hester United sport 12 7 Ca trainen voor de PZC Familieloop Ook Cavendish wordt wel eens nerveus Engels onderonsje Barcelona kan zich opmaken voor kraker tegen Real Madrid donderdag 7 april 2011 De twee grootmachten uit de Premier League stonden in 2008 ook tegenover elkaar in de finale van het belangrijkste Europese bekertoernooi. t Manchester United won toen na strafschoppen van Chelsea, met een hoofdrol voor doelman Edwin van der Sar. Mocht United dinsdag stand houden dan wacht in de volgende ronde de winnaar van Schalke-lnternazionale. door Hans Leber LONDEN - Er was vooraf al de vrees bij Chelsea-speler Frank Lampard; de twee wedstrijden schorsing voor Wayne Rooney na zijn scheldpartij voor een tv-camera af gelopen weekeinde kon de spits wel eens extra motiveren. En ja hoor, Chelsea-Manchester United: o-i... Wayne Rooney. Er was gisteren overdag nog een beroep van Rooney tegen de straf. De speler bood openlijk excuses aan én gebruikte een 4-letter- woord (f**k) dat, hoewel onwel voeglijk, in de Engelse spreektaal even veel voor komt als 'ehhh'. De Engelse voetbalbond FA hield de uitkomst van het beroep maar even geheim tot ver na de wed strijd, om Rooney niet vooraf te beïnvloeden. Dat de laatste vier onderlinge duels tussen Manchester en Chel sea bij rust 0-1 voor de bezoekers stonden, is een aardig statistisch feitje. Veel leuker was het doel punt zelf gisteravond. Middenvelder Michael Carrick pas- ste over een meter of veertig naar Ryan Giggs op de linkerflank. Die tikte de bal bij de aanname direct langs zijn directe tegenstander en trok de bal vanaf de achterlijn te rug op de leep wachtende Rooney, die vervolgens beheerst binnen schoof Uit het boekje dus. Dat kon niet gezegd worden van Chelsea's verdedigen. Zoals de thuisploeg (met de vleesgeworden vormcrisis Fernando Torres) sowie so niet overtuigde. Het zal de za ken er voor trainer Carlo Ancelotti niet beter op maken. Die hoort niet eerder dan in mei of hij vol gend seizoen nog trainer van de club is, ook al heeft hij een con tract tot 2012. Raar. Met andere woorden: Ancelotti's vertrek lijkt aanstaande. Voor de Italiaan is" de titel uit zicht en nu dus ook een vervolg in de CL zeer twijfelachtig. Ancelotti werd door de club zijn geliefde assistent Ray Wilkins al ontnomen, waarna een door hem niet gewenste vervanger (ex-scout Michael Emenalo) naast hem op de bank werd gezet. Het zal niemand verbazen als uitscha keling in de Champions League de ontwikkelingen in Londen zal ver snellen. Ancelotti, zo gaan de ge ruchten, zou vervolgens naar AS Roma verkassen. Hoe anders staat dan Sir Alex Fer guson er in Manchester voor. Die zit al sinds 1986 betrekkelijk onaan tastbaar op zijn stoel, en ook nu is zijn vertrek nog niet aangekon digd. Waarom ook? Ferguson blijft prij zen winnen en zal altijd de eigen jeugd een kans geven, zoals hij dat ooit met Ryan Giggs (37) en Paul Scholes (36) deed. De eerste is aan zijn 21e seizoen bij United bezig, de tweede (gisteren op de bank) aan zijn 19e. De Londenaren zijn weliswaar re gerend landskampioen, maar ze ker gezien de meer Europese belan gen van de Russische eigenaar Ro man Abramovitsj is de hoogste in ternationale prijs, de Champions League, in Londen 'most wanted'. En dus inmiddels misschien wel een frustratie. Edwin van der Sar keepte gistera vond als zo vaak een onberispe lijke pot, met één wereldredding, een heuse zweefduik. De 40-jarige Nederlander, aan de basis van de CL-titel in 2008 toen hij Chelsea bij de penalty's dwars zat, kruist richting een nieuwe finale en mis schien wel de zo door hem begeer de derde titel in zijn afscheidsjaar. Met hem in de goal kon de frustra tie bij Chelsea wel eens heel groot worden dit jaar. BARCELONA - FC Barcelona heeft gisteren een grote stap gezet op weg naar de halve finale van de Cham pions League. Het elftal van trainer Josep Guradiola ver sloeg Sjachtar Donetsk uit Oekraïne met 5-1 en kan daardoor de return met veel vertrouwen tegemoet zien. In de halve finale is vermoedelijk Real Madrid, dat dins dag Tottenham met 4-0 versloeg, de tegenstander. Andres Iniesta opende na ruim een minuut spelen de score. Tien minuten voor rust maakte Dani Alves, op aangeven van Iniesta, het tweede doelpunt. Verdediger Gerard Piqué vergrootte de voorsprong in de beginfase van de tweede helft naar 3-0. Jaroslav Rakitskii scoorde tegen, maar Seydou Kaita en Xavi