Zeeland PZC Plompe Toren krijgt link naar water Vier man weg bij De Vries Zierikzee Kookwonder SCHOUWEN-DUiVELAND 18 en 19 17 23 CULTUURHISTORIE Weg en dijk achter monument, brede trap naar Oosterschelde almanak OBS Duiveland en De Oosterburcht winnaars van zonovergoten toernooi Donderdag 7 april 2011 Bedrijven en clubs helpen elkaar op de Beursvloer Politie maakt aangifte doen via computer steeds eenvoudiger Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland BURCHSLUIS - De Plompe Toren op de Oosterscheldedijk bij Burgh- sluis komt nadrukkelijker aan het water te staan. De dijk wordt ach ter de toren versterkt en de weg komt in een halve cirkel eveneens achter de toren te liggen. Op het voorterrein dat zo ontstaat, komt een brede trap naar het water. Adviesbureau Linkit in Amster dam heeft dit door Rietveld Land scape bedachte idee uitgewerkt in opdracht van het Zeeuwse Project bureau Zeeweringen. Als het wordt uitgevoerd, gebeurt dat in combinatie met dijkversterking rond Burghsluis. „Het ontwerp benadrukt het cul tuur-historisch aspect van de Plom pe Toren, als enig overblijfsel van het verdronken dorp Koudekerke," vertelt Jeroen van Herk van Linkit. „Bovendien verbetert het de ver keersveiligheid doordat er een knik in de weg wordt gemaakt." Als derde voordeel noemt Van Herk de meerwaarde voor recrea tie en toerisme die het idee teweeg brengt. En dan gaat het volgens hem vooral over de brede trap naar het water voor duikers, voge laars en andere toeristen. „De dreiging van de zee wordt hier getoond, in plaats van be dwongen," staat in een publicatie van Rietveld Landscape. Het mo nument Plompe Toren staat in dit idee symbool voor alle honderd verdronken dorpen in Zeeland. Van Herk van Linkt benadrukt dat het nog maar om een idee gaat. „De financiering is nog niet rond. Ik verwacht in juni meer te weten over bijdragen van het Projectbu reau Zeeweringen en de provincie Zeeland." Omdat de dijk ter plaatse moet worden verbreed, is herinrichting van het gebied rond de toren mo gelijk geworden. Het ontwerp voor de Plompe Toren is samen met nog twee ontwerpen van dijk- bekleding rond de Oosterschelde te zien op de expositie Bloedkora len van de Oosterschelde die van 27 april tot en met 21 mei is te zien in het Centrum voor Beeldende kunst in Middelburg. Het 'verdronken' dorp Koudekerke telde in 1543 ruim dertig huizen. De Plompe Toren behoorde bij een kerk die was gewijd aan Sint Maarten. In 1581 werd dwars door het dorp een nieuwe dijk gelegd. De bewoners trokken weg en de kerk werd gesloopt. De toren bleef staan. ZSEROKZEE - Beter konden ze het niet treffen, de ruim 450 jongens die gisteren op sport park Den Hogen Blok in Zierikzee de eer van hun school verdedigden. „Het weer was fan tastisch, een lekker zonnetje met een verkoe lend windje", aldus organisator Dig Vleugel. „Ook voor de vele meegereisde ouders en supporters was het een leuke dag." Voor som mige teams was het een* extra leuke middag, omdat ze het toernooi wisten te winnen. Bij voorbeeld voor De Oosterburcht uit Ooster- land. In het toernooi van de zeventallen ver sloegen ze in de finale het team van de Samuëlschool uit Kerkwerve met 3-0. Bij de elftallen was OBS Duiveland uit Nieuwerkerk de grote winnaar, nadat ze in de finale (0-0) De Meerpaal uit Bruinisse uitschakelden na het nemen van strafschoppen. Beide ploegen ZIERIKZEE - De Vries Communica tie Centrum in Zierikzee sluit de drukkerij. Dat kost vier formatie plaatsen. Voor de mensen die hun baan kwijtraken, is een sociaal plan opgesteld. De Vries heeft de dienstverlening de laatste jaren sterk uitgebreid op het gebied van marketing en com municatie. Er is geïnvesteerd in on line applicaties, contentmanage- ment en relatiemanagement. De klanten zij daardoor professioneler geworden en vragen advies op het gebied van strategie, concept, crea tie en nieuwe media. De Vries fun geert voor zijn opdrachtgevers daardoor niet langer als leveran cier maar als partner. Dit inspelen op een veranderende markt heeft in het communicatie centrum tot een interne reorgani mogen echter meedoen aan de Zeeuwse Schoolvoetbalcompefitie. Vleugel: „Die wordt 18 mei in Zierikzee gehouden. Omdat wij het organiseren, mogen we twee teams afvaardi gen." foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl satie geleid. Het bedrijf aan het Jan- newekken is volledig opnieuw ge automatiseerd en de afdeling mar keting is in het bedrijfssysteem ver ankerd. De reorganisatie heeft ook geleid tot het verdwijnen van acti viteiten, zoals het vervaardigen van drukwerk. De Vries Communicatie Centrum - oorspronkelijk Drukkerij De Vries - bestaat sinds 1980. Die (o)pa eet zijn augurken met zout en aardappels met een slootje azijn; op koekjes smeert hij boter en in het wokrestaurant verbaast hij de hele familie door bovenop zijn bolle tjes ijs vruchtjes, slagroom én sushi te leggen. Opa smult ervan. Op enig moment heeft hij besloten om ook anderen van zijn bijzondere smaakgevoel te laten meegenieten. Verrassend, vindt ook zijn vrouw. Laatst had hij weer eens voor haar gekookt. De dag erna vertelde pa nog nagenietend dat hij de avond te voren zo héérlijk gegeten had. Ge kookte aardappels, een stukje vlees, en wat een bolletje wit-groene groen te. Wat was het ook alweer? Ineens schoot het hem te binnen: ijsbergsla! „Even koken en het is héééérlijk!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57