Zeeland Kop Noordstraat in afgeslankte vorm 'Moet je er meer spek op krijgen' ICHT OP GOEDE KEUKENS E keuken ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 23 STADSVERNIEUWING Terneuzen rekent op flinke subsidie provincie mmmmmrn tërnëuzëi Nieuwbouw school moet dit jaar klaar Café 't Rost Zand schenkt heksendrank Dronken motorrijder rijdt fietser (81) aan Donderdag 7 april 2011 Niet alle Vlamingen houden van strenge onderwijzers Politie maakt aangifte doen via computer steeds eenvoudiger Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Geen woontoren en geen parkeergarage. Ze zijn allebei geschrapt uit het herinrichtings plan voor de Kop van de Noord straat in de Terneuzense binnen stad. Daarmee is ook in één klap het miljoenentekort op het project gereduceerd. Dat is nu 'nog maar' 1,7 miljoen euro. De gemeente Ter neuzen rekent erop dat de provin cie dat bedrag zal bijpassen uit de pot voor binnenstadsontwikke- TERNEUZEN - Het parcours met trimtoestellen langs de Otheense Kreek in Terneuzen is een goed be waard geheim. Weinig mensen ma ken er gebruik van. Gistermiddag was dat wel even anders. Tiental len brugklassers van de sportklas van scholengemeenschap De Rede sloofden zich erop uit. Al had niet iedereen er even veel zin in. „Ik zou liever op m'n bed liggen", zei Jeffrey Dieleman eerlijk, „Ik ben nogal moe." Toch moest ook hij eraan geloven en hij deed het niet eens zo verkeerd. Op een toe stel om de buikspieren te verster ken, vlakbij het Esso-benzinesta- tion aan de Rooseveltlaan, kreeg hij liggend op zijn buik met ge mak zijn benen in een minuut zes tig keer de hoogte in. Aysha van Es was hem wel de baas. Ze haalde zeventig keer. Of ze vaker op het parcours te vinden zal zijn? „Ik denk het niet. Ik zit op atletiek en ga liever daarheen." Het apparaat om de buikspieren te oefenen beviel ook Rowena Kunz niet. Ze klaagde over pijn aan de heupen. „Moet je er meer spek op zien te krijgen", adviseerde haar klasgenote Anoek de Feijter. „Ja, dat wil ik niet!", reageerde Rowe na direct. En daar gingen ze, op naar de volgende beproeving. ling. Overigens niet alleen de woontoren en de garage zijn uit het project verdwenen, ook de uit breidingsplannen van de Rabo bank zijn voorlopig opgeborgen. Daarmee is ook de dreiging voor het belendende bruine café De Vriendschap uit de lucht. Naar ver luidt trekt de bank zich. helemaal terug uit het project, dat dan nog wordt gedragen door projectont wikkelaar Leyten/NL Develop ment, woonstichting Clavis en de gemeente. Die tekenen in mei een intentieovereenkomst. Wethouder Frank van Hulle (ruimte) maakte de gemeenteraad tijdens een infor matie-avond duidelijk dat de par keergarage overbodig is, gezien het aantal beschikbare parkeerplaat sen, nu. „En bovendien nemen we de wens van ondernemers en be woners van de binnenstad, die het water terug in de stad willen, heel serieus. Met zo'n parkeergarage blokkeer je dat, ook al is er mo menteel geen geld om die wens te honoreren." Van Hulle noemde het afgeslankte plan, zoals dat er nu ligt, 'realis tisch'. Het voorziet in horeca, win kels en appartementen in een leuk aangekleed gebied, dat direct aan sluit op de Kennedylaan en het Schuttershof De wethouder ver wacht dat de winkels begin 2014 open kunnen. Medio mei sluit de gemeente ook' een overeenkomst met projecton- wikkelaar Lafoma en aannemer Van der Poel voor de verdere invul ling van het plangebied kenne dylaan. Handelsmaatschappij De Hoop doet niet mee, maar brengt wel de grond in. Het huidige win kelbestand aan Kennedylaan-oost wordt aangepast. Er wordt ruimte gecreëerd voor de vestiging van een supermarkt van Agrimarkt en aan de overzijde van de weg ver rijst onder meer een nieuwe, grote re Gamma. Er is ook ruimte voor 65 appartementen (huur en koop) en nieuwe winkels. De infrastruc tuur wordt ingrijpend gewijzigd. In 2013 begint de bouw. OOK VOOR VERVAHG1NGSAPPARATU U R MR. F.J. HAARMANWEG 26 TERNEUZEN TEL.: 0115-620851 Leerlingen van de sportklas-brugklas van De Rede maakten gistermiddag een rondje over het trimparcours langs de Otheense Kreek. Op de foto is Aysha van Es uit Terneuzen aan het oefenen op een toestel om de buikspieren te versterken. foto Peter Nicolai EEDE B en W van Sluis zetten alles op al les om vóór eind dit jaar een nieuw dorpshuis en school te laten bouwen ter vervanging van de door brand getroffen Hof van Eede. Wethouder Jan Schaalje meldde de leden van de commissie samenle ving, volgende maand te weten welk bedrag de verzekering uit keert. Eerder is overeengekomen dat de verzekeraar tot eind van dit jaar de kosten voor vervangende huisvesting in l'Herberie aan de Rijksweg betaalt. NIEUW-NAMEN Nieuw-Namens heks Sliertemie hing haar bezem bij het inleveren van haar vliegbrevet al aan de wil gen. Het vlieg-tuig kreeg een mooi plaatsje aan de wand van 't Rost Zand. Zaterdag om 16.00 uur draagt Sliertemie, voormalig kleu terjuf Marleen, het recept van haar heksendrank over aan cafébazen Jos en Ineke Blommaert. De uitbaters van 't Rost Zand schenken voortaan heksendrank in dubbele betekenis: in een glaasje en aan een goed doel. HULST Een 28-jarige motorrijder uit het Belgische Temse heeft gistermid dag rond kwart over drie een 81-ja- rige fietser uit Hulst van achteren aangereden op de Steenstraat in Hulst Ze vielen allebei. De fietser liep een hoofdwond op en kon na be handeling in de huisartsenpost weer naar huis. De Belg, die lichtge wond raakte aan zijn been, had twee keer zoveel gedronken als toe gestaan en reed zonder rijbewijs. Zijn motor is in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37