger uitvallen dan bij een keuze voor Goes, Middelburg of Vlissingen. „Zelfs als Terneuzen niet de goed koopste locatie is, dan heeft die plaats de voorkeur", zei directrice Hennie van Meerkerk van ROC Zeeland in november. „Maar dan willen we dat andere partijen dan de ROC's opdraaien voor de meer kosten. Ik zou zeggen: Zeeuws- Vlaanderen, kom over de brug." Aan die oproep heeft nu het dage lijks bestuur van de provincie ge hoor gegeven met een eenmalige bijdrage: „Het college acht het be houd van het middelbaar beroeps onderwijs in Zeeland belangrijk vanuit het oogpunt van een goed vestigingsklimaat en een gezonde arbeidsmarkt. Omdat rondom Ter neuzen en in de Kanaalzone indus triële bedrijven zijn gevestigd, is Terneuzen voor ons een geschikte locatie. Ook uit het oogpunt van Zeeuws-Vlaanderen als krimpre- gio, is dit wat ons betreft een goe de keuze. Voorwaarde hierbij is wel dat de opleidingen zoveel mo gelijk over Zeeland gespreid blij ven", zo is te lezen in het college programma. Een van de deelnemers wacht in spanning op de uitslag. foto Ruben Oreel vlissingen - Het team van De Wis sel uit Vlissingen heeft zaterdag de provinciale schoolzwemkampioen- schappen gewonnen. Voor het Vlissingse zestal, Lein Mulder, Bas de Waal, Levina Mul der, Michiel de Bruijne, Jurgen de Meulmeester en Ruden de Ridder, was het een thuiswedstrijd want het kampioenschap werd gehou den in het Vrijburgbad. Het team Dolfijnenburch 1 uit Mid delburg werd tweede en Op Dreef uit Aardenburg derde. De klassering van de andere Wal- cherse teams was een zevende plaats voor de Theo Thijssen- school (Vlissingen), negende Burcht Rietheim (Oost-Souburg) en Dolfijnenburch 3 en 2 werden respectievelijk elfde en veertiende. In totaal deden zaterdag achttien teams mee met in totaal 108 leer lingen. De deelnemers zwommen individueel ieder twee afstanden en deden mee in twee teamestafet tes. De teams van De Wissel, Dolfij nenburch 1 en Op Dreef mogen za terdag 18 juni in Amersfoort deel nemen aan het Nationale School- zwemkampioenschap. Vrijwilligers van zwemvereniging Luctor en Emergo zorgden voor de organisatie van het kampioen schap in samenwerking met de zwembond KNZB, de gemeente Middelburg, SportZeeland en het Vrijburgbad. Tip? redactie@pzc.nl vlissingen - Een 33-jarige Vlissin- ger is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden nadat hij een plaatsgenoot had mishandeld en vervolgens met zijn auto was in- geredefrop een politieman. Rond 01.10 uur kreeg de politie de melding dat een 36-jarige man in een horecagelegenheid in de omge ving van de Van Dishoeckstraat was mishandeld. Toen agenten ter plaatse kwamen stapte de verdach te net in zijn auto. Een agent fiets te achter de auto aan om het kente ken te noteren. Plotseling stopte de auto en reed hard achteruit in de richting van fietsende agent. Die kon de auto nog net ontwij ken. Een politiebusje heeft de auto iets verderop tot stoppen weten te dwingen. De 33-jarige man gaf vol gens de politie meteen aan gedron ken te hebben. Hij werd aangehou den wegens rijden onder invloed en mishandeling. Tijdens de rit naar het politiebu reau daagde de man de agenten uit en ook op het bureau bleef hij op standig. Uit ademanalyse bleek dat de man ongeveer 2,3 maal te veel had gedronken. Volgens de politie was de man daarna nog niet gekalmeerd. Op weg van het politiebureau naar ge vangenis Torentijd bedreigde en beledigde de man de agenten. Ook richtte hij vernielingen aan door tegen ruiten en een tussenschot in de politieauto te trappen. Oké, één was ook al mooi geweest, maar de ooievaar - gulle bui - had al getwitterd dat er snel twee zouden worden afgeleverd. Het jonge paar is er heel blij mee. De praktische voorbereidingen - alles in duplo - zijn zo goed als afgerond. Klein bier, als je het vergelijkt met het zware werk dat de aanstaande moeder nog moet leveren. Hoewel we haar kennen als een zeer gastvrij mens, ziet ze bezoek deze we ken wat minder zitten. Vooral vrien den van haar man, net als hij journa listen bij deze krant, worden wat meer op afstand gehouden. Vele van hun auto's zijn immers opgesierd met de letters: PERS. En daar wordt ze momenteel heel nerveus van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13