2 Als Hannie en Rien de Bruin in 1996 het familiehuisje in Colijnsplaat in bezit krijgen, is het zwaar verwaarloosd. Omdat ze mooie herinneringen koesteren aan deze plek, besluiten ze de boel flink aan te pakken. Vakantie na vakantie besteden ze tijd aan de restauratie. Nu is het oude vissershuisje een vakantiehuis met als pareltje op de kroon een authentieke bedstee. FaA4^Uie/fuusje Ui CoiijHA^iaAt dinsdag 5 april 2011 „Met zijn achten op de zolder slapen. Eigenlijk was het net kamperen. Alles kon. Er was ook geen douche. De kinderen wasten we gewoon in de teil. En weet je nog dat we met de Puch naar de disco gingen?" De ene vakantieherinnering na de andere rakelen ze op. Vakantieliefdes. Feest in het dorpshuis van Wissenkerke. Met vrienden feesten tot diep in de nacht op een Noordzee strand. Hannie en Rien zitten in de voor jaarszon in de achtertuin aan de koffie. Het is duidelijk dat ze veel plezier hebben beleefd aan hun uitstapjes naar Colijnsplaat. En nog. Regelmatig rijden ze vanuit hun woonplaats Berkel-Enschot deze kant op voor een dagje aan zee. „Het huis is sinds de jaren vijftig in de familie", vertelt Rien. „Mijn opa Quist, geboren op Tholen, was boekhouder. Zijn klantenkring bestond voornamelijk uit landbouwers. Maar in de crisisjaren voor de oorlog viel in deze Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.ni website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Vormgeving: Esther Léon omgeving weinig te verdienen voor een ad- ministatiekantoor. In Brabant zag hij nieuwe kansen en in 1935 vertrok hij naar Oisterwijk. Mijn oma, geboren in Colijnsplaat, ging mee. Na de oorlog trokken ze weer vaker naar Zee land. Opa had hier nog steeds klanten. Omdat het reizen veel tijd kostte, kreeg hij behoefte aan een vaste plek van waaruit hij geregeld een week zijn werk kon doen. Hij kocht dit huisje. De zolder werd zijn slaapplaats en de bedstee lag vol ordners." De jaren verstreken. De kinderen groeiden en de familie kreeg behoefte aan een vakan tieadres. Steeds vaker logeerden ze een week of wat in het werkhuisje van opa op Colijn. „In de jaren zeventig stopte opa met de zaak, maar het huisje bleef Sindsdien was het een komen en gaan van mijn moeder met haar vijf kinderen, vrienden, neven en nichtjes, ooms en tantes. Niets was te dol. Maar ook niemand deed iets aan onderhoud." Totdat Rien en Hannie eigenaar worden.'Dan begint het klussen. Samen met hun zoons Thomas, Sjors en David - toen 11,8 en 3 jaar oud, beginnen ze met renoveren. „Elektriciteit aanleggen, loodgietersklusjes, stukadoren, alles konden we hier uitproberen", zegt Han nie. „Het is helemaal gemoderniseerd, zonder tekort te doen aan de authentieke sfeer." Om het zo ver te krijgen is een eeuw stof uit het huisje geveegd. Brede planken die onder het tapijt verstopt zaten zijn schoongemaakt en gebeitst. Antieke tegels die van onder de loper in de gang tevoorschijn kwamen, zijn opgepoetst. Op zolder zijn slaapkamers getimmerd. Maar wie de sfeer van weleer wil proeven, slaapt gewoon beneden in de oude bedstee. Het huis in de Havelaarstraat in Colijnsplaat is sinds 2005 te huur. Verschillende gasten komen regelmatig terug. Zo is er een vrien- dinnengroep die hier jaarlijks vakantie viert. Rien: „Een hoogtepunt vind ik de trouwerij vanuit het huisje. Het stel verklaarde elkaar het jawoord op Colijn. Ze zijn nog steeds verliefd op elkaar, op het huisje en op de omgeving." Elian van't Westeinde foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60