z. Omroep voorbij ONDER m zeeland 13 zich binden aan de samenleving Anna de Bruyckere weer winnaar van Write Now! s EUROl omroep zeeland Veelbelovend Daar komen spontane borrels van... RAmn INTERNET 1 1 2008 2009 20101 commentaar Gall Gall donderdag 7 april 2011 pzc Dagelijkse unieke bezoekers nieuwssites in Zeeland PZC hv Zeeland Omroep Zeeland jan 2009 apr 2009 jul 2009 okt 2009 jan 2010 apr 2010 jul 2010 okt2010 jan 2011 De invloed van de sociale media (zoals Twitter en Facebook), die sterk in opkomst zijn, mogen be slist niet worden uitgevlakt, bena drukt Schoonen bovendien. Dat is iets waar alle traditionele media vandaag de dag rekening mee heb ben te houden. Schoonen wijst fijntjes ook op het dalend abon neebestand van de meeste dagbla den, landelijk én regionaal. „Da ling is de algemene trend. Sociale media nemen een steeds promi nentere plek in. Dat betekent dat je daar ook als omroep een rol in moet gaan spelen." De Kort: „Inter actie met onze luisteraars is erg be langrijk. De inbreng van TNvitter in de radio-uitzendingen is niet meer weg te denken." Tegenover het da lende aantal kijkers en luisteraars, staat een stijgende subsidie. Kreeg Omroep Zeeland in 2005 nog 6,5 miljoen euro steun van Rijk en provincie, dit jaar is dat 8,2 mil joen. Volgens Schoonen bestaat die stijging vooral uit een inflatie correctie, bedoeld ter compensatie van gestegen personeelskosten en technische innovatie. Opvallend is dat een vergelijkbare regionale zender als Omrop Fryslan de afgelopen vijf jaar nau welijks marktaandeel is kwijtge raakt: krap één procent. „Omroep Friesland is een 'nationa le omroep' met een heel sterke ei gen identiteit. Bovendien krijgen zij echt veel meer geld. Miljoenen meer", zegt Schoonen. Om de dalende kijk-en luistercij fers weer om te zetten in een stij gende lijn, grijpt de Zeeuwse om roep alle mogelijke middelen aan. Zo wil de zender meer mensen aan zich binden door ook in het weekend nieuwsuitzendingen op televisie te gaan maken. „Vanaf begin volgend jaar", verwacht De Kort. „We willen ook korte nieuwsflitsen gaan brengen. Daar beginnen we eerst mee op inter net, maar het is de bedoeling dat we dat later ook doortrekken naar de televisie." De nieuwsflit sen moeten de Zeeuwen in twee minuten bijpraten. „Nieuw voor de radio is dat we 24 uur per dag willen gaan uit zenden. We willen vooral 'her kenbare muziek' breng en en een extra nieuws uitzending tussen vier en vijf uur inbouwen. Sky radio-plus." 250.000 Felix Binicewicz Willem Adriaansens bron Omroep Zeeland 200.000 150.000 100.000 50.000 „een verkrampt argument." Hij er kent dat de omroep een program maraad heeft met vertegenwoordi gers uit diverse geledingen van de Zeeuwse samenleving. „Het ligt niet aan de personen die daarin zit ten, maar zo'n orgaan is een te zwak instrument om je met de sa menleving te verknopen." Omroepdirecteur Monique Schoo nen en hoofdredacteur Edwin de Kort begrijpen maar weinig van die kritiek. Ze bewegen zich wel degelijk op de terreinen die Van Waveren zich voor ogen stelt. De Kort wijst op specifieke thema's zoals het Jaar van de Fiets, waar de provincie vorig jaar hoog op heeft ingezet. De omroep heeft de pro motie van het fietsen in Zeeland een uitgebreid platform geboden, benadrukt de hoofdredacteur. Dat geldt ook voor de recent gehouden Statenverkiezingen. En wat Van Waveren ook beweert, er zijn wel degelijk dwarsverbanden gelegd met de Hogeschool Zeeland, zegt De Kort. Schoonen vindt dat de provincie zich