uit j 7 Een huiskamervol muziek en fotografie Naam van godfather van de tango levert cd naar keuze Fietsen langs de bloesem in Zuid-Beveland donderdag 7 april 2011 Tango in maten en soorten. Zoek de Godfather... Zeg tango en negen van de tien mensen-denken aan Ma- lando. Toch is die muzikant niet de godfather van de temperament volle Argentijnse muziek. De quiz- vraag - met als inzet een cd naar keuze (tot 20 euro)- is dan ook wie dan wel aan de wieg van de tango heeft gestaan. Wie de naam van deze artiest denkt te weten kan een mailtje sturen naar info@marmur.nl. Even binnenlo pen bij de winkel aan de Poststraat kan natuurlijk ook. Tango is er in ruime mate voorhanden evenals al lerlei andere muziek op zowel el pee als cd. Louis Kleingeld geeft persoonlijk de voorkeur aan elpee. „Die klinken net iets warmer dan cd's." Vorige week kon er geraden worden hoeveel lieveheersbeestjes er in het mandje van Terre Des Hommes zaten. Er kwamen tweeënveertig reacties binnen. Er werd geraden tussen de 74 en 348 lieveheersbeestjes. Eén van de eer sten die reageerde per mail was Dorien van Dijke. Zij dacht dat er 197 in zouden zitten; het waren er 198. Daarmee is zij de winnares en mag ze een sjaal naar keuze uitzoe ken in de winkel in Middelburg. Een fietstocht combineren met een bezoek aan het mu seum. Dat kan van zaterdag 9 april tot en met zaterdag 7 mei. Het Fruitteeltmuseum houdt in die periode vijf fietstochten langs en door de bloeiende fruitboom gaarden in de omgeving van Kapel- Ie waarbij tevens een bezoek kan worden gebracht aan het museum. In het voorjaar.kleuren de bloe sems van de kersen, pruimen, pe ren en appels het Bevelandse land schap. Tussen de boomgaarden be vindt zich het Fruitteeltmuseum. Een gids licht de teelt in de fruit boomgaarden en de rol van het landschap toe. In het museum wordt de geschiedenis van de fruit teelt getoond, vanaf de Romeinen tot het heden. De bloesemfietstocht is zo'n acht tien kilometer lang en begint om 12.30 uur vanaf het Fruitteeltmu seum aan de Annie M.G. Schmidt- singel 1 in Kapelle. De tocht duurt ruim drie uur en kost acht euro, in clusief een consumptie en mu- seumbezoek. Informatie en aanmelding kan via tel: 0113-344904 of e-mail: info@fruitteeltmuseum.nl. www.fruitteeltmuseum.nl 15.30 uur Vlissingen Maritieme kunstmarkt. Veertig kunste naars exposeren hun zelfgemaakte schil derijen, keramiek en kettingen. Atrium Ter Reede, 10.30 uur. Gevangentorenrace. Roeiwedstrijd met sloepen. Boulevard, 11.00 uur. Middelburg Jan Ottens geeft een lezing lezing over de radio-apparatuur die hij maakte om de laatste Apollovlucht naar de maan te kunnen volgen en over radio-astronomie in het algemeen bij Sterrenwacht Philip- pus Lansbergen aan de Herengracht in Middelburg vanaf 20.00 uur ZONDAG 10 APRIL Koudekerke Boekenmarkt in het Blauwe Hof aan de Breeweg van 10 tot 16 uur. Oostkapelle Vroege vogels-wandeling van 1,5 uur. Deelname €3 per persoon. Aanmelden via reserveringen@terramaris.nl tot zater dag 9 april 12.00 uur of telefonisch via 0118-582620. Start 6.00 uur vanaf Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 Sluis Elk weekeinde tot 1 november houdt struisvogelboerderij Monnikenwerve rondleidingen op het bedrijf. Hogeweg 1, 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur Vlissingen Maritieme kunstmarkt. Veertig kunste naars exposeren hun zelfgemaakte schil derijen, keramiek en kettingen. Atrium Ter Reede, 10.30 uur. Zierikzee Roparunborrel door Schouwen-Duive- land Runners in café De Biet van 18.00 tot 20.00 uur. MAANDAG 11 APRIL Zierikzee Lezing: Pasen in de beeldende kunst. Weststraat 9, 20.00 uur. Schoolvoetbaltoernooi meisjes, sport park Den Hogen Blok aan de Lange Blok- weg. Van 10.00 tot 16.0 uur. DINSDAG 12 APRIL Scharendijke Lezing door Lieve Adriaensens bij Groei&Bloei over bijzondere eenjarige planten. Dorpshuis De Putmeet, aanvang 20.00 uur. Vlissingen Lezing over de herkomst en betekenis van de leeuwen bij de Leeuwentrap in Vlissingen. Bibliotheek 't Spui, 19.30 uur. WOENSDAG 13 APRIL Goes Dieren aaien en een dier knutselen voor kinderen van 4 en 5 jaar. MEC de Be- velanden, 14.00-15.30 uur Zierikzee Lezing: Pasen in de beeldende kunst. Weststraat 9, 20.00 uur. In Saeftinghe vindt zaterdag een excursie plaats. Vertrek om 11.00 uur van af het Bezoekerscentrum Saeftinghe in Nieuw-Namen. foto Peter Nicolai foto's Dirk-Jan Gjeitema grafie -ze restaureert ze ook. Van een oude beschadigde foto wordt een nieuwe opname gemaakt die dan vervolgens op de computer be werkt kan worden. Zo kunnen be schadigingen en vlekjes vakkundig 'weggepoetst' worden en wordt een foto weer als nieuw. Marmur (Marijke uit Murmerdam) is open woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73