Zakelijk Schouwen-Duiveland 221 zeeland Verkoop Diekhuus afgeblazen Ruim baan voor fietsers na aanpak van Emil Sandströmweg Zierikzee Wooninterieur Lavoir TWITTEREN Twitter wordt een steeds belangrijker marketinginstrument voor ondernemers. Bijna ongemerkt verschijnen steeds meer commerciële berichtjes op het sociale netwerk. Manier van klanten vinden Tafel reserveren via Twitter Een bericht moet wel zinnig zijn OP ALLE GORDIJNEN VLOERBEDEKKING BINNENZONWERING LAMINAAT PARKET zaterdag 9 april 2011 door Ton van den Nouweland MIDDELHARNIS - De gemeenteraad van Middelharnis heeft het plan van B en W om cultureel centrum het Diekhuus te verkopen naar de prullenbak verwezen. Burgemeester en wethouders wil den het Diekhuus verkopen aan een projectontwikkelaar. Die was van plan er een grand café in te vestigen. De gemeente zou vervol gend een deel van de ruimte terug- huren om daar de muziekschool in te huisvesten. De overige gebrui kers van het Diekhuus moesten dan uitkijken naar ander onder dak. In het Diekhuus is onder meer een filmhuis, dorpshuis en kinderopvang gevestigd. Er wor den ook veel cursussen gegeven. B en W willen van het gebouw af omdat het niet meer voldoet en er veel onderhoud aan moet worden gepleegd. Een opknapbeurt gaat enkele tonnen, misschien wel een miljoen kosten. Vanuit de bevolking kwam veel verzet tegen de verkoopplannen. De raadsvergadering donderdag avond begon met een protestlied van shantykoor Op Volle Kracht. Alle partijen schaarden zich achter een motie om het Diekhuus voor lopig niet te verkopen. Zij baseer den zich op de toekomstvisie van B en W, waarin staat-dat er voor het sociaal-cultureel werk een voorziening moet zijn. Een ander argument was dat de regeling voor terughuur slechts tien jaar geldt. nrassBSHsaHMBBSK&BBRMMHBBi door Melita Lanting De afgelopen week was in Renesse een voor lichtingsbijeenkomst over gebruik van socia le media. Hoe kan je Twitter (maar ook de sociale netwerken op het internet zoals Facebook of You Tube) gebruiken voor com merciële doeleinden. Want, zo luidde de stelling, sociale media worden steeds belangrijker. Via TXvitter worden allerlei zinnige (of minder zinnige) boodschap- Simone Boots van Zeeland Vakantie woningen in Den Osse is nog een starter op Twitter. „Ik doe het nu een week of zes", zegt ze. „Waar om? Ik vind het leuk. Het medium is gratis, je kunt er nieuwe klanten vin den en leuke nieuwtjes doorgeven." Boots denkt dat de klanten van haar bedrijf (eigenaren van vakantiehui zen die vaak verder weg wonen) het leuk vinden om via Twitter op de hoogte gehouden te worden van het wel en wee van het park. „Mensen willen altijd weten of het huis van de buurman te koop staat." Ze ziet ook een meerwaarde in de mogelijkheid om berichten door te sturen. „Als de VW nu een leuke ex cursie twittert, kunnen 20 onderne mers dit bericht doorsturen." pen van maximaal 140 tekens uit gewisseld. Bij deze berichten kun nen foto's worden gevoegd of link jes naar een filmpje op You Tube of naar de eigen website. Twitter is, zegt Jean-Paul Kotoun mede-organisator van de voorlich tingsbijeenkomst in Renesse, al lang geen zaak meer van alleen de jongeren. „Nee, Ik stond daar op het podium de presentatie te ver zorgen met Sander Lantinga, die is 20. Ik ben zelf 40 en naast ons stond Ed Troost en die is 60. We zijn alledrie met Twitter bezig. Al moet ik wel toegeven dat het voor Sander gemakkelijker is dan voor mij. Hij is er mee opgegroeid en ik niet. Dan kost het meer moeite om het onder de knie te krijgen." Volgens Kotoun is Twitter niet meer weg te denken uit de marke ting strategie. „De kern van onze 'boodschap is dat social media géén hype is maar een trend. Het verandert de manier waarop men sen feedback geven, ook op pro ducten, diensten en service. Je moet als bedrijf anno 20iireen stra tegie ontwikkelen om hier mee om te gaan." Een kleine zoektocht op het inter net bewijst dat Twitter op Schou wen-Duiveland leeft. Tal van on dernemers hebben inmiddels een account en zijn meer of minder ac tief. Een kleine greep uit recente tweets. Strandpark de Zeeuwse Kust in Renesse laat weten in sa menwerking met Sport 2000 bad kleding te verkopen, JMC Signma- kers uit Bruinisse zoekt personeel en restaurant De Etage in Bruinis se heeft tonijncarpaccio op de lunchkaart. Allemaal berichtjes die een direct commercieel doel dienen. „In onze adviesgesprekken wijzen wij ondernemers ook op de inzet van sociale media als marketingin strument", zegt Sandra Leenders van de Kamer van Koophandel. „Wij vinden dat de ondernemers in ieder geval de voordelen moe ten weten van^het luisteren naar en in contact zijn met je relaties." Veel bedrijven en instellingen scan nen dagelijks de