zeeland 123 1948 Saeftinghedok spookdorp blijft niets bespaard li Aantal laaggeletterden aan hoge kant geschat is er voor UW aemak! Jaar celstraf voor overval Chinees Toneelclub scholieren speelt Buiten Zinnen Holy hip hop-groep in gebouw De Kandelaar Concert in 't Gerecht met zang en muziek Crea hobbymarkt in wijkpand De Straete Bekeuringen voor fietsen over de stoep vrijdag 8 april 2011 Driejaar na de Tweede Wereldoorlog werd op de dijk bij Doel een nationaal monument onthuld 'ter ere van de Britse bevrijders'die vanaf de Scheldedijken Antwerpen en Oost-Vlaanderen beschermden tegen luchtaanvallen. Doel komt ernstig in de knel door het inmiddels ingebruik genomen Deurganckdok, maar moet ook alvast het veld ruimen voor de aanleg van het Saeftinghedok. Of dat ooit wordt verwezenlijkt, is zeer de vraag. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Bestel online: www.derodepilaren.nl Info: 0113-250515 MEEST CELEZEN 1Gewonden bij overval Axel. 2. Plan Kop Noordstraat afgeslankt. 3. Rondweg Aardenburg in zicht. EN VERDER Stem voor het laatst op de stelling op de pzc-website 'Liever goede voorzieningen dan lage belastingen' TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto 'i door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aantal van bijna 6.000 mensen in de gemeente Ter- neuzen die niet goed kunnen le zen en schrijven, is misschien te hoog ingeschat. Het is een aanna me, waarbij landelijke cijfers zijn omgezet naar de gemeentelijke cij fers, antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van raads lid Jack Begijn (CDA). Die wil dat de gemeente meer aandacht geeft aan laaggeletterdheid onder met name jongeren. Dat de indicatie voor Terneuzen hoog uitvalt komt, omdat er in de gemeente een relatief hoog aantal laagopgeleiden en ouderen woont. In die bevolkingsgroepen zitten vaak veel mensen die slecht kun nen lezen en schrijven. Om hoe veel mensen het precies gaat in Terneuzen laat zich volgens het college slechts bepalen door een groots opgezet wetenschappelijk onderzoek. „Hier kiezen wij niet voor", schrijven B en W. „Dit bete kent echter niet, dat wij het pro bleem niet serieus nemen en geen maatregelen nemen." Het bestrij den van onderwijsachterstanden en het voorkomen van voortijdig schoolverlaten zijn speerpunten in het overleg tussen de gemeente en het onderwijs. MIDDELBURC/HULST - Een 22-jarige man uit Hengstdijk en een even oude vriend uit Breda zijn gisteren in Middelburg conform de eis ver oordeeld tot ieder een jaar celstraf Voor de Bredanaar is de helft voor waardelijk. Het duo is schuldig bevonden aan de overval op een Chinees restau rant in Hulst op december 2008. Ze bedreigden de eigenaar met een vuurwapen en vertrokken met een geldkistje met daarin 500 euro. De vriendin (23) van één van de mannen, die in een vlakbij ge parkeerde auto had gezeten en zei niet te weten dat er een overval zou plaatsvinden, kreeg een voor waardelijke taakstraf opgelegd van zestig uur. HULST De scholierentheaterclub van Krea- tieve Vorming Hulst speelt zater dagavond in Den Dullaert het stuk Buiten Zinnen, naar het boek Razend van Carry Slee. Eén van de hoofd rolspelers, Sven,-wordt mishandeld door zijn vader. Zijn klasgenote Roosmarijn heeft weer andere pro blemen die ze samen proberen op te lossen. De voorstelling begint om 19.30 uur. Gratis entree tot 18 jaar, voor volwassenen drie euro. TERNEUZEN De holy hip hop-groep Ernst van de Zaak treedt zaterdagavond op in Terneuzen, in het gebouw De Kan delaar van de Evangelische Ge meente Terneuzen aan de Van Cantfortstraat. Ernst van de Zaak wil evangeliseren door middel van mu ziek; hip hop en R8cB. De muziek avond waarvoor de groep naar Ter neuzen komt, begint om 19.30 uur. De entree is gratis. TERNEUZEN Zes zangeressen - Kelly, Karlijn, An na, Marianne, Thessa en Anne Jen nifer - geven vanavond, vrijdag, in stadscafé 't Gerecht aan de Markt in Terneuzen een concert. Ze krij gen begeleiding van de muziek mo dule groep van het Reynaertcollege in Hulst. Op het programma staat muziek van onder anderen Anouk, Caro Emerald, Lady Gaga en Laura Janssen. De entree is gratis. ZANDSTRAAT Wijkgebouw De Straete in Zand straat staat morgen, zaterdag, van 11.00 tot 16.00 uur helemaal in het teken van een crea hobbymarkt. Al lerlei hobbyisten laten er zien wat zij in huis hebben, van patchwork, schilderen, boetseren, spinnen, mo lens maken tot en met glas-in- lood bewerken. De organisatie is in handen van wijkvereniging De Straete in Zandstraat. TERNEUZEN Dertien fietsers hebben gister ochtend een bekeuring gekregen, omdat ze over de stoep fietsten om de verkeerslichten op de kruising Axelsestraat/Dokweg te vermijden. De politie controleerde donderdag ochtend drie kwartier bij de krui sing, omdat er zich regelmatig ge vaarlijke situaties voordoen door het rijgedrag van fietsers. De over treders moeten ieder een boete van 70 euro betalen. Doelenaren en oud-strijders vinden dat het Britse monument zo snel mogelijk moet worden herplaatst op de Scheldedijk bij het haventje van het geteis terde polderdorp Doel. Het terreintje is in elk geval al geëgaliseerd. r foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59