Van boutjes tot hijskranen, 20| zeeland Voetbalkooi gaat open Woonbeurs in kerk richt zich specifiek op Belgen Onderhoud van bruggen en sluizen. Productie van staalconstructies en hef- en hijsapparatuur. Een technische groothandel. Koninklijke Hollestelle is van alle markten thuis. Stadscamping Middelburg blijft nog dicht Voordeelpas voor toeristen dinsdag 5 april 2011 B KONINKLIJKE HOLLESTELLE SINT-MAARTENSDIJK - De nieuwe voetbalkooi in Sint-Maartensdijk wordt woensdag 13 april, om 14.00 uur, geopend door wethouder Jan Oudesluijs. De voetbalkooi is tot stand geko men door medewerking van SV Smerdiek, tennisvereniging Jacoba van Beieren en Smerdiek Leeft!!. Ook heeft de gemeente Tholen meegewerkt aan het realiseren van de voetbalkooi. Na de opening zul len er een aantal activiteiten in de kooi plaatsvinden. Zo worden er met de jeugd wedstrijdjes ge speeld. mmÊMmmUÊaÊÊÈBömKmumKBmmmÊHmam MIDDELBURG - De stadscamping in de Middelburgse wijk 't Zand is voorlopig nog niet open. Kans is groot dat de stad het ook deze zo mer weer zonder camping moet doen. Er zijn wel gegadigden die de cam ping willen gaan exploiteren, zegt jorgen Geurts van eigenaar AW Beheer in Middelburg. Twee geïn teresseerde partijen beraden zich op een eventuele exploitatie van de camping. AW hoopt er over ongeveer een maand uit te kun nen zijn met één van de partijen. De stadscamping in Middelburg beleefde in 2009 haar voorlopig laatste seizoen. De toenmalige ex ploitant en de eigenaar, de stich ting Hendrick Averkamp, konden het niet eens worden over een nieuwe pachtovereenkomst. De stichting zette de camping te koop. AW Beheer werd eigenaar. door Frank Balkenende Bij Koninklijke Hollestelle staat het humeur op zon nig. Vorige week verdien de de Goese technische groothandel én het machine-con structie en -kraanbouwbedrijf op nieuw het predikaat.'koninklijk'. „Daar zijn we trots op." Elke 25 jaar wordt getoetst of een bedrijf nog wel aan de criteria vol doet. Ben je landelijk of liever nog internationaal bekend, van onbe sproken gedrag, is het bedrijf soli de, wat is de omzet, biedt het be drijf werkgelegenheid aan mini maal honderd mensen, worden de milieurichtlijnen nageleefd? Dat soort en tal van andere vragen. Hollestelle slaagde met glans voor het koninklijk herexamen. Dezelfde week verkocht de 'ko ninklijke' een automatische contai- ner-stapel-kraan-installatie aan een Franse internationale verhui zer. Aan de verkoop waren twee jaar aan gesprekken voorafgegaan. Dan helpt dat logo met het konink lijke kroontje ook wel eens een handje. „Het predikaat 'koninklij ke' staat voor een betrouwbare partner. Internationaal wordt dat beeldmerk gewaardeerd", zegt alge meen directeur Danny Hollestelle, de zesde generatie die de scepter over de 'koninklijke' zwaait. Het Goese familiebedrijf, dat be gon als een hoefsmederij, verwierf de titel 'koninklijk' bij het hon derdjarig bestaan in 1974. Sinds dien is er wel wat veranderd. In middels telt de Koninklijke Holle stelle Groep vier divisies. Dat zijn Handel, Konstructie, Kranentech- niek en Keurinstituut. De techni sche groothandel mét staalmaga- zijn levert alles voor werktuig bouw, van boutjes tot hydrauliek. Ruim 40.000 artikelen telt het leve ringsprogramma, van V-snaren tot propaan. Het constructiebedrijf produceert of herstelt allerlei (staalconstruc ties en het kranenbouwbedrijf houdt zich bezig met allerhande hijs- en heftechniek. Het Keurinsti tuut verricht periodieke keuringen foto Willem Mieras door Raymond de Frel TERNEUZEN - De jaarlijkse regiona le Woonbeurs in de Grote Kerk in de Terneuzense Noordstraat is dit jaar