Nieuwbouw in de uitverkoop 4 en 5 10 en 11 6 WONINGMARKT Koper doet voordeel met prijsverlaging en aanpassing bouwplannen 'Cultuursector kan efficiënter werken' Nederland ongekend fel tegen religie Wapeninstructie KRAS.NL Kamer eist veilige patiëntendossiers Schoon water komt niet vanzelf Stagemap moet autistische leerling helpen op stageplek. WOENSDAG 6 april 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 81 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Vrij zonnig en zacht 16 ti door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Kopers van een nieuwbouwhuis zijn in deze tijd spekkoper. Projectontwikkelaars doen in de huidige kopersmarkt vergaande concessies om hun hui zen kwijt te raken. In Nieuw- en Sint Joosland heeft woningcorporatie Woongoed de verkoopprijs van acht nieuw te bouwen energiezuinige woningen met zo'n to procent verlaagd. Tus senwoningen kosten nu 184.000, een hoekwoning 189.000 euro. Bo vendien kunnen de kopers 10 pro cent extra korting krijgen via de JeStekregeling of gebruikmaken van de Startersrenteregeling. In de Vlissingse wijk Nieuw Bone- dijke is een rij koopwoningen 'om gezet' naar de Koopgarant-formu- le: ze zijn te koop mét terugkoopga rantie van de woningcorporatie en een korting die kan oplopen tot 30 procent. Vier appartementen op het Bleekplein in Goes zijn uit de reguliere verkoop gehaald en wor den nu via Koopgarant aangebo den. Binnen een paar weken wer den er zo alsnog twee verkocht. Volgens directeur Ruud de Baar van projectontwikkelaar Marsaki zijn er nog altijd wel nieuwbouw projecten die goed lopen. „Aller eerst de onderscheidende projec ten, zoals de riante seniorenappar tementen aan de Biezelingestraat in Kapelle. Prijsklasse 3,5 ton, maar wel uniek. En ten tweede de star- terswoningen tot 166.500 euro, die nog in aanmerking komen tot een starterslening. Ook het segment daarboven, tot 225.000 loopt nog goed. Een starter heeft het voor deel dat hij geen huis achterlaat dat I verkocht moet worden." pagina 2: veel huis voor weinig pagina'3: commentaar HSMsesMKsmNBeHENB MIDDELBURG De Zeeuwse cultuursector kan effi ciënter werken. Gedwongen door de huidige bezuinigingsnoodzaak komt de sector ineens met ideeën die veel eerder hadden kunnen worden gerealiseerd, zegt schei dend gedeputeerde Harry van Wa- veren vandaag in een interview in deze krant „Klaarblijkelijk ging het soms toch wat te makkelijk." pagina 22 en 23: 'Ik kan wel eens steil overkomen' TILBURG Nederland loopt in de hele wereld voorop als het gaat om het ontman telen van religie. Dat zegt theoloog Marcel Poorthuis. Ook is hij kri tisch over 'de tolerante Nederlan der'. „We vinden dat we alles in vrijheid mogen uiten, zelfs als we anderen ermee beledigen. Dat ver wordt tot grove intolerantie jegens religie van anderen, maar ook je gens menselijke integriteit." pagina 7: we shoppen maar raak Religies verdienen tolerantie reageer op www.pzc.nl reacties: 479 Leerlingen moeten leren, niet protesteren Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530" waarom zou je meer betalen pagina 8: nieuwe tactiek leger Kaddafi BENGHAZI - Een instructeur geeft rekruten van de oppositie wapenles in een trainingskamp in Benghazi, in het oosten van Libië. Ondanks internatio nale luchtsteun hapert de opmars van de opstandelingen tegen het leger van de Libische leider Kaddafi. foto Ben Curtis/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1