Kamp niet onder indruk Belg (52) is niet 221 zeeland CIOS aan de slag met schoolverlaters WERK Grensarbeiders in de kou Ritje met Zeeuwse dieseltrams voorschot op seizoensopening donderdag 7 april 2011 SCHARENDIJKE - Het stootblok dat aan de Middelplaathaven het eind punt van de tramlijn van het RTM-trammuseum markeert, heeft zijn langste tijd gehad. Eind deze maand wordt het doortrekken van het spoor tot aan Scharendijke aan besteed. De haven waar ooit dolfina rium Dolfirodam lag, wordt het nieu we eindpunt. Wanneer de tram daad werkelijk tot aan Scharendijke kan - en gaat - rijden, is volgens Markt Crootendorst van het RTM-trammu seum nog niet te zeggen. Tweede helft van dit jaar verwacht hij meer door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Henk Kamp (Sociale Zaken, WD) houdt vast aan de bezuiniging op het Bureau Belgische Zaken. Dat betekent dat grensarbeiders binnenkort geen persoonlijke hulp meer krijgen. De TVvccdc Kamer toonde zich gis teren kritisch, maar houdt het plan vooralsnog niet tegen. Van de 18 miljard die het kabinet bezuinigt, neemt minister Kamp 2,5 miljard voor zijn rekening. On derdeel is de sluiting van de Bu reaus Belgische en Duitse Zaken. Kamp wil ze vervangen door een website. Het Bureau Belgische Za ken heeft weliswaar geen vestiging in Zeeland, maar organiseert regel matig bijeenkomsten in de regio en helpt grensarbeiders persoon lijk via telefoon en e-mail. Mensen die in Nederland wonen en in Bel gië werken of andersom lopen aan tegen tal van problemen op het ge bied van verzekeringen, belastin gen, pensioenen en andere sociale regelgeving. Kamp stuurde gisteren vlak voor het debat nog een brief naar de Ka mer. Daarin stelde hij dat grensar beiders straks prima terecht kun nen op de website van het Bureau Belgische Zaken. Een ruime Kamermeerderheid van PvdA, Christenunie, WD, CDA, SP, PW en GroenLinks denkt daar anders over. „Alle ken nis over grensarbeid wordt afge schaft", zei Roos Vermeij (PvdA). Cynthia Ortega-Martijn (Christe nunie): „Grensarbeiders hebben wel dégelijk fysieke ondersteuning nodig." „Mensen kiezen er niet altijd zelf voor om over de grens te werken", onderstreepte Ino van den Besse- laar (PW). „Ze krijgen te maken met complexe regels. De persoon lijke vragen daarover kun je niet af doen met een website." Sluiten le vert meer problemen op dan het geld oplevert, zei Ineke van Gent (GroenLinks). Kamp toonde zich ongevoelig. „De Kamer gebruikt grote woorden. Op de website is alle informatie voorhanden die mensen nodig hebben. We zorgen dat alle experti se wordt gebundeld op internet. Mensen kunnen altijd nog naar het kantoor van de Sociale Verze keringsbank." Voor Zeeuwen staat het zijnde gebrek schorst en gaat later verder. Dan zal blijken of de Kamer zijn tan den laat zien. De provincie Zeeland heeft bij Kamp en de Kamer aangedrongen op het schrappen van de bezuini ging. Gedeputeerde Marten Wiers- ma (economie): „Mensen willen weten wat wet- en regelgeving be tekent voor hun persoonlijke situa tie. Dan is algemene informatie op een website onvoldoende." DEN HAAG - Een 52-jarige wegens valsheid in geschrifte veroordeelde Belg is door het Openbaar Ministe rie (OM) ten onrechte als vluchtge vaarlijk aangemerkt en daarom ver lof geweigerd. Dit heeft de Haagse kortgedingrechter bepaald in een door de man aangespannen rechts zaak. In het geding eiste de tot twee jaar cel veroordeelde Belg dat hij van het stempel vluchtgevaar lijk afkomt en verlof krijgt. De Belg heeft inmiddels ruim de helft van deze straf in de penitentiaire inrichting te Middelburg achter de rug. De man vreest dat hij steeds meer problemen krijgt met zijn te rugkeer in de maatschappij als hij niet tijdens verlof mag wennen aan de vrijheid. Volgens de rechter is de man niet vluchtgevaarlijk. De Belg zou ten onrechte het verwijt GOES - 'Leren met een Wow fac tor' wordt het genoemd. En het is erop gericht voortijdige schoolver laters van 15 tot en met 23 jaar te laten doorstromen naar een oplei ding of een baan. Daarbij wordt gebruikgemaakt van de uitstraling en de aantrekkings kracht van het betaald voetbal. Al leen in Zeeland is die taak .