zorgden ervoor dat Barcelona alsnog met ruime cij fers won: 5-1 foto Siu Wu/AP door Koen de Vries MIDDELBURG - Over ruim tien we ken is hij er weer: de PZC Familie loop. De afgelopen jaren deden aan het hardloopfestijn de meest uiteenlopende mensen mee: kin deren en bejaarden, starters en top pers, mannen en vrouwen. Ook dit jaar is iedereen welkom, maar met name de beginners. Voor hen heeft de PZC een trainingsschema gemaakt, waarmee je in tien we ken klaargestoomd wordt voor de tien kilometer. Het staat op www.pzc.nl/familieloop. De PZC Familieloop is op 18 juni, start en finish zijn bij Het Arsenaal in Vlis- singen. Vorig jaar stonden in totaal dui zend lopers aan de start voor de 3, 10 of 21,1 kilometer. Dit jaar staat het evenement open voor 1500 deelnemers. Over enkele dagen kunt u inschrijven. Nieuw is de Be- drijvenloop. Bedrijven, scholen, clubs etcetera kunnen op de tien kilometer inschrijven met teams van vijf lopers. Maakt niet uit of het mannen en/of vrouwen zijn. De snelste vier tellen mee voor het resultaat, na afloop wordt een ranglijst van de deelnemende teams opgemaakt. Voor beginnende lopers houdt de PZC op zaterdag 21 maart bij Dis hoek een speciale trainingsoch tend, waar in groepjes getraind kan worden voor de Familieloop en u erkende looptrainers advie zen kunt vragen. Mark Cavendish toonde gisteren maar weer eens zijn klasse in de sprint van de Scheldeprijs. foto Yorick Jansens/EPA door Ad Pertijs SCHOTEN - Met nog zestien kilome ter te rijden in de Scheldeprijs keek Mark Cavendish wereldkam pioen Thor Hushovd vragend aan: 'Zijn wij oud geworden soms?' Om hen heen heerste in de galop naar de verwachte massaspurt de gekte. „Als ik er zelfs nerveus van word, is het echt beangstigend", liet de pas 25-jarige Manx Machine later weten. Hushovd haakte wijselijk af Ca vendish niet. Op de brede Churchilllaan in Schoten won de kopman van HTC gewoon weer Vlaanderens oudste wielerklassie ker. „Dit is de koers waar alles voor mij is begonnen", verklaarde hij ondanks het gevaar zijn liefde en band met de sprintersklassie- ker. „Hier won ik in 2007 mijn eer ste grote wedstrijd en hier begon mijn liefde voor de Belgische koer sen." Achter Cavendish werden de gewonden echter weer van het as falt geraapt. Wouter Weylandt (de eerste die viel) en Sjef de Wilde moesten worden afgevoerd naar het ziekenhuis. Tyler Farrar en Chris Sutton konden op eigen kracht het strijdtoneel verlaten. Ed- vald Boasson Hagen was eerder met de ambulance afgevoerd na een val in de aanloop naar de sprint. „De sport is aan het veranderen", vindt Cavendish. „Wedstrijden als deze zijn tamelijk gevaarlijk gewor den. Er is tegenwoordig wel zo veel druk om in iedere wedstrijd goed te zijn." De Brit deed daar gisteren overi gens ook zelf aan mee. Balend had hij de vorige twee edities van de Scheldeprijs moeten laten lopen. „Nu ik er weer bij kon zijn, wilde ik ook per se winnen. Mijn team heeft me daarbij prima geholpen. Dit leek een gemakkelijke koers, maar dat is het vanwege vooral de positionering dus niet." Dat bleek ook wel uit de poging van Rabo bank om Theo Bos in Schoten aan de zege te helpen. „Toen de spurt begon zat ik te ver van achteren", zei Bos, die met een ultieme handaflossing met Brown nog alles had geprobeerd om verder voorin te komen. Rabo bank had de koers achter de vroe ge kopgroep keurig gecontroleerd, maar toen het gekkenwerk begon, werd alles een stuk lastiger. Het is werk voor specialisten. HTC zag wel kans om Cavendish goed af te zetten. Daarna was het een koud kunstje voor de donkere krullen bol om alles en iedereen uit het wiel te sprinten. Stefan van Dijk werd knap vierde, Theo Bos acht ste en Kenny van Hummel tiende. Alexandre Vinokoerov heeft gis teren in de derde etappe van de Ronde van Baskenland een over winning van Rabobank voorko men. De Kazak ontsnapte vijf kilo meter voor de eindstreep in Zuia-Murgia en hield ternauwer nood stand. De Spaanse Raborenner Oscar Freire won op enkele seconden achterstand de sprint van het pelo ton. De Duitser Paul Martens, ook van Rabobank, eindigde als derde. De Spanjaard Joaquim Rodriguez heroverde de leiderstrui op de Duitser Andreas Klöden. Johnny Hoogerland werd 62e op 22 secon den. De Ronde van Baskenland duurt nog tot zaterdag. Dan staat in Zalla een individuele tijdrit op het pro gramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53