Zeeland PZC Spookadres in Goes: makkelijk zat Kookwonder BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 VERDWIJNTRUC Digitale service speelt oplichters en fraudeurs in de kaart Na zes j'aar bieden eindelijk de eerste Oosterscheldekreeft te pakken Heinkenszand krijgt tweede ommetje Man rijdt tegen boom door overstekende kat Vliegtuigbom blijft nog drie weken liggen almanak De Wiekslag maakt in twee jaar tijd slag van zeer zwak naar goed Donderdag 7 april 2011 MWnaBBBBS Gemeente Tholen krijgt weer een tik van de Raad van State Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt GOES - Wie om wat voor reden dan ook wil verdwijnen, hoeft daar in Goes weinig moeite voor te doen. Met je DigiD-code kun je verhuizen zonder achter je compu ter vandaan te komen. Een Goese ondernemer, verhuur der van bedrijfsruimten, ervoer dat begin vorige maand. Een huur der van een loodsje in Poel III, wist hij er na anderhalf jaar wan betaling, vernieling en diefstal uit te zetten. Uit de stapels post die daarna arriveerden: aanmaningen, dwangbevelen en rekeningen voor geleverde, maar niet betaalde ge reedschappen, bleek dat de huur der anderhalf jaar ingeschreven was geweest als bewoner van het loodsje, waar geen gas is en geen water. Het gebouw heeft geen woonbestemming. De eigenaar kreeg van de gemeente Goes ook geen enkele melding van de vesti ging- Om te achterhalen hoe dat kan, hebben we de proef op de som ge nomen. De verslaggever ging met haar DigiD naar de website van de gemeente, voerde haar werkadres in: een kantoorunit aan de Fruit- laan, en was binnen vijf minuten officieel verhuisd. In de mail ter be vestiging, werd ze vriendelijk be dankt voor de aangegiftê. Het ziet ernaar uit dat Goes, in alle ijver om het de burger naar de zin en gemakkelijk te maken, onge wild fraudeurs en oplichters facili- teert. Sociale fraude met huursub sidie of uitkeringen, wordt heel ge makkelijk als je je in elk willekeu rig schuurtje kunt inschrijven. Ookschuldeisers vinden je nooit. „Maar dat is vanaf vandaag afgelo pen", zegt burgemeester René Ver hulst. „Als iemand een verhuizing doorgeeft naar een pand met een woonbestemming, krijgt de hoofd bewoner daarvan altijd meteen be richt. Er zat, inderdaad, een gaatje voor wat betreft bedrijfspanden. We hebben dat onmiddellijk ge stopt. Inschrijvingen in bedrijfpan den, worden nu gecheckt door de afdeling vergunning en handha ving. Het kan ook bona fide zijn, als iemand bijvoorbeeld boven een café woont. Maar is er geen vergunning, dan zal iemand moe ten aantonen dat het werkelijk om een woonvoorziening gaat. Voor de afgelopen tijd hebben we vijf tot acht mensen gevonden die staan ingeschreven in een pand waar je niet kunt wonen. Daar gaan we uiteraard achteraan." COLIJNSPLAAT - De veiling van de eerste Oos terscheldekreeft heeft gisteren in Colijnsplaat 6900 euro opgeleverd voor de Stichting Jonge Helden. In de vismijn in Colijnsplaat werd de kreeft zo als gewoonlijk per opbod geveild. Alle bieders brachten samen 6900 euro in het laatje. Het bedrijf W&A uit Yerseke bracht het laatste bod uit. Zoontje Franklin (4) stak zijn vinger op voor de laatste 100 euro. Daarmee moch ten Wim Koole van W&A en zijn zoons Frank lin en Wim (5) - ze probeerden al zes jaar het winnende bod uit te brengen, maar dat was tot gisteren nooit gelukt - de gekookte kreeft mee naar huis nemen. Die was bereid door de Zeeuwse televisiekok Corjan Hoogerheide. De veiling werd geleid door Ernst en Bobbie, be kend van het gelijknamige kinderprogramma. De Koole's kregen kaartjes voor de theater show van Ernst en Bobbie, foto Willem Mieras HEINKENSZAND De dorpsraad van Heinkenszand wil nu ook een ommetje aan de oostzijde van het dorp. Eind vorig jaar werd aan de westkant al zo'n wandelroute geopend. Die loopt onder meer over de oude spoorlijn. Het ommetje aan de oostzijde zal beginnen bij De Stenge en onder meer langs de schaapskooi lopen. Met 8 kilometer wordt hij iets lan ger dan het bestaande ommetje. 'S-HEER ARENDSKERKE Een 18-jarige automobilist uit de ge meente Goes is gisterochtend in 's-Heer Arendskerke tegen een boom gereden, nadat hij moest uit wijken voor een overstekende kat. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor tien aan de Slotstraat. De man liep een pijnlijke rug op en is voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht. De auto moest worden weg- getakeld. WESTKAPELLE De vliegtuigbom die op 24 maart in Westkapelle werd gevonden, wordt voorlopig niet van z'n plek gehaald. Eerst wordt onderzocht of er nog meer explosieven in de om geving liggen. Dat duurt drie we ken. De gemeente Veere heeft gis termiddag, in samenspraak met on der meer de Explosieven Oprui mingsdienst besloten het zekere voor het onzekere te nemen. Die (o)pa eet zijn augurken met zout en aardappels met een slootje azijn; op koekjes smeert hij boter en in het wokrestaurant verbaast hij de hele familie door bovenop zijn bolle tjes ijs vruchtjes, slagroom én sushi te leggen. Opa smult ervan. Op enig moment heeft hij besloten om ook anderen van zijn bijzondere smaakgevoel te laten meegenieten. Tip? redactie@pzc.nl Verrassend, vindt ook zijn vrouw. Laatst had hij weer eens voor haar gekookt. De dag erna vertelde pa nog nagenietend dat hij de avond te voren zo héérlijk gegeten had. Ge kookte aardappels, een stukje vlees, en een bolletje wit-groene groente. Wat was het ook alweer? Ineens schoot het hem te binnen: ijsbergsla! „Even koken en het is héééérlijk!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47