- we gens het ontbreken van betaald voetbal - weggelegd voor het CIOS in Goes. De opzet heet Playing for Succes en de organisatie is in handen van een gelijknamige stichting. Die werkt de komende drie jaar samen met Noorderpoort Groningen, ROC Landstede, ROC van Twente, CIOS Goes en KPC Groep. Begin 2012 worden speciaal voor de nieu we doelgroep leercentra ingericht in de stadions van FC Zwolle, Her acles, FC Groningen en de sportac commodatie van CIOS in Goes. De komende maanden worden ge bruikt voor de ontwikkeling van de organisatie en het gemeen schappelijke lesprogramma. Playing for Success is een leercon cept dat zeer succesvol is in het wegwerken van leerachterstanden bij kinderen van 9-14 jaar. Alle deelnemers werken een persoon lijk programma af van ongeveer 10 weken. mummmm :l evt weekend-, chartc et andere besetting zie c o( biandstoftooslag Druk - en zetfouten voorbehoud® ze «website. l.FT OP Alle prijzen zijn p p. -*/ü. Turkije Alanya Club Paradiso Turkije Beiek TAT Beach Resort Turkije Kemer Yelken Blue Life Yelken Blue Life is de nieuwste aanwinst van de Yelken keten Yelken Blue Life is een bestaand hotel dat is overgenomen en volledig gerenoveerd is en voldoet aan de kwaliteit zoals u van de Yelken hotels gewend bent, Yelken Blue Life is rustig gelegen en ligt direct aan het strand van Beldibi. Het kleine centrum van Beldibi ligt op 2 km. Dit zeer populaire hotel is het parade paardje uit ons assortiment. Hel hotel Is al sinds 2000 open en sommige van onze klanten zijn er zelfs al 21x geweest Het hotel wordt op Zoovei.nl positief beoordeeld en slaat bekend om haar lekker eten b ruime kamers. Wanrschuwingl Als u eenmaal bent geweest wilt u nooit meer een ander hotel. TAT Beach is vorig jaar overgenomen door de Barcelo keten en Is volledig gerenoveerd Het gehele hotel heeft een nette uitstraling en de kamers zijn prachtig geworden, Het hotel ligt aan een privé strand en beschikt over een groot zwembad en een prachtige aangelegde tuin. Op slechts 800 meter ligt de 27 holes golfbaan van Barcelo TAT Beach 6 t/mXS 6 t/m 15 vertrekdata 6 t/m 05 [vertrekdata vertrekdata 8 dagen 2 pers kamer 2 pers kamer 2 pers kamer Familiekamer 2 volw 2 kind. Familiekamer 2 volw. 2 ktndj Familiekamer 2 volw. 2 kind. Turkije Kusadasi Fantasia Deluxe Turkije Güluk ■■■■■l Iassos vakantiewoning LraagMlM Wilt u verblijven in de luxe van een S* hotel, maar wel de vrijheid hebben van een appartement of villa dan is lassos een goede keuze In de heuvels ten noorden van Bodrum ligt dit schitterende nieuwe park gelegen. U heeft hier alle vrijheid, omdat alle wooneenheden voorzien zijn van een complete inrichting. U heeft de keuze uit app, en luxe villa's. Turkije Bpclrum Yelken Resort Yelken Resort Spa behoort al een aantal jaar tot ons aanbod en dat is niet zomaar! Het is een fantastisch resort, direct aan het strand en met uitstekende faciliteiten. Veel van onze klanten keren jaar na jaar met veel plezier terug naar Yelken Resort 6 Spa, Waarom? Least u zelf maar Wilt u graag verblijven in een hotel dat van alle gemakken i$ voorzien? Dit hotel heeft voor jong en oud zoveel te bieden dat wij dit met in het kort kunnen omschrijven. U moet het echt zelf maar eens ervaren en wij garanderen u dat u zeker weer een keertje zult willen keren naar dit prachtige hotell vertrekdatum vertrekdatum vertrekdatum 8 dagen (TypeC) 8 dagen 2 pers kamer Familiekamer 2 volw Quadkamer 2 volw -F 2 kind Quadkamer 2 volw 2 kind Familiekamer 2 volw. 2 kind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42