zeeland 123 vluchtgevaarlijk m Politie maakt aangifte doen via de computer steeds eenvoudiger OM houdt vast aan dwangverpleging Polydaun Texel Afrits broek VAUDE Calcutta Hanwag wandelschoen Vrijdag 8 april openen wij 17252m winkelplezier donderdag 7 april 2011 duidelijkheid te kunnen verschaffen. Met een goed bezochte Zeeuwse Dieseldag nam het RTM-trammu- seum in Ouddorp gisteren een voor schotje op de officiële seizoensope ning van het museum met Pasen. Wethouder Ad Verseput gaf met het luiden van een handbei het start sein- foto Dirk-Jan Gjeltema video@pzc.nl hebben gekregen dat hij zich na zijn veroordeling in 2002 ruim ze ven jaar aan zijn straf heeft ontrok ken. De rechter heeft bepaald dat de oproep om zich bij de gevange nis te melden de man pas in 2008 heeft bereikt. Vervolgens heeft hij zich vlak voor het verjaren van de straf vrijwillig gemeld bij justitie en zich in de gevangenis voorbeel dig gedragen. De Belg is in 2001 veroordeeld we gens oplichting van het Nederland se leger. Door middel van valsheid in geschrifte overtuigde hij Defen sie dat er gevaarlijk asbest in een kamp in Kosovo zaten. Hij sleepte een saneringscontract van ruim 619.000 euro in de wacht. De Belg was jarenlang onvindbaar voor jus titie, totdat hij zich .vorig jaar meld de bij de politie in Temeuzen. door Arjan Schuiling den haag - Tegen een 39-jarige man uit Sluis is gisteren bij het Haagse gerechtshof in hoger be roep twee jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist, omdat hij in de zomer van 2009 ontucht heeft gepleegd met zijn destijds 13-jarige nichtje. Boven dien was er ook een aanzienlijke hoeveelheid kinderporno op zijn computer aangetroffen. In oktober 2010 legde de recht bank hem daarvoor dezelfde straf op, maar de verdachte ging in be roep. Hij erkent zowel de ontucht als het kinderpornobezit en komt ook ruiterlijk uit voor zijn pedosek- suele gevoelens. Hij wil daarvoor behandeld worden, maar hij denkt dat dit ook kan gebeuren binnen het lichtere regime van een zoge naamde tbs met voorwaarden. De zwaardere variant, tbs met dwang verpleging, kan in de praktijk soms uitlopen op een soort van 'le venslang'. Zowel de psychiater als de psycho loog die de verdachte heeft onder zocht, concludeeert dat volstaan zou kunnen worden met een tbs met voorwaarden. De aanklager van het Haagse ge rechts hof merkte op dat de ver dachte al geruime tijd onder be handeling is bij psychiatrische kli niek het Dok. Die bestempelt de verdachte als 'onbehandelbaar' om dat hij alle adviezen in de wind slaat. De aanklager vindt de ver dachte dan ook niet geschikt voor een tbs met voorwaarden, waar in een voortdurend samenspel tus sen behandelaars en verdachten steeds meer vrijheden worden toe gestaan om uiteindelijk een veilige terugkeer in de maatschappij mo gelijk te maken. De ontucht met het nichtje vond plaats in een periode dat de ver dachte nog in de proeftijd liep van wege een eerdere veroordeling voor een pedoseksueel misdrijf De aanklager wil dat het voorwaar delijke deel van die eerdere veroor deling, een half jaar cel, bovenop de geëiste twee jaar en tbs wordt opgelegd. Uitspraak 20 april. door Rob Paardekam goes - Wat particulieren in Zee land al jaren konden, is sinds eind vorig jaar ook mogelijk voor bedrij ven: digitaal aangifte doen. De mo gelijkheden voor ondernemers zijn nu zelfs verruimd. Zo was het voor winkeliers tot vo rige week niet mogelijk om digi taal aangifte te doen van winkel diefstal als er een signalement van een verdachte was of de onderne mer de naam van een getuige wil de doorgeven. In dat geval moest hij of zijn gewoon nog een ritje naar het politiebureau maken. Veel winkeliers deden dat niet, waardoor een hoop diefstallen bui ten het zicht van de politie bleven. Sinds vorige week kan een signale ment wel digitaal worden doorge geven. Een winkeldiefstal met da derindicatie wordt zelfs met voor rang behandeld. Ronald Weydema, hoofd handha ving bij de politie Zeeland, kwam gisteren naar autobedrijf Van Oeve- ren in Goes om tekst en uitleg te geven over de mogelijkheden voor bedrijven om digitaal aangifte te doen. Er was voor Van Oeveren ge kozen, omdat dit bedrijf maandag via internet aangifte deed van het strippen van een voertuig. „Digitaal aangifte doen, is voor on dernemers een stuk sneller en een voudiger", stelt Weydema. „Ze ma ken één keer een account aan en kunnen daarna aangifte doen zon der steeds weer al hun gegevens in te moeten vullen. Daarna kunnen ze volgen wat er met hun aangifte gebeurt." De verruiming van het digitaal aangifte doen, betekent volgens Weydema niet dat de politiebu reaus straks overbodig worden. Voor zware delicten zullen particu lieren en bedrijven altijd persoon lijk aangifte moeten blijven doen. De politie Zeeland heeft het aantal digitale aangiften zien stijgen van ruim 2200 (12 procent) in 2006 naar bijna 5400 (26 procent) in 20x0. Het aantal aangiften in totali teit is in dezelfde periode met ruim drieduizend gestegen. Volgens de politie is Zeeland niet crimineler geworden, maar doen veel bedrijven en particulieren nu digitaal aangifte van feiten waar voor ze in het verleden niet naar het bureau gingen. video op www.pzc.nl Uit deze Mercedesbus van Van Oeveren werden onder meer airbag, stuur en de radio gestolen. Het bedrijf deed digitaal aangifte, foto Willem Mieras binnentijk 90x220cm, 6 gr. comfort twee stuks Nu €79,95 in dames en heren model van €69,95 NU €49,95 Met uw aankopen van 8 t/m 16 april maakt u kans op een gratis paar Hanwag wandelschoenen. canto gtx low sepia 65 liter trekking rugzak van€155 Nu €124 van €139,95 Nu €69,95 arrow lady xcr mattonej van €160 Nu €128 Outdoor Travel Outfitters Rucphensebaan 24a - Roosendaal - tel. (0165) 528305 - www.outdoor.or ttoneW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23