Aardenburgse rondweg komt in zicht Schuifvloertrailers uit 23,95 2oI zeeland PROJECTLEIDER Nog één perceel aankopen Actiecomité voor behoud veerpont Sluiskil zoekt vrijwillige schippers KRAKER TRAILERS Bedrijf houdt economische crisis buiten de deur met Everhard Zwart speelt op orgel Grote Kerk Bloesemwandeltocht over fruitteeltbedrijf Optreden Cantorij uit Hulst en kamerorkest 't Schipperhuis geeft fooienpot aan KiKa Hennepkwekerij aan Grenulaan ontruimd VERF? ALTIJD VOORDELIGER. donderdag 7 april 2011 door René Hoonhorst middelburg - Het dagelijks provin ciebestuur heeft goede hoop dat eind dit jaar kan worden begon nen met de aanleg van de rond weg om Aardenbutg. Gedeputeerde Staten namen deze week een besluit over de aanleg van 39 hectare nieuwe natuur tus sen de wallen van Aardenburg en het tracé van de nieuwe rondweg. De provincie wil snel met inrich ting van de natuur beginnen. Zo kunnen amfibieën (zoals de boom kikker), vogels en zoogdiertjes met name van grasland en poelen profi teren. Het afgelopen half jaar heeft de provincie de meeste nog benodig de grond voor de rondweg kun nen kopen. De tien milieusympa thisanten, die eerder ieder één vier kante meter aan het rondwegtra- jen kochten, hebben hun grond in tussen verkocht. Zij zijn tevreden over de inrichtingsplannen voor 27 hertare grond als compensatie voor de omleidingsweg en een do zijn hectares extra voor de ecologi sche hoofdstructuur in de regio. Intussen moet de provincie nog slechts één bescheiden perceel grond verwerven voor aanleg van de rondweg. Projectleider Arie Overwater praat binnenkort met de eigenaar. Hij vertrouwt er op dat de onderhandelingen binnen afzienbare tijd succesvol kunnen worden afgerond, zodat de eerste spade voor de rondweg nog net voor het eind van het jaar de grond in kan. De inrichting van natuur voor de ecologische hoofdstructuur kost anderhalve ton, waarvan het groot ste deel voor rekening van het Rijk komt. De provincie draagt ruim 63 mille bij. GS maken ook haast met de inrichting van de compensatie- natuur. Eén van de voorwaarden voor ingebruikname van de rond weg is namelijk dat het gebied dat voor compensatienatuur is aange wezen als zodanig functioneert, verklaart het dagelijks provinciebe stuur in zijn besluit. De provincie hoopt de weg ook snel aan te kun nen besteden, omdat de bevolking van Aardenburg al decennia op een rondweg wacht. Na langdurige discussies in de streek besloten de leden van Provinciale Staten in 2004 al dat de rondweg er moest komen. door Harmen van der Werf sluiskil - Het actiecomité voor be houd van de veerpont over het Ka naal Gent-Terneuzen bij Sluiskil is op zoek naar vrijwillige schippers. „We hebben inmiddels drie of vier mensen, maar we kunnen er altijd meer gebruiken", meldt Michel Ca- lon van het actiecomité. In februari werd bekend dat Rijks waterstaat, de exploitant van het veer, de pont dit jaar uit de vaart wil nemen vanwege de hoge kos ten. Dit leidde tot onrust in Sluis kil. Momenteel vinden nog onder handelingen plaats tussen onder meer de gemeente Temeuzen en Rijkswaterstaat. Het actiecomité wil ondertussen niet stilzitten en denkt, aldus Calon, aan de oprich ting van een stichting die de pont overneemt. Een ander idee is naar het kassengebied bij Westdorpe te gaan varen. „We hebben dan na tuurlijk bevoegde schippers nodig. Via via proberen we een mooi clubje samen te stellen." TERNEUZEN HENGSTDIJK TERNEUZEN Wie altijd al alles wilde weten over de teelt van appels, peren en ker sen, moet zaterdagmiddag bij fruit- bedrijf Van Assche aan Zuiddijk 6 in Hengstdijk zijn. Bij de fruitwin kel begint daar om 13.00 uur een 45 minuten durende bloesemwandel tocht door de boomgaard. Deelna me is gratis. Vooraf aanmelden via winkelvanassche@zeelandnet.nl of 