heel Europa door 3*N Woningbouw Scherpenisse op de tocht zeeland 121 Zaterdag 9 april Ladies Day MODE DEPT SAIORAULO JBrtROUU JflHSEH VERF? ALTIJD VOORDELIGER. voortdurende ontwikkeling van nieuwe producten Raad van State beveelt akoestisch onderzoek aan PvdA boos over vroege start van verkoop zwembadkaartjes donderdag 7 april 2011 mNHiMMBsamsi JEW zitten, besloot De Kraker nieuwe producten te ontwikkelen. Een slijtvaste trailervloer en een elek tronisch stuursysteem voor de as sen werden op de markt gezet. Die innovaties vonden ook weer gretig aftrek. „Ze werden heel positief ontvangen in de.markt, want er was verder niks nieuws", zegt De Kraker. „We hebben altijd al een neus gehad voor innovatie." Door de verkoopsuccessen boekte het bedrijf een pri ma winst, hoewel de om zet toch met bijna een derde zak te. „Dat is dan toch de kracht van een innovatief bedrijf. Sinds mei vorig jaar merken we weer een kentering in de markt. Nu is onze orderportefeuille alweer voor een halfjaar gevuld." De Kraker levert trailers door heel Europa, maar Duitsland, gevolgd door de Scandinavische landen Kraker Trailers In zijn huidige vorm sinds 1989. Bij Kraker Trailers werken 71 men- sén. Er zijn verschillende vacatures voor aluminium lassers, trailerbou wers en tekenaars/constructeurs. Het bedrijf is gespecialiseerd in schuifvioertrailers. Kraker Trailers heeft dealers in 15 Europese landen. deze dag een gratis sjaal bij besteding vanaf 39.95 Een gastvrij ontvangst met koffie en iets lekkers! Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 www.3xN-mode.nl flMQEiS ►XPRESSO SIKKENS RUBBOL AZ PLUS Hoogglanslak voor buiten op basis van een nieuwe generatie alkydharsen. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwlnkels.nl Kraker schuifvioertrailers hebben een bewegende vloer van lange aluminiumlatten waarmee men verschillende soorten lading probleemloos kan laden en lossen. foto Peter Nicolai zijn de grootste afnemers. Op dit moment worden er twee trailers per dag gemaakt. De Kraker: „En als we orders krijgen, willen we naar drie per dag. Dat betekent een verhoging van de productie van 450 naar 650 trailers per jaar. Daarom zijn we ook alweer op zoek naar extra medewerkers." Jan de Kraker ziet nog veel groei mogelijkheden, vooral op de Oost-Europese markt „Maar", zegt hij erbij, „alles valt of staat met de economische stabiliteit en de olie prijs." Vernieuwende ideeën heeft hij ook nog genoeg. Welke dat zijn, blijft nog even binnen de bedrijfs- muren. „We willen immers de con currentie niet wakker maken." door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Het zit de gemeen te Tholen de laatste tijd niet mee bij de Raad van State. Deze keer is ze op de vingers getikt over de uit breiding van Scherpenisse met 21 woningen. Volgens de hoogste be stuursrechter van ons land heeft de gemeente verzuimd akoestisch onderzoek uit te voeren. De gemeenteraad ging een kleine twee jaar geleden akkoord met de komst van 21 woningen aan de zuidkant van Scherpenisse, on danks de bezwaren van een loon bedrijf uit de buurt. Eigenaar Jan Hage zegt dat een aantal van de huizen te dicht op zijn bedrijf komt te staan en is bang dat hij in de toekomst wordt belemmerd in zijn bedrijfsvoering. Hage is naar de Raad van State (RvS) gestapt. Die kwam gisteren met een tussenuitspraak waarin staat dat de gemeente akoestisch onderzoek had moeten doen om er achter te komen of het bedrijf te veel overlast gaat veroorzaken voor de toekomstige woningen. Het rechtsorgaan draagt de ge meenteraad op om het onderzoek alsnog uit te voeren. Ze krijgt daar twaalf weken de tijd voor. Als het onderzoek uitwijst dat er straks te tSBSBssxmÊmw^msms'sasi veel lawaaioverlast is, moeten de plannen worden aangepast. De ge meenteraad krijgt overigens een behoorlijke veeg uit de pan. Vol gens de RvS heeft ze bij het ne men van het besluit niet de nodige kennis vergaard om een goede be langenafweging te kunnen maken. Het is niet voor het eerst dat Tho len bot vangt bij de Raad van Sta te. Die zette eind vorig jaar ook al een voorlopige streep door de bouw van een nieuw woonservice- centrum in Scherpenisse. De ge meente zou niet voldoende heb ben aangetoond dat een afstand van twintig meter tussen het com plex en twee nabij gelegen wonin gen voldoende is. Afgelopen dins dag, toen de zaak opnieuw werd behandeld, was staatsraad M. Si mons wederom niet mals voor de gemeente. Die zou stukken pas tij dens de zitting, en dus veel te laat, hebben aangeleverd. Het bestem mingsplan noemde hij om sommi ge punten verwarrend. De gemeente kan zich overigens al weer opmaken voor de volgende zaak bij de Raad van State. Die lijkt wel wat op de kwestie van de woningbouw in Scherpenisse. In Tholen verzetten vier boeren zich tegen de komst van burgerwonin gen in de buurt van hun bedrijf. Ook zij vrezen beperkingen. door Rob Paardekam THOLEN - De PvdA in Tholen is boos dat de gemeente in verschil lende dorpen wederom vóór 1 april is begonnen met de voorver koop van zwembadkaarten. Volgens de partij krijgen gezinnen met kinderen rond deze datum de kinderbijslag gestort en is het daar om beter om pas in de dorpen te gaan verkopen na 1 april. Burge meester en wethouders hebben dat toegezegd, maar houden zich daar niet aan, stelt de PvdA. in Oud-Vossemeer, Tholen en Poort vliet vond de verkoop na 1 april plaats, maar in de andere kernen gewoon ervoor. De sociaal-democraten willen van het college weten waarom toch weer zo vroeg is begonnen met de verkoop. Volgend jaar moet het echt anders volgens de partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51