met onze veiligheid' zeeland 125 Sala: Verhalen risico's schaden kusttoerisme drie jaar geleden slecht is uitgevoerd Lentefeest in siertuin Sequoiahof Wally Blaas vertrekt bij heemkundekring ABT laakt uitblijven voorstel Stoofweg SCP bezorgd over Bergse industrie Verkoop kaarten kan niet later beginnen Raad praat over Wissenkerke en de winkelstudie Noord-Beveland Verdachte wil alleen maar naar Emergis ZEELRIID □CM vrijdag 8 april 2011 ■HIB1IIII—illHil' IIIUM hem drie jaar geleden niet al te best is versterkt. superstorm. Dat is een storm die statistisch gezien eens in de vier duizend jaar voorkomt en waar de dijken tegen bestand moeten zijn. „Het desbetreffende dijkdeel is in korte tijd tweemaal achter elkaar kunstmatig blootgesteld aan een golf die hoort bij een dergelijke storm", stelt Perquin. „Hij is daarbij gelukkig niet bezweken." De oorzaak van de schade die tij dens de proef is ontstaan, is vol gens hem nog niet helemaal duide lijk. Eventuele puinresten zouden van invloed kunnen zijn, maar ook andere factoren, zoals de kwa liteit van de grasmat en de aanwe zigheid van molshopen of konij- foto Willem Mieras nenhollen, kunnen een rol heb ben gespeeld. „Als het onderzoek volledig is afgerond, kunnen we uitsluitsel geven", zegt de omge vingsmanager. „Dat is naar ver wachting medio mei. Op basis van de bevindingen zullen eventuele verbetervoorstellen worden ge daan." door René Hoonhorst sluis - B en W van Sluis bekijken brieven over gezondheidsrisico's bij ontpoldering uiterst serieus. Maar West-Zeeuws-Vlamingen moeten elkaar niet bestoken met verhalen over vervuild water en giftige bodems, waarschuwt burge meester Jaap Sala. Het toerisme is als meest promi nente bron van inkomsten voor de Sluise gemeenschap van levensbe lang, betoogde de burgemeester. Sala benadrukte dat er 'geen enke le reden is om te twijfelen aan de strand- en waterkwaliteit'. Sluis prijst zich aan met blauwe vlaggen voor de drukste stranden en bena drukt de rust en ruimte langs de kust. Dan moeten streekbewoners elkaar niet opjuinen met verhalen over al dan niet te verwachten ge zondheidsproblemen. De Vrienden van Waterdunen Nee!!! brachten deze week twee rapporten over te verwachten op slag van giftige stoffen opnieuw onder de aandacht. Door ontpolde ring slaat vervuild rivierwater neer op slikken en schorren, waar men sen recreëren en misschien straks zilte groenten telen. „Als de Wes- terschelde zo vervuild is, moeten we mensen ook niet meer in zee laten zwemmen", bracht Stan Lau- ret (WD) naar voren. Guus Lange- raert liet namens Waterdunen Nee!!! direct weten dat het telkens opnieuw neerslaan van pak's en zware metalen meer gevaar ople vert, maar burgemeester Sala had het gevaar van de discussie al ge zien. Als actievoerders en raadsfrac ties tegen elkaar opbieden over hoe gevaarlijk recreëren op schor, strand en in zee is, wil geen toerist meer naar de kust komen. VLAKE In siertuin de Sequioahof is het len tefeest weer begonnen. Volgens ei genaar Jos de Koeijer staan er on der meer vele magnolia's en pru nussen in bloei. De siertuin in Vla- ke is van dinsdag tot en met vrij dag geopend tussen 10.00 en 17.00 uur. Op zaterdag kunnen bezoekers tot 18.00 uur terecht. THOLEN Wally Blaas vertrekt na zeven jaar als voorzitter van de Thoolse heem kundekring Stad en Lande. Tijdens de jaarvergadering van 12 februari neemt hij afscheid. De Tholenaar is in totaal acht jaar bestuurslid ge weest. Blaas wordt opgevolgd door voormalig CDA-raadslid Jaap Bout Tijdens de jaarvergadering geeft Gerard Smallegange een lezing over Zeeuwse boerderijen. De avond be gint om 19.30 uur en vindt plaats in gemeenschapscentrum De Wel- levaete in Sint-Annaland. SINT-ANNALAND