'Je moet gewoon van 21 zeeland Burgers eisen ingrijpen provincie bij Admiraal De Ruyter Ziekenhuis Mannen gek maken De politie stuurde een helikop ter de lucht in om de omge ving af te speuren. Eerst zouden de overvallers zich ophouden in de buurt van Den Doelder Pallets, later werd de zoektocht verlegd in een andere richting. In de namid dag vond de politie een automa tisch vuurwapen in de Evertsen- straat. In die buurt is ook een auto aangetroffen met kentekenplaten die over de originele kentekens wa ren geplakt. Ze bleken afkomstig van een eerder in Terneuzen gesto len voertuig. De auto is meegeno- PZC vrijdag De krant 8 weken voor 24 euro! Een winkel overvallen op klaarlichte dag is vragen om problemen. Dankzij kordaat ingrijpen door omstanders gingen de overvallers er vermoedelijk zonder buit vandoor. vrijdag 8 april 2011 door Ondine van der Vleuten Ik weet precies hoe ik mijn man gek moet maken en dat doe ik ook met regelmaat. Het begint meestal zo: ik lig in bed, nog even televisie kijkend, of bladerend in een boek. Bene den hoor ik nog wat gescharrel. Hij maakt aanstalten om af te slui ten, hoor ik. Zijn voeten komen de trap op: stamp, stamp, stamp. De kamerdeur piept open. Hij kijkt me aan. Ik kijk terug met een lege blik. En ik zeg: „Ik heb trek in iets lekkers." Dit is het moment dat hij rood aanloopt, want hij vermoedt dat er nog iets komen gaat. Inderdaad. Ik vervolg: „En ik weet niet wat" Hij houdt zich in en zegt, ogen schijnlijk nog rustig: „Een stukje kaas?" Ik denk na, smak een beetje alsof ik in gedachten een blokje kaas proef, en zeg: „Nee." Hij loopt wat roder aan en zegt: „Pudding?" Ik wik en weeg. Nee, geen pud- ding. „Chocola?" Ik schud vol onbegrip mijn hoofd. Nee zeg, geen choco la, véél te zwaar. Nu zie ik in zijn hals een ader kloppen. „Cracker tjes? Boeuf Wellington? Een cae sar-salade, of wat schelvislever op toast? Spinaziesouffleetje met blauwschimmelkaas wellicht?" Zijn stem heeft nu onmiskenbaar een scherp randje gekregen. Nee, nee, nee, schud ik, en mom pel verontschuldigend: „Ik wéét het niet! Of eh...een beetje yog hurt? Misschien?" Hij beent met boze stappen de ka mer uit, op weg naar de yoghurt. „Maar je hoeft het niet te halen!", roep ik hem nog na. Was ik nou maar zwanger, dan zou me dergelijk gedrag onmid dellijk vergeven worden, want van zwangere vrouwen verwacht men niet anders dat ze zich zo ge dragen. Tegenwoordig hoefik maar even die holle blik te krijgen of mijn man snauwt: „Ik zie het al. Trek in iets lekkers. Zeg maar precies wat je hebben wil, want ik ga echt geen half uur wachten tot ik alles opgesomd heb. Dus, wat zal het worden?" Kijk. Zo maak je een man gek. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON V PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E; zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300-AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeiand@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc,n! Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag.' 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95)" Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-maïl adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na2s> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (NA28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periodestopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres GEWAPENDE OVERVAL IN AXEL door Eugène Verstraeten Ze moeten gewoon van ie mands boterham afblij ven, zegt Axelaar Albert Buitendijk. Nu pas, even bijkomend en leunend tegen zijn geparkeerde auto op het Szydlows kiplein in Axel, beseft hij hoeveel risico hij heeft genomen. Dankzij zijn kordaat optreden zijn de over vallers van juwelierszaak Maridi- am in de Noordstraat er wel zon der buit vandoor gegaan. Buitendijk .was met vrouw en kind een boodschap aan het doen in de tegenoverliggende Kruidvat winkel. „Toen ik buiten kwam, had ik meteen het gevoel dat er iets mis was. Ik hoorde lawaai in de juwelierswinkel en vervolgens renden twee mannen naar buiten. Ik ging er meteen achteraan, maar moest ze bij de Walstraat laten gaan. Toen ik terugliep, kwam er een derde overvaller aan. Ik pro beerde hem de weg te versperren, hij struikelde, viel en daarbij ging zijn pistool af. Hij stopte het vuur