Bolbestuurder gestraft voor verduistering Laatste bewoners van CAI 221 zeeland Sala: Verhalen gezondheidsrisico's schaden toerisme aan kust Sluis KRULBOLCLUB Hoop op schadevergoeding DOEL Toyota RAV4 Vanaf 28.475,- CAPPENDIJK TOYOTA almanak Namen Het 700 jaar oude polderdorp Doel op de linker Scheldeoever verpaupert zienderogen. Er wonen nauwelijks enkele tientallen mensen, die zich blijven verzetten tegen de verdwijning. vrijdag 8 april 2011 door René Hoonhorst MIDDELBURG - Een oud-penning meester van krulboldub Molen- zicht uit IJzendijke is gistermiddag door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een voorwaardelij ke gevangenisstraf van vier maan den en 240 uur werkstraf De offi cier van justitie eiste twee weken eerder een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De rechters achtten bewezen dat de voormalig schatbewaarder (65) zich lange tijd geld had toegeëi gend va"n de krulbolv'ereniging. Hij zou voor de verduistering ook vals heid in geschrifte hebben ge pleegd. Overigens rekenden de rechters hem slechts vergrijpen vanaf 2005 aan, omdat fraude van voor die tijd is verjaard. Als pen ningmeester was hij vrijwilliger, oordeelde de rechtbank. Voorzitter Andy de Schipper van Molenzicht was gisteren heel blij met de uitspraak. „Het ging ons niet om de strafmaat. Maar de ver oordeling door de rechtbank is een grote steun in de rug voor de civiele zaak die tegen de oud-pen- ijl i nm' WH1 in Hi iniBHwaaaaaBawBgaMBM— ningmeester loopt", meldde De Schipper. Welk bedrag de krulbol- lers via de civiele rechtzaak hopen terug te vorderen, wilde de voorzit ter nog niet kwijt. Als de verjaring van fraude door de civiele rechter wordt overgenomen, kan dat bete kenen dat de bolclub geen aan spraak op 164 mille, maar 'slechts' op 98 mille kan maken. In de visie van advocaat Laurent van Hevele van de verdachte heeft Molenzicht helemaal geen recht op geld. Hij gaat namens zijn cliënt in beroep tegen de uitspraak van de rechtbank. „De rechtbank vindt dat mijn cliënt een valse boekhouding voerde en baseert daar grotendeels de uitspraak op. Maar een niet volgens de juiste boekhoudkundige regels bijgehou den administratie is geen wettig en overtuigend bewijs voor frau de." Van Hevele verduidelijkt zijn betoog met een vergelijking: „Als iemand illegaal een wapen in zijn bezit heeft, wil dat nog niet zeg gen dat met dat wapen een mis drijf is gepleegd." zie de video op www.pzc.ni 158pk-motor Leverbaar in 2- en 4-wheeldrive Nu bij ons in de showroom! Today Tomorrow Toyota Mr.F.J. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Tip? redactie@pzc.nl Nomen est omen, zo blijkt vaker dan gedacht. Pilotenwoordvoerder Benno Bak steen, architect Rothuizen, slager Pig- mans, acupuncturist Oei, verloskun dige mevrouw Ooievaar. Ze bestaan (of bestonden) allemaal en zijn klassiekers geworden. In de watersportwereld doet dit ver schijnsel zich ook voor. Zo opereert in Zeeland de Vereniging Regio Deltawateren, voort gekomen als lokale belangenvereni ging uit het landelijk Watersportver- bond. We noemen enkele bestuursleden: voorzitter Henk Botterweg, secretaris/penningmeester Bram Schuit en algemeen bestuurslid Kees van der Vaart. door Wout Bareman De burgemeester had z'n antwoord klaar. Het Britse monument aan het haventje van Doel moest worden weggehaald 'om vandalisering te voorkomen'. De laatste Doelenaren hoorden het hoofdschuddend aan. Ze wer den 's ochtends om vijf uur uit hun slaap opgeschrikt door het la waai van drilboren en ronkende machines, die het monument op de Scheldedijk te lijf gingen. Daar bij werd de sokkel vernield. De res tanten van het monument werden op een vrachtwagen afgevoerd. Over 'vandalisering' gesproken. De hele operatie was voor zonsop gang al afgerond.'De klus werd ge klaard, terwijl de politie de toege