zeeland 119 De Jong helpt DFS Hulp voor draagvlak Vergunningen snijden zeegroenten verloot Kennisgeving Eten voor een gedichtje Meedenken en meepraten VERZAMELAARS JAARBEURS Concert The JB Orchestra afsluiter muziekseizoen in filmtheater FiZi donderdag 7 april 2011 „Ik maak gedichtjes die worden gebruikt bij een poëzieworkshop voor kinderen met een geestelijke beperking. In ruil daarvoor mag ik zo nu en dan bij 't Gors komen eten. Je moet weten dat ik twee keer ben getrouwd. Beide keren met een vrouw die niet koken kan. Ik ben blij dat ik nu eens een keertje niet in de keuken hoef te staan." Peter Noordermeer, eigenaar tekstbureau Manfred Vos (k) van De Jong matcht met Kees de Feiter van DFS. Omni-sportvereniging DFS in Burgh-Haamstede mag in haar kantine graag een frietje verkopen. Alleen vervelend dat het verplicht laten reinigen van de vetput onder de oven tel kens geld kost. Gelukkig is er De long Riooltechniek in Zierikzee. Dit bedrijf maakt de put schoon in ruil voor een reclamebord langs de zijlijn. Bedrijfsleider Manfred Vos en Kees de Feiter van DFS zijn het daar op de Beursvloer snel over eens. „Ja dat ging vlot," zegt Vos, terwijl hij samen met De Feiter staat te wachten op registratie van hun match bij de notaris. „Het is de eerste keer dat De Jong mee doet aan de Schouwse Beursvloer. Ik vind het een heel leuk initia tief" Na De Feiter een hand te heb ben gegeven, gaat Vos op zoek naar nieuwe matches. „Bij dit ene dealtje hou ik het natuurlijk niet." Vluchtelingenwerk Schou- wen-Duiveland heeft be hoefte aan een breder draagvlak. Dat begint bij meer naamsbekendheid. Wie kan ons daarmee helpen?", vraagt Paula Schiettekatte. Zij constateert-in de huidige samenleving verharding van standpunten over vluchtelin gen. Rob Lambert van Luid Com municatie Middelburg en zijn sta giair Sjoerd de Bruijn steken Vluch telingenwerk de helpende hand toe. „Wij bedenken een actie voor betere naamsbekendheid, waar mee VW zich kan onderscheiden. Dus niet een van die vele brochu res in een rek. Ik denk bijvoor beeld aan een boekenlegger", zegt Lambert. „Als tegenprestatie kun nen wij Luid Communicatie op onze website vermelden", zegt Schiettekatte. Dat vindt de jonge ondernemer uitstekend. over een zo gdèct mogelijke zorgverlening? De verschillende clfnntenraden zijn op zoek naar mensen die zich willen Inzetten om de zorg yan Zorgstroom te kunnen optimaliseren. Heeft u interesse? U kunt bellen naar de voorzitter van de Centrale COnntenraad: 0113-591892, mailen kan ook: info@zorgstroom.nl Luid Communicatie sluit een overeenkomst met Vluchtelingenwerk. door Mieke van der Jagt T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl middelburg - De provincie heeft deze week 284 Zeeuwen blij kun nen maken met een vergunning voor het snijden van zeegroente op de oevers van de Oosterschel- de. Zes vergunningsaanvragen kwa men te laat binnen en 111 aanvra gers werden uitgeloot. Volgens Bouke Bouwman van de directie ruimte, milieu en water van de provincie, blijft het aantal aanvra gen, dit jaar 401, stabiel. De 284 vergunningen die elk jaar worden uitgegeven, gelden maar voor een bepaald deel van een van de zeven schorren waar mag wor- 9 10 april - Jaarbeurs Utrecht Mega Platen en CD Beurs voorverkoop met korting: verzamelaarsjaarbeurs.nl vul in bij kortingscode ticket: XXL3 den gesneden. Adspirant snijders kunnen elk jaar bij het gemeente huis een aanvraagformulier halen en daarop drie plaatsen, in volgor de van hun voorkeur, aangeven. Een notaris bepaalt een volgorde en de provincie honoreert vervol gens binnen de mogelijkheden. Bouwman: „Die volgorde is belang rijk want voor een schorretje bij Zierikzee worden maar tien ver gunningen afgegeven. Op de Ratte- kaai bij Rilland kun je in theorie 65 man tegelijk zien snijden." De vergunningen