Zaken doen na de gong 181 zeeland Rotary leert jongeren weg naar leiderschap Verhuizing Rampboeken In het gemeentehuis in Zierikzee werd gisteren de Beursvloer gehouden. vragende partijen en 21 aanbieders Bedrijven en clubs helpen elkaar. gisteravond deel aan de Beursvloer. Wethouder Gilles Houtekamer opent de handel, beursmeester Wim Smit kijkt toe. foto's Dirk-jan Gjeltema door Ton van den Nouweland Op de Schouwen- Duivelandse Beurs vloer - het jaarlijks treffen tussen be drijven en vrijwilli gersorganisaties zijn gisteravond vijftig matches gemaakt. Na de gongslag, exact om 17.00 uur door wethouder Gilles Houte kamer, gingen de vragende organi saties op zoek naar aanbiedende bedrijven. Houtekamer prees be drijven die maatschappelijk onder nemen en had ook lovende woor den voor mensen die iets voor een ander doen zonder geldelijk ge win: „Deze oplossingen zijn duur zamer dan het achteloos verstrek ken van geld. Zeker in deze tijd van bezuinigingen." Om het overzichtelijk te maken was de handel verdeeld in secto ren als communicatie, materialen en menskracht. Bij elke thematafel stond een hoekman of-vrouw, die - net als op de effectenbeurs - de handel opdreef Voor het eerst had de Beursvloer een beursmeester in de persoon van Wim de Smit, dorpsomroeper van Borsele. „Als de handel stagneert, stuur ik met luide stem een vrager naar een aan bieder," legde Smit uit. Volgens Sandra Engel van het orga niserende Welzijnshuis was de beurs gisteren levendiger dan voor gaande jaren. Dit terwijl de regels zijn aangescherpt. Engel: „Eerder waren er erg veel matches. Maar die waren kwalitatief niet zo goed. Tegenwoordig ziet notaris Nini Soeters er op toe dat aanbod en te genprestatie in verhouding staan. Tegen handel voor aanvang van de beurs treedt zij ook op." donderdag 7 april 2011 1 s LEEFBAARHEID 0 0 van goederen of diensten namen Ralph Ranshuijsen, Maaike Klunne en Sandra Olree maken een match. Het Watersnoodmuseum zoekt hulp bij transport en opslag van 550 exem plaren van het boek Watersnood van Kees Slager, die nu nog bij uit geverij Buitenspelers in Middel burg opgeslagen liggen. „Die boe ken wegen 4,5 kilo per stuk. Wij hebben in het museum niet ge noeg ruimte en ik weet niet hoe die partij vervoerd zou moeten worden", aldus museumdirecteur Maaike Klunne. Voor het trans port sluit zij een match met Ralph Ranshuijsen van Flakkee Verhui zers. Hij zal de boeken persoonlijk overbrengen naar een nieuw te vinden opslagruimte. Daar komt de dubbele match om de hoek kij ken. Sandra Olree van Stadsdistri butiecentrum Zeeland wil de zes pallets met boeken wel plaats bie den zodat het Watersnoodmu seum ze mondjesmaat kan afne men. Het museum biedt beide be drijven gratis rondleidingen aan. Feiten cijfers De Beursvloer Schouwen- Duiveland werd gisteren voor de derde keer gehouden. Er werden 50 matches gemaakt, tegenover 82 in 2010 en 126 bij de première in 2009. De Beursvloer werd gisteren be zocht door ongeveer 80 mensen. De beursgangers vertegenwoordig den 21 bedrijven en 22 maat schappelijke organisaties. Meestal bieden bedrijven aan, ter wijl organisaties vragen. Soms gaat het andersom. www.pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto GREVELINGEN 40 Het Grevelingenmeer bestaat veertig jaar. Op www.pzc.nl alle artikelen uit de serie over dit onderwerp MEEST GELEZEN 1. Fransen geïnteresseerd in wrak 2. Winkels op 'schandplek' Zierikzee 3. Eerste bewoners in Klein Zweden Bekijk video's op www.pzc.nl/video door Piet Kleemans zierikzee - Leiderscapactieiten ont dekken en ontwikkelen. Dat was het doel van het onlangs gehou den Rotary Youth Leadership Awards (Ryla)-weekend in het Bra bantse Hoeven. Schouwen-Duivelandse jongeren Stephen Lammerts en Robert-Jan Clarijs deden eraan mee. Dat was - vertelden ze deze week tijdens een bijeenkomst van Rotary Schou- wen-Duiveland - een leerzame er varing. Leerzaam maar niet altijd makkelijk. Clarijs: „We moesten de rol spelen van directeur van een noodlijdend pretpark en dan manieren verzinnen om het pret park er weer bovenop te helpen. Maar we hebben gemerkt dat het heel lastig is om onder druk goede beslissingen te nemen." En onder druk stonden ze want hun tegenspelers in het manage mentspel waren assessors in de personen van door de wol geverf de Rotarians. Lammerts: „Ik heb wel geleerd om het verhaal dat je moet houden richting Raad van Bestuur en ondernemingsraad van het pretpark goed voor te berei den. Maar we werden natuurlijk ook wel flink opgejut door die as sessors." De Rotarians staken het duo een hart onder de riem. „Wat je hebt geleerd neem je mee voor de rest van je leven." Het Neder landse Ryla-weekend beleefde de 14e editie. Clarijs (links) en Lam merts kijken er met plezier op te rug. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58