snelde dorpsbewoners op afstand hield. De laatste Doelenaren - enkele tientallen - blijft niets bespaard. Er is geen straat meer in tact, waar mogelijk slaan slopers hun slag, al le voorzieningen zijn verdwenen en nu is ook dat trotse monument op de dijk weggehaald. Burgemeester Marc Van de Vijver van Beveren wil het weer opricht bij de kerk van Prosperdorp, een paar kilometer verderop. Maar dat gebeurt niet zonder slag of stoot. Het actiecomité Doel 2020 verzet zich daar fel tegen, net als trou wens het Comité ter Bescherming van het Brits Monument en Britse en Vlaamse oud-strijders. Die wil len dat het monument direct wordt teruggeplaatst op de dijk. Immers, in 1948 werd niet voor niets voor die locatie gekozen. Van af de dijk bij Doel voorkwamen de Britse militairen met hun afweer geschut dat Duitse Vi's en V2's zware schade zouden aanrichten in Antwerpen. De afgelopen maanden ijver den organisaties van oud-strijders voor behoud van het monument. Een onder steunende petitie, was al onderte kend door 1900 sympathisanten. Vlaams minister Geert Bourgois (erfgoed) wilde best gehoor geven aan het verzoek het monument of ficieel te beschermen, maar dat voornemen werd doorkruist door de onverwachte actie van burge meester Van de Vijver. Want een verdwenen monument valt moei lijk nog te beschermen. Een woordvoerder van Bour gois laat weten dat de minis ter het verzoek nu inder daad terzijde heeft geschoven. Tot woede van de actievoerende oud-strijders en Doel 2020. Vol gens Jan Creve van het comité is voor de zoveelste keer aangetoond dat de gemeente zich in het geval van Doel niets aantrekt van proce dures, bestemmingsplannen en lo pende onderzoeken. Pogingen van Beveren de jaarlijkse herdenkings bijeenkomst bij het Britse monu ment te schrappen, zijn gedoemd te mislukken. Monument of niet, de herdenkingen gaan door. Vorig jaar, tijdens de traditionele Scheldewijding aan het haventje van Doel, stond het Britse Oorlogsmonument nog fier overeind. foto Adri van de Wege asssmxmemsmw ii—ihiii.i>iiiiiii,imwimiiiii«iiij'.i i iiiiwwxiina door René Hoonhorst SLUIS - B en W van Sluis bekijken brieven over gezondheidsrisico's bij ontpoldering uiterst serieus. Maar West-Zeeuws-Vlamingen moeten elkaar niet bestoken met verhalen over vervuild water en giftige bodems, waarschuwde bur gemeester Jaap Sala woensdag tij dens de vergadering van de com missie Ruimte. Het toerisme is als meest promi nente bron van inkomsten voor de Sluise gemeenschap van levensbe lang, betoogde Sala. Hij benadruk te dat er 'geen enkele reden is om te twijfelen aan de strand- en wa terkwaliteit'. Sluis werft, vooral Duitse, gasten met blauwe vlaggen voor de drukste stranden en bena drukt de rust en ruimte langs de kust. Dan moeten streekbewoners elkaar niet opjuinen met verhalen over al dan niet te verwachten ge zondheidsproblemen. De Vrienden van Waterdunen Nee!!! brachten deze week twee rapporten over te verwachten op slag van giftige stoffen opnieuw onder de aandacht. Door ontpolde ring slaat vervuild rivierwater neer op slikken en schorren, waar men sen recreëren en misschien straks zilte groenten telen. „Als de Wes- terschelde zo vervuild is, moeten we mensen ook niet meer in zee laten zwemmen", chargeerde Stan Lauret (WD) vervolgens. Guus Langeraert liet namens Wa terdunen Nee!!! direct weten dat juist het telkens opnieuw neer slaan van pak's en zware metalen gevaar oplevert, maar burgemees ter Sala zag direct het gevaar van de discussie. Als actievoerders en raadsfracties tegen elkaar opbie den over hoe gevaarlijk recreëren op schor, strand en in zee is, wil geen toerist meer naar de Zeeuws-Vlaamse kust komen. „We hebben een kip met gouden eie ren. Die moeten we niet kapot ma ken als er geen. aanleiding voor is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58