281 sport De service is mijn handelsmerk TENNIS Nederlands veteranenkampioene Rina Lazonder speelt nog steeds mee voor de prijzen Pinkstergala in teken Rentmeester verliest Voorronde van drie- Twee nieuwe atleten van kwalificaties EK eerste partij op NK tegen-drie verplaatst in Triteam Zeeland donderdag 7 april 2011 door Esther Minnaard VLISSINGEN - Meerdere titels schreef ze op haar naam. Het lijst je met prijzen van tennisster Rina Lazonder (70) uit Vlissingen is lang, maar naar eigen zeggen nog niet af. De geboren Domburgse mag de leeftijd van super senior hebben behaald, tennissen kan ze nog steeds. Ook in wedstrijdver band is Lazonder nog actief De basis voor de sport legde Rina toen ze veertien was. „Mijn vader en broer tennisten. Dat wilde ik ook wel eens proberen. Mijn broer stapte later over naar de voetbal, terwijl ik niet meer van de baan was weg te slaan." In haar jeugd volgde Lazonder geen lessen. Ze kreeg hoogstens wat tips van de mannen op de tennisclub, maar de meeste technieken leerde zij zichzelf aan. Dat, in combinatie met haar ta lent, maakte Rina tot een geduch te tegenstandster. „Ik had een ei gen speelstijl ontwikkeld. De vrou wen met wie ik wel eens een balle tje sloeg, vonden vaak dat ik als een man speelde. Ik had een ont zettend harde slag in huis." Het vele trainen en spelen werd beloond. Vijf keer won ze een A-toernooi. Op haar 21e werd ze benaderd door een groep tennis sers uit Den Haag. Zij kwamen uit in de op één na hoogste klasse en zagen wel brood in het Zeeuwse tennistalent. „Ze hadden een te kort aan vrouwen, dus ze wilden me graag hebben. Ik was volgens mij de enige die buiten de provin cie ging tennissen. Ik heb daardoor veel moeten reizen. Het is het waard geweest, want we wisten zelfs naar de hoogste klasse te pro moveren." Toen Lazonder ouder werd, be sloot ze op een lager niveau te gaan tennissen. „Er ging zoveel tijd in de sport zitten, ik moest een stapje terugdoen. Ik mag me gelukkig prijzen met mijn man. Hij klaagde nooit over de tijd die ik op de tennisbanen doorbracht." Hoewel de sport vanaf toen op de tweede plaats kwam, bleven Rina en haar racket onafscheidelijk. En wat bleef, was haar ongekende winnaarsmentaliteit. „Nu is dat wel iets minder geworden, maar het blijft natuurlijk leuk om de bes te te zijn. Vroeger was ik erg fana tiek, zelfs in een eenvoudig oefen potje gaf ik alles." Ze bleef haar sport altijd trouw. Ook toen het gezin (Rina en haar man hebben twee kinderen) soms moest verhuizen. Lazonder ging Rina Lazonder staat nog steeds graag op de tennisbaan. foto Lex de Meester dan zo snel mogelijk op zoek naar een tennisvereniging in de buurt. Zo heeft ze gespeeld in onder meer Apeldoorn en Zwolle, waar ze met haar komst het tennis naar een hoger niveau tilde. De dochter van Lazonder heeft nog aan de weg getimmerd als tennislerares, maar de passie die zij voor de sport had, was niet zo groot als die van haar moeder. Lazonder kende veel hoogtijjaren, met mooie prestaties. Toch, heeft ze ook een zware periode gekend. Op 53-jarige leeftijd kreeg ze rug klachten, waardoor ze tien jaar uit de roulatie was. Maar Rina kwam terug. „Vanwege mijn blessure heb ik veel in mijn spel moeten veran deren. Ik moet onderhands serve ren, anders belast ik mijn rug te veel. Tijdens een van de eerste wedstrijden na mijn terugkeer op de baan werd ik nogal vreemd aan gekeken. Nu is iedereen het ge wend. De onderhandse service is een beetje mijn handelsmerk ge