Niet alle Vlamingen i8l zeeland Concrete plannen voor stadscentrum FOOTNOTES Kookwonder DIRECTEUR JOZEFSCHOOL Kinderen doen technische kennis op door ze VERZAMELAARS JAARBEURS Warande direct naar titelstrijd almanak Tip? redactie@pzc.nl Berkhout schoenmodes donderdag 7 april 2011 Vintage, Antiek, Design, Sieraden, Aardewerk, Glas, Toys etc. I 9 10 april - Jaarbeurs Utrecht Mega Platen en CD Beurs voorverkoop met korting: verzamelaarsjaarbeurs.nl vul in bij kortingscode ticket: XXL3 „Dit wordt een cruciaal jaar voor de stad", liet een Ter- neuzense wethouder zich laatst ontvallen. Het lijkt er inderdaad op. Vage plannen zijn nu eindelijk concreet. ANALYSE door Wout Bareman Het geduld van de ge meenteraad werd lang op de proef gesteld. Nu en dan sijpelde er iets door over de voorbereiding van ambitieuze projecten als de herin richting van de Veerhaven, van de Markt, de aanpak van de verpau perde Kop van de Noordstraat én de invulling van het plangebied Kennedylaan. Maar concreet werd het nooit. Dat wekte irritatie en het geduld raakte op. Temeuzen liep immers steeds meer achter stand op met name Middelburg en Goes op, steden waaraan de groot ste gemeente van Zeeland zich juist zo graag spiegelt. Wat in Ter- neuzen niet gebeurde, gebeurde daar. Gezellige binnenstad, een leuk, gevarieerd winkelaanbod... „Temeuzen heeft veel troeven in handen", verzekerden de wethou ders en hun plannenmakers op ge zette tijden. Nou, speel ze dan eens uit, klonk menigmaal de geïr riteerde reactie, ook in de straat. Dinsdagavond gebeurde dat. Prima kaarten, inderdaad. De Veerhaven is weliswaar nog steeds eigendom van Rijkswaterstaat, maar de plan nen voor de herinrichting van (om te beginnen) de Scheldeboule- vard liggen klaar. Startsein? Voor jaar 2012. Concreet bleek ook het plan voor de Kop van de Noord straat, zij het in afgeslankte vorm. Afronding? Begin 2014. En ook uit breiding van het winkelgebied rond de Kennedylaan komt snel dichterbij. Eindelijk... Binnenkort mag ook de bevolking meepraten. Maar liever niet teveel op- en aan merkingen. Dat levert alleen weer extra vertraging op. En dat kan Ter- neuzen echt niet meer hebben! Die (o)pa eet zijn augurken met zout en aardappels met een slootje azijn; op koekjes smeert hij boter en in het wokrestaurant verbaast hij de hele familie door bovenop zijn bolle tjes ijs vruchtjes, slagroom én sushi te leggen. Opa smult ervan. Op enig moment heeft hij besloten om ook anderen van zijn bijzondere smaakgevoel te laten meegenieten. Verrassend, vindt ook zijn vrouw. Laatst had hij weer eens voor haar gekookt. De dag erna vertelde pa nog nagenietend dat hij de avond te voren zo héérlijk gegeten had. Ge kookte aardappels, een stukje vlees, en wat een bolletje wit-groene groen te. Wat was het ook alweer? Ineens schoot het hem te binnen: ijsbergsla! „Even koken en het is héééérlijk!" Juf Marita zwaait Anouska en haar vader Danny uit. Scott (met bril), Emma en Brent blijven rustig aan tafel zitten in het kinderopvanglokaal van de Sint Jozefschool in Nieuw-Namen. KLOOSTERZANDE - Basisscholen uit Oost Zeeuws-Vlaanderen werkten gistermid dag de schoolvoetbalwedstrijden af Het elftal van de Warande uit Axel plaatste zich direct voor de Zeeuwse titelstrijd op 18 mei in Zierikzee. Zowel als poulewin naar als ook later in de finale tegen De No- belhorst uit Hulst bleef De Warande op het veld van de w RIA zonder puntenver lies. In Kloosterzande plaatsten de vier poulewinnaars zich voor de regio finale die 20 april eveneens op het terrein van de w Hontenisse wordt afgewerkt. Heide- poort uit Heikant en Ter Doest (Graauw) staken in hun poule met kop en schou ders boven de andere teams uit. Samen met de andere poulewinnaars Moer- schans (Hulst) en de Gasper van der Hey- den uit Axel strijden zij 20 april om een Beeld uit de wedstrijd tussen De Werf uit Philippine (gestreept plaats in de Zeeuwse finale. Deze wordt shirt) en Het Vogelnest uit Hengstdijk. foto Peter Nicolai op 18 mei in Heinkenszand gespeeld. Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 Ook dit model met een uitstekende pasvorm en ideaal voor losse steunzolen. Verkrijgbaar in de kleuren: donker grijs, mat zilver en mat brons. Voor deskundig advies naar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38