De fractie van Algemeen Belang Tholen is ontstemd over het feit dat het college nog steeds geen voorstel heeft gedaan over het ver beteren van de veiligheid op de Stoofweg in Sint-Annaland. Eind vorig jaar haalde een jongen uit dat dorp handtekeningen op om aan dacht te vragen voor de onveilige weg. Het college zou beloofd heb ben om in februari of maart met voorstellen te komen over mogelij ke verbeteringen aan de weg. Nu die er niet zijn, vraagt de lokale par tij zich af of B en W wel prijs stel len op burgerinitiatieven. THOLEN De SGP in Tholen maakt zich zor gen over de mogelijke komst van industrie in de Auvergnepolder bij Bergen op Zoom. De partij wil van het college weten of ze op de hoog te is van de plannen en of deze na delig kunnen uitpakken voor Tho len. Ook wil de SGP weten wat voor industrie er komt In het verle den is er volgens de partij gespro ken over zware industrie. Het gaat overigens om het zuidelijke deel van de Auvergnepolder. Dat grenst niet direct aan Tholen-stad. THOLEN Het lukt de gemeente Tholen niet om in de toekomst pas na 1 april te beginnen met de voorverkoop van zwembadabonnementen. Dat ant woordt het college op vragen van de PvdA. Die partij was boos, om dat de gemeente dit jaar in bepaal de dorpen vóór 1 april met de voor verkoop begon. Het zou beter zijn om na die datum te beginnen, om dat veel gezinnen op 1 april de kin derbijslag krijgen. Volgens het col lege kan de verkoop niet later in verband met het drukken van de kaarten. Wel kan in overleg iets la ter worden betaald. middelburg - Enkele maanden ge leden schold een 33-jarige man uit Arnemuiden de officier van justi tie nog stevig uit. Gisteren, bij de voortzetting van de strafzaak, ging hij niet zo ver. Wel moesten de rechters van de Middelburgse rechtbank hem zeer regelmatig tot de orde roepen. Volgens de aanklacht had de man enkele medewerkers van Emergis bedreigd met een mes. Gezien de geestelijke toestand van de ver dachte zei de officier dat hij vindt dat de man daarvoor niet vervolgd kan worden omdat hij volledig on toerekeningsvatbaar is. De officier vroeg de rechtbank om de man op te laten nemen in een psychiatrisch ziekenhuis. Raads man G. Veen sloot zich bij dat ver zoek aan. De verdachte zelf liet we ten dat hij alleen maar naar Emer gis wil. Andere instellingen zijn voor hem niet bespreekbaar. WISSENKERKE - De winkelstudie van onderzoeker S. Kardol naar het bestaansrecht van de Noord- Bevelandse supermarkten met of zonder Aldi wordt donderdag be sproken in de gemeenteraad van Noord-Beveland (19.30 uur). Onderzoeker Kardol presenteert eerst weer zijn studie. Dan krijgt de raad het voorstel voorgelegd waarin zijn winkelverbeterplan wordt overgenomen, te beginnen met de verplaatsing van de Colijns- plaatse Spar naar de plek van Gara ge Van Gilst, gevolgd door de vesti ging van een Aldi in Wissenkerke. Hoewel er economisch gezien geen ruimte is op Noord-Beveland voor meer supermarktverkoop, wil het college dat toch mogelijk maken omwille van de leefbaar heid van Wissenkerke. De bestaan de winkels kunnen de omzetder- ving van 2 tot 7 procent door Aldi overleven mits ze moderniseren, te beginnen in Colijnsplaat en Kortgene. Projectontwikkelaar Blij vend Goed uit Rotterdam vond Al di bereid om de nieuwbouw op de plek van garage De Moor in te vul len. De raad besluit pas in de verga dering van donderdag 28 april. j info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.n •5* Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke Organische meststoffen voor tuin en gazon van kwaliteitsmerk DCM: Natuurlijk bij Zeelandplant! natuur iiike Diamenvoedina I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51