281 sport Alliët gaat met Drive voor de titel Terneuzen In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, Kris-Kras door Zeeuws-Vlaanderen wor- bestuurders, trainers of vrijwilligers die den zij in de schijnwerper gezet. Vandaag een verhaal waard zijn. In de rubriek in deel 45: tennisser Jeroen Alliët. Rallyduo begint aan een nieuw seizoen Pinkstergala in teken van kwalificaties EK Rentmeester verliest eerste partij op NK Schaatser Bökko terug bij trainer Mueller donderdag 7 april 2011 door llja Hilhorst terneuzen - Het tennisseizoen in de landelijke eerste klasse begint dit weekeinde. Het mannenteam van Drive uit Sas van Gent doet voor het tweede achtereenvolgen de jaar mee op dit niveau. Eén van de speerpunten in de ploeg is de 21-jarige Jeroen Alliët uit Terneu zen. Toen hij vier jaar oud was, kreeg hij al een racket in zijn handen. In de jeugd gold Alliët als het groot ste talent in de regio. Tot zijn twaalfde behoorde hij tot de beste vijftien tennissers van Nederland, de twee jaar daarna stond hij in de top dertig van zijn leeftijdsgroep. Hij werd tussen zijn tiende en veertiende vier keer Zeeuws kam pioen. „Op een gegeven moment ben ik overgestapt van Terneuzen naar Drive waar op een hoger niveau werd gespeeld. Ik heb er in die tijd wel over gedacht om te proberen prof te worden, maar de kans dat ik dat zou halen, was zo klein. Van af mijn vijftiende gingen mijn inte resses ook veranderen. Ik begon met uitgaan en dergelijke. Dat be viel wel goed. Ik heb de knop toen vrij makkelijk om kunnen zetten", vertelt Alliët. „Toch heb ik later wel eens gedacht hoe ver ik geko men zou zijn als ik ervoor geleefd had. Aan de andere kant heb ik geen spijt van mijn keuzes." Vorig jaar studeerde Alliët van sep tember tot en met december in Ca nada. Dat was een vereiste voor zijn studie international business and languages, die hij aan de Hoge school Zeeland in Vlissingen volgt. Hij had er de tijd van zijn leven. „Ik woonde in London, twee uur onder Toronto, een echte studen tenstad. Ik had ëen bijbaan als 'resi dent advisof, een soort toezicht houder. Dat verdiende goed. Ik heb er wel veel rare dingen meege maakt. Drugs, hetgeen daar strikt verboden is, maar ook vechtpartij en en dergelijke. Waanzinnig." In Noord-Amerika had Alliët moei te om te kunnen tennissen en zijn vorm te houden. Het is niet dat hij niet wilde, maar de omstandighe den waren lastig. „Er was niemand die op een fat soenlijk niveau kon tennissen daar. Ik kwam niet veel verder dan een beetje squashen. Bij terug komst in Nederland heeft het me wel even gekost om weer in mijn ritme te komen. De eerste keren ging het helemaal nergens over, ha- ha." Inmiddels is hij alweer een aantal maanden in training voor het naderende seizoen. De compe titie duurt zeven wedstrijden. Op 30 mei is het alweer gedaan. Daar na beginnen de verschillende toer nooien. Alliët: „Het zijn zeven su perleuke weken. Het wordt lastig dit jaar, maar we willen kampioen worden. We trainen er met zijn allen keihard voor. Het is wel een zware competitie, maar we willen presteren." Het voorbije seizoen had het team met veel tegenslagen te maken. Al- liet kampte bijvoorbeeld met de ziekte van Pfeiffer en miste zo twee speeldagen. Uiteindelijk ein digde het team büiten de top vijf Dit jaar gaat het team voor een ho gere klassering. Drive is ingedeeld in de poule Zuidwest met vooral ploegen uit Zuid-Holland. „Het zijn teams die we nog niet echt kennen. We zullen wel zien wat ze kunnen. )e moet van je eigen kracht uitgaan." De eerste klasse is het op twee na hoogste niveau bij de mannen. Landelijk gezien zijn er vier poules waarin wordt gespeeld. Alliët en zijn teamgenoten zullen de komen de weken spelen tegen grote teams uit onder meer Rotterdam, Den Haag, Gouda, Delft en Maassluis. De indelingen zijn gemaakt op ba sis van speelsterkte. Hoe realistisch is het eerder geschetste kampioen schap nu echt? Alliët twijfelt even. „Realistisch gezien is het doel de top vier." Het seizoen begint zon dag met een uitwedstrijd in Nieu- werkerk. De teamgenoten van Alliët zijn Dylan Blackman, Brian Dijkstra, Mart Flikweert, Bart van de Sande en Vincent Kommers. HULST Het rallyseïzoen in de 3251 challen ge gaat zaterdag van start in het Bel gische Tielt. Rallyrijder Sjef Meers- schaert behoort samen met zijn na vigator Debbie Everse ook dit sei- zoen weer tot de kanshebbers. Vo rig jaar eindigde het rallyduo uit Hulst op de tweede plaats in het v eindklassement. Volgens Meers- schaert verkeert de BMW in prima staat. Dat is nodig, want de Hul stenaar verwacht zaterdag op het lastige parkoers in Tielt een aantal zware proeven te moeten rijden. HULST Het negende internationale pink stergala atletiek van RKHAV in Hulst krijgt steeds meer allure. Het evenement, dat op 13 juni wordt ge houden, is aangewezen als kwalifi catiemoment voor het EK junioren en het EK voor atleten van 20 tot en met 22 jaar. De eerste inschrij vingen zijn inmiddels binnen. Zo zal Matthias Rosseeuw op de 800 meter van start gaan. Kadene Vas- sell, Nicole Kroonenburg, Waldy Lindeborg, Loes Verlaak en Koen Smet hebben zich ook aangemeld. WAPENVELD Martijn Rentmeester heeft gisteren zijn eerste partij in het Nederlands damkampioenschap verloren. De 23-jarige Zeeuw, die in het Gelder se Wapenveld debuteert op het hoogste niveau, moest zijn meerde re erkennen in Pim Meurs. Rent meester zette de partij tegen de nummer vier van vorig jaar met een centrumaanval ambitieus op, maar na een fout raakte hij zijn voorpost kwijt. Met een schijf min der en zonder enige compensatie was hij kansloos. HAMAR Schaatser Havard Bökko gaat ko mend seizoen samen met zijn zus Hege aan de slag bij Team CBA, dat onder leiding staat van de Ameri kaanse trainer Peter Mueller. De overgang van Bökko en Bökko komt niet onverwacht. Mueller werkte tot november 2009 als bondscoach van de Noorse ploeg. De coach moest toen vertrekken nadat Maren Haugli een klacht had ingediend wegens seksuele intimi datie. Mueller trad daarna nog een tijd op als privécoach van Bökko. VIDEO Wielerkenner José de Cauwer bij presentatie van de ZLM tour in Wemeldinge STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken via 0118-434041 Jeroen Alliët: „Je moet van je eigen kracht uitgaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44