diverse netwer ken op hun diensten of produc- Martijn Mastenbroek van restaurant en hotel De Perenboom in Burgh-Haamstede is al langere tijd actief op Twitter. „Het heeft wel de gelijk zin. Ik zie regelmatig dat een tafeltje wordt gereserveerd via Twit ter. Ik ga straks bijvoorbeeld een be richtje sturen dat het terras weer open gaat. Dat zien mensen dat ze bij jou terecht kunnen." Mastenbroek benadert ook mensen actief die op Twitter aangeven in Haamstede te zijn. „Soms krijg ik daar hele leuke reacties op terug." Voor zijn bedrijf is Twitter een leuke manier om gratis reclame te maken. „Je kan ook nog eens een foto mee sturen. Maar je moet de berichten die je stuurt wel zakelijk houden. ten. Klaagt iemand over de kwali teit van koffie of over lange wacht tijden? Dan kan direct gereageerd worden met excuus of uitleg wat er aan de hand is. Positieve berich ten kunnen worden doorgestuurd. De Kamer van Koophandel organi seert ook seminars voor verschil lende bedrijfstakken waar sociale media aan bod komen. Om meer inzicht te krijgen in het gebruik van bijvoorbeeld Twitter wordt binnenkort een onderzoek gestart naar sociale media onder Zeeuwse en West-Brabantse on dernemers. De organisatie van Renesse Bruist (de naam waarachter alle evene menten en activiteiten in Renesse schuil gaan) heeft er voor gekozen om de bekendheid vooral via Twit ter te laten verlopen. „Het is een budget-neutraal communicatie middel. Vanuit de gedachte dat Renesse een familiebadplaats is willen we het dorp via de sociale media op de kaart zetten", zegt Jean-Paul Kotoun die met zijn be drijf één van de drijvende krach ten is achter deze organisatie. Hij wil met prijsvragen, wedstrijd jes en grappige filmpjes de belang stelling voor Renesse levend hou den op het internet. „Ik denk dat ik er niet aan ontkom", zegt Nicoline Coomans van camping De Vliedberg in Scharendijke. Ze was op de voorlichtingsbijeenkomst in Renesse. „Het was een leuke bij eenkomst", zegt ze maar ze aarzelt ook nog steeds over het gebruik van sociale media. „Het enige waar ik wat mee zou kun nen is Twitter. Maar misschien is het wel hetzelfde gevoel wat we 15 jaar geleden hadden over het starten van een website. Nu weten we niet meer beter. Ik ga me hier binnen kort eens in verdiepen en een ac count openen al ik weet nog niet wat ik moet schrijven want de be richten die ik stuur moeten wel zin nig zijn en ik zie zoveel onzinnige be richten." door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De Emil Sandström weg in Zierikzee wordt nog deze zomer vernieuwd. De gemeente Schouwen-Duiveland was aanvan kelijk van plan om de reconstruc tie eerder dit jaar uit te voeren. Wijzigingen in het plan hebben voor uitstel gezorgd. Belangrijkste aanpassing is dat de 'knik' die de weg nu nog maakt tussen de Lange Blokweg en de Ko ning Gustaafweg min of meer rechtgetrokken wordt. Hierdoor komt de hoofdrijbaan op ruim veertien meter van de nieuwe ap partementengebouwen Klein Zwe den te liggen. In het oude plan zou het voetpad bijna onder de balkons van de eerste twee blok ken lopen. Nu komt er een brede groenstrook tussen de flats en de weg. De extra ruimte wordt gevon den door de weg meer op te schui ven naar de sportvelden. Zodra de broedende vogels uitge vlogen zijn, wil de gemeente de sloot dichtgooien. Die grond kan enkele weken inklinken, zodat na de bouwvak begonnen kan wor den met de reconstructie. Ook de enkele meters brede groenstrook wordt gerooid. Op die plek komt de nieuwe sloot te liggen. Een andere aanpassing in de plan nen is dat er nu alvast rekening wordt gehouden met de komst van de brede school. Dit gebeurt door voorbereidingen te treffen voor een nieuwe afslag. De gemeente wil de Emil Sandströmweg op de schop gooien omdat het de voornaamste ontsluitingsweg is geworden voor de nieuwe woonwijk Noorderpol der. Eén van de belangrijkste ver beteringen is een apart pad voor fietsers. Tegelijkertijd wordt er ook een vrijliggend fietspad gemaakt langs de Koning Gustaafweg. Dat komt aan de andere kant van de rij bomen, die daardoor gespaard blijven. voonmterieu Van Cittersweg 2a4, Arnemuiden. T 0118-616390 DERCENTRUM JUULTJE Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Zorgopvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 jaar '.Tel: 0115-686100 Zeeuws Vlaanderen Walcheren Zuid-Beveland Watersniphof 8 Middelburg Enorm gelijkvloers appar- tement/fijdens de bouw zijn twee appartementen samengevoegd tot één royaal geheel. Zeer ruim van opzet met prachtig zicht over de achterge legen waterpartij.Vier slaapkamers, fraaie keuken en sanitair, twee parkeer plaatsen. Nieuwe Vraagprijs funda Vraagprijs 399.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46