0114-681.407. Koorstichting Cantorij der Basiliek uit Hulst en kamerorkest TY bren gen morgen, vrijdag, vanaf 20.00 uur het meesterwerk Les sept paroles du Christ sur la croix van Franck ten gehore in de Grote Kerk in Terneu- zen. Kaarten a 17,50 euro zijn te koop bij de VW en de entree van de kerk. Woensdag 20 april is vanaf 20.00 uur nog een uitvoering in de Eligiuskerk in Oostburg. SAS VAN GENT Café 't Schipperhuis in Sas van Gent heeft de hele fooienpot van carnaval en van de zaterdag erna, bij het optreden van dr. Pill needs help, geschonken aan KiKa (Kinde ren Kankervrij). De opbrengst was 2100 euro. Een ambassadeur van Ki Ka heeft onlangs een cheque met dat bedrag in het café in ontvangst genomen. GESLAAGD gli Hl Annelies Hermans (23) uit Vogel waarde heeft onlangs aan de Tech nische Universiteit in Eindhoven de graad behaald van Master of Science in Chemical Engineering, met als afstudeerrichting process engineering. Annelies is oud-leer linge van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. Zij heeft inmid dels, per 1 april, een baan gevon den in Zeeuws-Vlaanderen, bij Dow Terneuzen in een onderzoeks- functie als improvement engineer. Jan de Kraker: „De transportwereld is sterk afhankelijk van de olieprijs, dus de onrust in de Arabische wereld moet liever niet te lang duren." foto Peter Nicolai Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in- ter-)nationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande ren gevestigd zijn. Vandaag: Kraker Trailers Axel. laden en gelost worden. „Je zet de vloer aan en je lading wandelt er uit", zegt De Kraker. „Je zou ook nooit zo'n zware lading kunnen vervoeren als je die zou moeten kippen. Bovendien kun je er gedo seerd en gecontroleerd mee laden en lossen. En niet te vergeten ook heel uiteenlopende ladingen ver voeren, waardoor je dus veel flexi- door Eugène Verstraeten Terwijl de afgelopen jaren veel collega's in de trans portsector kopje onder gingen, komt Kraker Trai lers uit Axel als herboren uit de kredietcrisis. Het bedrijf wist als één van de weinige Europese trai lerbouwers nieuwe afzetmarkten binnen Europa aan te. boren. In 2009 namen Jan de Kraker en zijn toenmalige compagnon Jan Scheele het bedrijf van Rein de Kraker, geen familie trouwens, aan de Vaartwijk in Axel over. De on derhandelingen over de overname werden gevoerd aan de keukenta fel bij Rein de Kraker. De woning naast de fabriekshal diende nog lange tijd als kantoor, maar is re cent gesloopt. Er wordt nu een gloednieuw kantoor gebouwd. Jan de Kraker: „In het begin maak ten we van alles. Na de pioniersfa se kwamen we er steeds meer ach ter dat we een keuze moesten ma ken. We besloten ons te specialise ren in de ontwikkeling en produc tie van schuifvloertrailers." Met behulp van een bewegende vloer van lange aluminiumlatten kunnen verschillende soorten la ding, zowel bulkmateriaal als bij voorbeeld pallets, probleemloos ge- SiKKENS RUBBOL AZ PLUS Hoogglanslak voor buiten op basis van een nieuwe generatie alkydharsen. Van 47,- voor VERF& WAND www.tmcwoonwinkels.nl Everhard Zwart geeft vandaag, don derdag, een orgelconcert in de Gro te Kerk aan de Noordstraat in Ter neuzen. Hij is sinds 1979 actief als organist en heeft zich steeds verder ge schoold. Zwart volgde lessen bij on der anderen de Franse orgelvirtu oos Jean Guillou. Zijn optreden in Temeuzen begint om 20.00 uur. En tree 7 euro, tot 14 jaar gratis. TERNEUZEN In een woonhuis aan de Grenulaan aan de westkant van de Terneuzen- se binnenstad is gistermiddag een hennepkwekerij ontdekt. De kwe kerij is in opdracht van de politie ontmanteld. Alle ongeveer honderd hennep planten en ook de aanwezige kweekapparatuur zijn in beslag ge nomen en vernietigd. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40