wapen snel in zijn jaszak en ging er vandoor. Een zak met buitge maakte spullen liet hij staan. Die heb ik teruggebracht." De kogel huls bleef als stille getuige achter op het Szydlowskiplein, dat door de politie met rood-witte linten werd afgezet, evenals de Noord- Het gevonden vuurwapen. foto Tim Koster straat. Inmiddels was de achtervol ging overgenomen door een Axe laar op de fiets. „Ik kon ze volgen tot het einde van de Walstraat", zegt hij. „maar toen raakte ik ze kwijt, want ik bleef voor alle zeker heid maar een beetje op afstand." De technische recherche onderzoekt de plaats delict. foto Roland de Jong men voor onderzoek, evenals een jas die nog is aangetroffen. Voordat de derde overvaller bijna letterlijk in de armen van Albert Buitendijk liep, had de dochter van de eigenaar van kledingzaak Deto Jeans al geprobeerd om hem tegen te houden. Ze kreeg een klap op haar hoofd met vermoede lijk het vuurwapen. De vrouw liep een hoofdwond op die door een dokter is gehecht, en ze bleek een hersenschudding te hebben. Er werd gistermiddag op en om het Szydlowskiplein door het winkelend publiek heel wat gespe culeerd. Politiemensen met kogel vrije vesten, bijgestaan door recher cheurs met achteloos aan de heup bengelende pistolen, zorgden dat niemand letterlijk door het lint ging. Veel omstanders dachten dat het niet ging om doorgewinterde overvallers. Want wie gaat er nu een winkel overvallen in een straat die volledig op de schop ligt. Dat maakte de vluchtmogelijkhe- den voor de overvallers ook erg be perkt. Stratenmakers die vlakbij de plaats des onheils aan het werk wa ren, zeiden overigens weinig te hebben gemerkt. Wat er zich in de juwelierswinkel heeft afgespeeld, werd gisteren niét duidelijk. Ook niet of alle ge stolen spullen in de door Albert Buitendijk veroverde zak zaten. Voordat je de zaak kunt betreden, moet eerst van binnenuit de deur worden ontsloten. Volgens een omstander had eerst één overval ler aangebeld. Die werd binnenge laten en liet meteen 'iets' op de grond vallen, zodat de deur niet in het slot kon vallen. Zo konden de andere twee daders binnenkomen. Eigenaar Mario Rimh van Maridi- am zei gisteren emotioneel niet in staat te zijn om zijn verhaal voor de krant te vertellen. „Maar", voeg de een in de winkel aanwezige re chercheur eraan toe, „neem maar aan dat het allemaal heel heftig is geweest." De politie vraagt oogge tuigen van de gebeurtenissen zich te melden. Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. vlissingen - Een groep Walchena- ren vindt dat het provinciebestuur moet ingrijpen bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De Initia tiefgroep behoud ziekenhuis Vlis singen zamelt handtekeningen in om het ziekenhuis door middel van een burgerinitiatief op de pro vinciale politieke agenda te krij gen. De initiatiefgroep wil dat de inten sive care, de spoedeisende hulp en de kraamafdeling terugkeren in Vlissingen. De spoedeisende hulp en de intensive care zijn sinds maart verplaatst naar Goes, de kraamafdeling in Vlissingen is al meer dan een jaar gesloten. Provinciale Staten nemen een ini tiatief alleen in behandeling als het over een onderwerp gaat waar de provincie ook echt iets over te zeggen heeft. Dat kan in het geval van het ziekenhuis een probleem zijn. „Het provinciebestuur ver schuilt zich achter het argument dat men er niets mee te maken heeft", zegt Kees van der Weele, één van de initiatiefnemers. „Maar de Walcherse bevolking heeft er belang bij. Bovendien heeft de pro vincie de morele plicht om in te grijpen." De groep wijst er in zijn brief aan Gedeputeerde Staten op dat de provincie medeverantwoor delijk is voor de situatie, omdat de provincie door onderzoeken te be kostigen de fusie tussen de zieken huizen in Vlissingen en Goes gesti muleerd heeft. Er zijn vijfhonderd handtekenin gen nodig om het burgerinitiatief op de agenda van Provinciale Sta ten te krijgen. Van der Weele ver wacht dat de groep dat aantal mak kelijk binnenhaalt. „We willen het binnen een maand voor elkaar hebben." Het Admiraal De Ruyter Zieken huis verkeert in problemen: de raad van bestuur wil dit jaar acht miljoen bezuinigen; bovendien zijn de plannen voor nieuwbouw bij Middelburg in de ijskast gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2