281 sport Een kwartet gierende sportgenen Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd. Dit sportgen wordt overgegeven van generatie op generatie. Op Schouwen-Duive- land is dat niet anders. Wekelijks zet de PZC sportende fami lieleden in de schijnwerpers. Vandaag de zusjes Van Donge. Voorronde van drie- tegen-drie verplaatst Pinkstergala in teken van kwalificaties EK Rentmeester verliest eerste partij op NK Twee nieuwe atleten in Triteam Zeeland donderdag 7 april 2011 Janita, Jose, Marian en Ester leefden jarenlang voor het volleybal. Dat is tegenwoordig wel anders. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ben Hameeteman BRUINISSE - Het is een gezellig kwartet bij elkaar. Een beetje chao tisch wellicht, maar om die reden nooit saai. En over sportgenen ge sproken. Die gieren bij de vier zus sen Janita, José, Ester en Marian ongetwijfeld in veelvoud door het lijf lammer alleen wel is de pik zwarte schaduw die over hun aller volleyballeven is geworpen. Er waren tijden, dat de vier vrolij ke zusjes Van Donge slechts leken te leven voor het volleybal. En dan vooral bij hun duppie Kwiek in Bruinisse, dat vier jaar geleden fu seerde met Mevo en als Forza ver der ging. Het blauwwit was hun al les. „Als ik zaterdag uit mijn bed kwam deed ik meteen mijn trai ningspak aan en kon dan niet wachten om naar De Vanger te gaan", vertelt de jongste van het stel, de blonde ]ose (20). Tot daar twee jaar geleden voor alle vier abrupt een einde aan kwam. Zonder nu ongewild te verzanden in een negatief verhaal en met modder te gaan gooien, komt het erop neer dat het Bruse kwartet twee jaar geleden uit onvrede op stapte. Omdat ze in hun ogen onre delijk waren behandeld door de nieuwe vereniging Forza. „Het heeft me allemaal zo aangegrepen dat ik er zelfs sportmoe van gewor den ben en momenteel niets meer aan sport doe. Ik heb al die jaren met heel veel plezier gevolleybald. Vooral de tijd in de jeugd bij het meisjes A-topteam, met zijn Ne derlandse kampioenschappen en bekerfinales waren echte belevenis sen", zegt de vroegere spelverdeel- ster Ester (28). Haar zussen lose en Marian (24) konden evenwel geen afscheid ne men van de sport en maakten met frisse tegenzin de overstap naar Volley Voorne 2000 in Brielle. „Volleybal blijft gewoon een leuk spelletje. Het team waarin ik nu speel is ook best leuk. Het voelt al leen anders. Al is het alleen maar dat ik nu in het geel en rood moet spelen", reageert Marian, die van de vier als grootste talent wordt be schouwd. „Ondanks dat het volleybal twin tig jaar lang mijn leven beheerste, blijk ik nu toch wel zonder te kun nen. Toen ik stopte raakte ik bijna in paniek. Je hebt al die jaren er al les voor afgezegd, en dan is het van de ene op de andere dag in eens voorbij", aldus Janita, de voor malige passer/loper van dames 2. Echt stilzitten kon ze klaarblijke lijk toch niet. Afgelopen septem ber kocht ze een badmintonracket en stond Janita, samen overigens met Jose en Marian, weer achter het net. Echter om wekelijks tegen een shuttle te slaan tijdens de Bad minton Competitie Zierikzee (BCZ) in Onderdak. „Ik? Ik vind badminton helemaal niks. ]a het is een stom spelletje", laat Ester zich lachend ontvallen. Marian: „Nou het is eigenlijk best leuk hoor. Het is wel op recreatief niveau en erg vrijblijvend alle maal, maar we lopen het vuur uit onze sloffen en gaan er helemaal voor." Janita vult aan: „Het is na tuurlijk heel anders dan volleybal. Zo merkten wij dat ze bij badmin ton eigenlijk niet roepen en aan moedigen, zoals bij volleybal. Bad minton is allemaal veel meer inge togen. En dat is voor ons wel eens moeilijk. Wij flappen er meestal van alles uit." ,Ja en je mag er ook niet duiken en springen. Maar dat doen we wel eens hoor. Dat zijn we zooo gewend", aldus een gie rende [ose. Zus Ester is niettemin nog steeds niet onder de indruk. „Ik vind het ontzettend stom." On willekeurig komt het gesprek toch weer op het volleyballen. Zo kijkt verpleegkundige Ester met erg veel plezier terug op de korte pe riode dat ze samen met Janita en Jose in één team speelde. „In die dagen gingen de jongens op voetbal en meisjes op volleybal. Er was niet zoveel keuze." Jose haakt erop in. „En het grappige is dat het vierde lid van één gezin in die tijd gratis lid kon worden. Dus ik moést gewoon gaan volleybal len." Janita: „Ik ben als eerste be gonnen. Toen speelden we nog in dat kleine zaaltje waar nu een meubelzaak in zit. Ik zal het volley bal altijd wel leuk blijven vinden denk ik en het blijft ook zeker krie belen. Onze dochter Senna is nu nog maar vier jaar, maar als ze zo ver is, en ze wil gaan volleyballen, steun ik dat uiteraard van harte." SINT PHILIPSLAND De regionale voorronde van het Ne derlands voetbalkampioenschap drie-tegen-drie is verplaatst De ti telstrijd in Sint Philipsland is van woensdag 13 april naar woensdag 11 mei verplaatst. Dat gebeurt op verzoek van de deelnemende teams. In mei zijn de meeste teams klaar met de competitie. De voorronde, die door voetbalver eniging Noad'67 en de Arsenal Soc cer Schools wordt georganiseerd, is voor spelers in de leeftijd van 8 tot en met 11 jaar. HULST Het negende internationale pïnk- stergala atletiek van RKHAV in Hulst krijgt steeds meer allure. Het evenement, dat op 13 juni wordt ge houden, is aangewezen als kwalifi catiemoment voor het EK junioren en het EK voor atleten van 20 tot en met 22 jaar. De eerste inschrij vingen zijn inmiddels binnen. Zo zal Matthias Rosseeuw op de 800 meter van start gaan. Kadene Vas- sell, Nicole Kroonenburg, Waldy Lindeborg, Loes Verlaak en Koen Smet hebben zich ook aangemeld. WAPENVELD Martijn Rentmeester heeft gisteren zijn eerste partij in het Nederlands damkampioenschap verloren. De 23-jarige Zeeuw, die in het Gelder se Wapenveld debuteert op het hoogste niveau, moest zijn meerde re erkennen in Pim Meurs. Rent meester zette de partij tegen de nummer vier van vorig jaar met een centrumaanval ambitieus op, maar na een fout raakte hij zijn voorpost kwijt. Met een schijf min der en zonder enige compensatie was hij kansloos. WOLPHAARTSDIJK Het triatlonteam WEA Triteam Zeeland heeft twee nieuwe atleten binnen de gelederen. Martijn de Kok en Adriaan van Keulen komen met onmiddellijke ingang uit voor de formatie. De Kok en Van Keulen hebben hun sporen met name verdiend in het hardlopen. Het WEA Triteam be staat nu uit vijf atleten. Naast De Kok en Van Keulen zijn dat Leon Ja- cobse (Zoutelande), Hannuel Kra mer (Koudekerke) en Yersekenaar Huub van Noorden. VIDEO Wielerkenner José de Cauwer bij presentatie van de ZLM tour in Wemeldinge STUUR ÜW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken via 0118-434041

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64