worden. Ik heb mijn opslag zo goed ontwikkeld dat ik echt niet onder doe voor de rest." Zelfs met een aangepaste speelstijl valt Rina op. Ze gooide hoge ogen op de landelijke veteranenkam- pioenschappen en dwong daar mee meerdere malen een uitnodi ging af voor de internationale vete- ranenkampioenschappen. Dit jaar won ze in maart de nationale over dekte veteranenkampioenschap- pen. In oktober hoopt Lazonder mee te doen aan het WK landen teams voor de super seniors in Tur kije. Eerst zal de Vlissingse nog punten willen binnenslepen met het vrou wenteam. Lazonder speelt voor De Schelde in Vlissingen. Het vrou wenteam speelde altijd op dins dag. „Mijn teamgenoten zouden stuk voor stuk mijn kinderen kun nen zijn. Ze zijn jong en druk met werk. Daarom hebben we beslo ten op zondag te gaan tennissen." Binnen een paar jaar klom het vrouwenteam naar de eerste klas se. Vanaf januari hebben de vrou wen vaste trainingen, want de bui tencompetitie staat voor de deur. Zondag spelen zij hun eerste wed strijd in Hendrik Ido Ambacht. In het tenniswereld je is Lazonder on dertussen wel bekend. „Ze kijken niet meer vreemd op als ik de baan betreed. Ik ben dan wel de oudste, maar ik kan nog goed mee op het niveau." Van stoppen is voorlopig nog geen sprake. De 70-jarige Lzonder voelt zich fit en kijkt uit naar de start van de nieuwe competitie. „Ik blijf de sport net zolang doen totdat het echt niet meer gaat." HULST WAPENVELD SINT PHILIPSLAND WOLPHAARTSDIJK Het negende internationale pink stergala atletiek van RKHAV in Hulst krijgt steeds meer allure. Het evenement, dat op 13 juni wordt ge houden, is aangewezen als kwalifi catiemoment voor het EK junioren en het EK voor atleten van 20 tot en met 22 jaar. De eerste inschrij vingen zijn inmiddels binnen. Zo zal Matthias Rosseeuw op de 800 meter van start gaan. Kadene Vas- sell, Nicole Kroonenburg, Waldy Lindeborg, Loes Verlaak en Koen Smet hebben zich ook aangemeld. Martijn Rentmeester heeft gisteren zijn eerste partij in het Nederlands damkampioenschap verloren. De 23-jarige Zeeuw, die in het Gelder se Wapenveld debuteert op het hoogste niveau, moest zijn meerde re erkennen in Pim Meurs. Rent meester zette de partij tegen de nummer vier van vorig jaar met een centrumaanval ambitieus op,^ maar na een fout raakte hij zijn voorpost kwijt Met een schijf min der en zonder enige compensatie was hij kansloos. De regionale voorronde van het Ne derlands voetbalkampioenschap drie-tegen-drie is verplaatst. De ti telstrijd in Sint Philipsland is van woensdag 13 april naar woensdag 11 mei verplaatst. Dat gebeurt op verzoek van de deelnemende teams. In mei zijn de meeste teams klaar met de competitie. De voorronde, die door voetbalver eniging Noad'67 en de Arsenal Soc cer Schools wordt georganiseerd, is voor spelers in de leeftijd van 8 tot en met 11 jaar. Het triatlonteam WEA Triteam Zeeland heeft twee nieuwe atleten binnen de gelederen. Martijn de Kok en Adriaan van Keulen komen met onmiddellijke ingang uit voor de formatie. De Kok en Van Keulen hebben hun sporen met name verdiend in het hardlopen. Het WEA Triteam be staat nu uit vijf atleten. Naast De Kok en Van Keulen zijn dat Leon Ja- cobse (Zoutelande), Hannuel Kra mer (Koudekerke) en Yersekenaar Huub van Noorden. VIDEO Wielerkenner José de Cauwer bij presentatie van de ZLM tour in Wemeldinge STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken via 0118-434041

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28