ook niet te veel met het be leid bij de omroep moet be moeien, ook al wordt met publiek geld gewerkt. „We zijn geen over- heidszender. Ik vind het van wei nig realiteitszin getuigen als ik de gedeputeerde dit soort dingen hoor zeggen. Wij moeten het er wel allemaal even bij doen." Het huidige kabinet wil terug naar een centraal gestuurd subsidiebe leid voor regionale omroepen. Dat houdt in dat de subsidie niet lan ger via Middelburg gaat. Schoo nen: „De provincie komt verder op afstand te staan. Je wordt één van de velen." De Kort verwacht niet dat die omwikkeling ten koste gaat van de 'verknoping met de sa menleving', zoals de gedeputeerde dat omschrijft. „Die dwarsverban den blijven we zoeken." Hoofdredacteur Edwin de Kort Omroep Zeeland heeft het moeilijk. Televisie is wat be treft bereik het be langrijkste kanaal voor de Om roep. En juist bij dit kanaal loopt het marktaandeel pijnlijk hard terug. De leiding ziet exter ne oorzaken voor die afkalven de belangstelling en probeert met een reeks initiatieven het tij te keren. Veelbelovend is de aankondi ging om ook in het weekeinde nieuwsuitzendingen te gaan maken. Daar is alle aanleiding toe, want het nieuws staat niet stil in het weekeinde. De sport liefhebber zal de komst van een Zeeuwse variant van Langs de Lijn toejuichen en cultuurmin- nend Zeeland zal een adequaat verslag van de grote culturele manifestaties in het weekeinde zeker weten te waarderen. De Omroep kondigt nog geen plan nen aan om meer zendtijd in te ruimen voor achtergronden en debat. Dat is jammer. Een goe de eerste stap zou zijn om een alternatief te presenteren voor het jaren geleden gesneuvelde programma Desalniettemin. VIDEO Zeeuwse ondernemers kunnen sinds kort via internet snel en eenvoudig aangifte doen bij de politie. Bekijk de video op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HRHHBMBnnHBBB MIDDELBURG - Net als in 2009 heeft de uit Middelburg afkomstige An na de Bruyckere de Zeeuwse voor ronde van Write Now! gewonnen. De uitslag van de landelijke schrijf wedstrijd voor jongeren tot en met 24 jaar werd gisteravond ont huld in De Spot in Middelburg. De prijs bestaat uit 250 euro aan boekenbonnen. Bovendien gaat de winnares naar de landelijke finale, op 18 en 19 juni in Rotterdam. De tweede plaats was voor Lianne De- Witt, de derde voor Stefan Hop mans (winnaar van de Zeeuwse voorronde in 2006). Er waren 31 Zeeuwse inzendingen. Anna de Bruyckere won de prijs met haar gedicht Hackeschermarkt, Berlin „Hier kon de jury eigenlijk niet omheen", zei voorzitter Oscar Koeken. „Het is vakmatig, door dacht en delicaat." De jury beoordeelde de inzendin gen anoniem en wist dus niet dat de winnares van 2009 en van twee de en derde prijzen in eerdere ja ren opnieuw kandidaat was. Koeken gaf aan dat het binnen de jury wel tot enige discussie heeft geleid over de vraag of een oud-fi- nalist opnieuw mag meedingen. „Het reglement verbiedt het niet, en het talent van deze winnaar valt niet te ontkennen. De belo ning is volledig terecht." Van 100 prachtige wijnen onder de 5 euro, daar komen spontane borrels van. En niet alleen deze week of deze maand, onze 100 wijnen vind je altijd in ons assortiment. Wit, rood en rosé. Uit verschillende landen en voor elk moment. Ontdek onze 100 wijnen onder de 5 euro op www.gall.nl of bezoek een Gall Gall bij jou in de buurt. Prettig weekend. Gall Gall. 13,. 12» jgk, |3!, J3,, 83 Geniet, maar drink met mate.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3