voor het snijden van lamsoor en zeekraal staan op naam en gelden tot 15 juli. Er wordt streng gecontroleerd. zierikzee - The JB Orchestra sluit zondagmiddag de serie muziekop- tredens dit seizoen in filmtheater FiZi in Zierikzee af Wereldmuziek is het credo van dit nieuwe tienkoppige gezelschap. Het orkest neemt zijn publiek mee op een muzikale rondreis door Zuid-, Midden- en Noord-Ameri- ka, Israël en Europa. Naast een ver scheidenheid in jazz-, flink- en popnummers worden ook uitstap jes gemaakt naar authentieke (volks)muziek. De band bestaat uit vijf blazers, een ritmesectie en een zangeres. Het geheel staat on der leiding van Stephan Krekel- berg, die ook de arrangementen voor zijn rekening neemt. Zondag 10 april, muziekmiddag, film theater FiZi, Zierikzee, 15.00 uur. avHnwaKaanEaajHaaam Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Onttrekking aan het openbaar verkeer van een aantal bij het Rijk in onderhoud zijnde aansluitingen op rijksweg N57 (Kraaijensteinweg), gelegen in de gemeente Schouwen-Duiveland De Minister van Infrastructuur en Milieu maakt, gelet op het bepaalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. In verband met de aanleg/reconstructie van de N57 (Kraaijensteinweg) in de gemeente Schouwen-Duiveland dienen, ter bevordering van de verkeersveilig heid, een aantal aansluitingen op de huidige N57 (Kraaijensteinweg) opgeheven te worden. Om de aansluitingen op te heffen is het noodzakelijk dat deze aan het openbaar verkeer worden onttrokken. De volgende bij het Rijk in onderhoud zijnde aansluitingen op de rijksweg N57 (Kraaijensteinweg) in de gemeente Schouwen-Duiveland dienen op grond van artikel 8 van de Wegenwet te worden onttrokken: - de noordelijke en zuidelijke aansluitingen ter hoogte van de Koudekerkse- weg (km 52.7); - de aansluiting van de Meeldijk ter hoogte van km 53,8 en - de aansluiting van de Willem Alexanderstraat (plaatselijk bekend als het Sluispad) ter hoogte van km 53,2 +85. Terinzagelegging Op de voorbereiding van bedoelde besluiten is de in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde procedure van toepassing. In dit verband wordt medegedeeld dat de ontwerpen van de te nemen besluiten, alsmede de bijbehorende tekeningen ter inzage liggen op de volgende adressen: -op het kantoor van Rijkswaterstaat Zeeland, inzagekamer, Poelendaele- singel 18 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur; - op het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee, op maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 16.00 uur; - op het kantoor van Rijkswaterstaat Corporate Dienst, Griffioenlaan 2 te Utrecht, op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur (bij de receptie kunt u vragen naar de afdeling BJV, team Publiekrecht, telefoon 088 - 79713 57 of 088 - 79713 29). De ontwerpen van de te nemen besluiten en bijbehorende tekeningen liggen ter inzage van vrijdag 8 april 2011 tot en met donderdag 19 mei 2011 Zienswijze Belanghebbenden, dat wil zeggen degenen wiens belang rechtstreeks bij het besluit is betrokken, kunnen gedurende de hiervoor genoemde periode naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen worden gezonden aan de Directeurvan de Rijkswaterstaat Corporate Dienst, Postbus 2232,3500 GE Utrecht,t.a.v. de eenheid BJV. Voor mondelinge reacties kan contact worden opgenomen met bovengenoemde eenheid, mevrouw S. Marselli, telefoon 088 - 79713 57 en/of met de heer L. Verduijn Lunel, telefoon 088 - 79713 72, op werkdagen tussen 10.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur. Utrecht, maart 2011. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, de Directeur Communicatie, Personeel en Recht bij de Corporate Dienst van Rijkswaterstaat, mevrouw drs. N.J.A. Scheijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59