261 sport Rooney goud waard voor Mant Pastoor nieuwe trainer Benfica komt te vroeg NEC, Vloet naar Sparta voor Ola Toivonen Twee finaleplaatsen turnster Van Gerner Zes nieuwe sporten op Winterspelen Bennati verstevigt koppositie in tijdrit Meer prijzengeld Formule 1-teams Sprinter Douglas beëindigt loopbaan Manchester United is op Stamford Bridge Chelsea de baas. Wayne Rooney maakt de enige treffer van ln de £"3else compet,tie heeft de avond: 0-1. van 11 punten op Chelsea. donderdag 7 april 2011 BERLIJN Céline van Gerner heeft bij de Eu ropese kampioenschappen turnen in Berlijn aan de kwalificaties twee finaleplaatsen overgehouden. De turnster uit Emmeloord was met haar totaalscore van 54,675 goed voor de elfde plaats (geschoond tiende) en kwalificeerde zich daar mee voor de meerkampfinale. Ook plaatste ze zich voor de finale op brug (13,925, 7e geschoond). Yvette Moshage mag vrijdag eveneens te rugkomen voor de meerkampfina le. Met haar totaal van 51,925 eindig de ze net bij de beste 24. LONDEN De Olympische Winterspelen van 2014 in Sotsji zijn zes nieuwe on derdelen rijker. Het Internationaal Olympisch Co mité (IOC) heeft onder meer van het skispringen voor vrouwen een olympische sport gemaakt Ook worden er voor het eerst ploe- genwedstrijden kunstrijden en ro delen uitgeschreven en debuteert het ski halfpipe voor vrouwen en mannen op de olympische agenda. De biatleten werken in Sotsji ook een gemixte estafette af. ANGERS Daniele Bennati heeft uitstekende zaken gedaan in de Omloop van de Sarthe. De Italiaanse wielrenner verstevigde zijn leidende positie door de individuele tijdrit over 6,8 kilometer in Angers te winnen. Eer der op de dag moest Bennati in het eerste gedeelte van de tweede etap pe met de tweede plaats genoegen nemen. De zege in de 99,8 kilome ter lange rit ging naar de Nederlan der Michel Kreder. In het algemeen klassement heeft Bennati na de tijdrit zestien tellen voorsprong op David Millar en David Zabriskie. LONDEN De teams in de Formule 1 ontvin gen in 2010 gezamenlijk een be drag van 658 miljoen dollar (460 miljoen euro) aan prijzengeld. Dat was 21 procent meer dan het jaar er voor. Uit de boekhouding van de Formu la One Administration blijkt dat de teams al drie jaar op rij meer prij zengeld krijgen. Het is een gevolg van de overname door CVC Capi tal Partners in 2005. De omzet van de Formule 1 steeg met 2 procent naar 1,08 miljard dollar, ongeveer 755 miljoen euro. ARNHEM Sprinter Caimin Douglas heeft zijn loopbaan beëindigd. De regerend kampioen van Nederland op de 100 meter heeft te veel last van een slepende rugblessure. De 33-jarige Douglas won met de estafetteploeg brons op de WK van 2003 in Parijs. Hij was destijds de slotloper van de Nederlandse ploeg. De atleet haalde met de esta fetteploeg ook de finale van de Olympische Spelen in 2004 en 2008. CHAMPIONS LEAGUE j| J J Manchester United een voorsprong NIJMEGEN - Alex Pastoor gaat ko mend seizoen als hoofdtrainer bij NEC aan de slag. De 44-jarige oe- fenmeester tekent een tweejarig contract bij de club uit Nijmegen. Hij is op dit moment nog actief als coach van Excelsior. Pastoor had eerder Jong Feyenoord onder zijn hoede en was assistent-trainer bij sc Heerenveen. Pastoor wordt bij NEC de opvol ger van Wiljan Vloet, die een vijfja rig contract als algemeen en tech nisch directeur bij Sparta is over eengekomen. Hij voetbalde 284 competitieduels voor Volendam en sc Heerenveen. De Nijmeegse club heeft de komst van Pastoor en het vertrek van Vloet bevestigd. Pastoor is blij met zijn overgang naar NEC. „Ze hebben een interes sante spelersgroep met veel voet ballers die nog niet aan hun pla fond zitten", laat hij weten. „Als je daarbij de kwaliteit van de staf en de beschikbare faciliteiten optelt, ga ik graag de uitdaging aan om als hoofdtrainer het maximale uit de selectie te halen. Ook het klimaat van de club, de visie van NEC en de werkwijze liggen in lijn met mijn eigen opvattingen", aldus de coach. Wiljan Vloet keert komend sei zoen terug naar Sparta. De huidige trainer van NEC gaat bij de Rotter damse club als algemeen en tech nisch directeur aan de slag. Vloet is de opvolger van Peter Bonthuis, die onlangs zijn vertrek aankondig de. Technisch manager Rob Baan verliet Sparta in februari samen met trainer Jan Everse. Vloet was tussen 2005 en 2007 al trainer van Sparta. Hij had eerder de selectie van Den Bosch, Roda JC en ADO Den Haag onder zijn hoede en was hoofd jeugdopleiding bij PSV. LISSABON - PSV kan vandaag in de kwartfinale van de Europa League tegen Benfica niet beschikken over Ola Toivonen. De Zweedse scha duwspits is nog niet voldoende hersteld van de blessure aan zijn hamstring, zo zei trainer Fred Rut ten gisteren. lagos Vukovic, die een vergelijkba re blessure heeft, is wel inzetbaar. Beide voetballers lieten zich in Ser vië bij 'placentadokter' Marijana Kovacevic behandelen. Zij heeft met een bijzondere behandelme thode al diverse voetballers snel ge nezen. Toivonen heeft in de eredivisie een schorsing van vier wedstrij den achter de rug. Hij werd de af gelopen weken vervangen door Ot- man Bakkal. FC TLvente neemt het vandaag in Spanje op tegen Villarreal. Trai ner Michel Preud'homme wilde in de voorbereiding niet te lang stil staan bij eventuele vermoeidheid van zijn spelers. „Mooie overwin ningen kunnen dat doen verge ten." De Belg beschikt voor het eer ste duel van de dubbele confronta tie met de Spaanse topclub over een fitte spelersgroep. Mare lanko, zaterdag tegen PSV nog absent, is hersteld van een schouderblessure. Tegen de Eindhovense formatie kwam Bryan Ruiz als invaller voor het eerst sinds meer dan een maand weer in actie. In Spanje is bovendien Douglas inzetbaar. In de nationale competitie zit de Bra ziliaan een schorsing uit. Eerder al gaf Preud'homme te ken nen van de drie nog te winnen prijzen de nationale titel de belang rijkste te vinden. Desondanks wil hij dat zijn elftal in Europa voluit gaat. „We willen zo ver mogelijk komen." Wayne Rooney was gisteravond opnieuw belangrijk voor Manchester United. De aanvaller maakte de enige treffer tegen Chelsea. foto Tom Hevezi/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26