speciaal gericht op de Bel gische woonconsument. Het lokken van Belgen naar Zeeuws-Vlaanderen kan een ant woord zijn op de krimp, die de re gio volgens de prognoses de ko mende jaren parten zal spelen. De markt wordt op 14 mei (12.00 tot 16.00 uur) gehouden en is een ini tiatief van Huisstede Makelaardij, Smolders Makelaardij en Rabo bank Terneuzen-Sas van Gent. Het succes van de vorige editie voor machines, maar ook ladders. Omdat klanten ook graag de brandblusmiddelen gekeurd wil len zien, verzorgt Hollestelle dat ook, samen met een lokale part ner. Volgens Danny Hollestelle ont popt de onderneming zich als 'een specialist met toegevoegde waar de'. „Onze handelsdivisie is gen do- zenschuiver, die het van de massa moet hebben. We onderscheiden ons door advies, montage en servi ce, bijvoorbeeld op het gebied van hydrauliek, waarin wij ons verder willen specialiseren en groeimoge lijkheden zien. Wij leveren veel aan de industrie. Bijvoorbeeld aan aluminiumsmelter Zalco, olieraffi naderij Total en chemisch bedrijf Thermphos. We onderhouden me chanische installaties en rukken uit bij storingen. Overigens bedie nen we net zo goed de landbouw, bouw, voedingsindustrie en scheepsreparatie. Hollestelle heeft kleine én grote klanten." Natuurlijk had Hollestelle ook last van de crisis, me de omdat de grote indus triële bedrijven mondiaal 'shop pen' op zoek naar de laagste prijs. „Daar heb je als kleine speler last van. Als je echter snel en op maat levert, onderscheid je je. Als er een onderdeel van een transportsys teem stukgaat in de kolen/ biomas sacentrale van EPZ kunnen we dat snel repareren, onder meer in on ze eigen werkplaats. Ook plaatsen we het weer zo snel mogelijk te rug. Soms doen storingen zich 's nachts voor, of in het weekend. Wij proberen ze altijd op te los sen. Die service is een kenmerk van Hollestelle en de manier om een succesvol bedrijf te blijven." Het constructiebedrijf, de kranen- techniek en de handelsdivisie wer ken steeds nauwer samen. De alge meen directeur streeft ernaar die 'synergie' op te schroeven. „We doen veel onderhoud aan en revi sie van hydraulische systemen in sluizen en bruggen. Stalen onder delen kunnen we in huis fabrice ren, de benodigde slangen kunnen leidde tot een bredere samenwer king met onder meer Uw Nieuwe Toekomst, AM Zeeland, De Hoop en de gemeente Terneuzen. Bezoekers vinden er informatie over het lokale woningaanbod en nieuwbouwprojecten. Ook krijgen ze antwoord op vragen van finan ciële aard. Om het thema 'Belgische woon consument' kracht bij te zetten, wordt de woonbeurs op diverse lo caties en in verschillende lokale en Belgische gedrukte media aange prezen. De organisatoren zijn nog op zoek naar ondernemers die bij de beurs betrokken willen wor den. we op maat maken en afpersen, om ze vervolgens door onze mon teurs te laten plaatsen. Zo bied je een totaaloplossing. Dat is de toe gevoegde waarde van Hollestelle." Als kleine tot middelgrote speler is samenwerking on ontbeerlijk. In huis kun nen ontwerpen voor een hijscon structie worden getekend, maar za ken worden ook uitbesteed. Daar naast is Hollestelle partner in de Infra Combinatie Zuid-West (ICZ). Samen mét Noordhoek Di ving Company, aannemer Van der Straaten en elektrospecialist Istime- wa kan Hollestelle zo allerlei klus sen klaren. „We werken graag sa men met bedrijven die ons aanvul len. Het is een tendens dat op drachtgevers als Rijkswaterstaat graag werken met pragmatische partners die multidisciplinair ex pertise kunnen inbrengen. ICZ is zo'n partner." Hollestelle Kranentechniek kent een paradepaardje. Het is de auto matische container-stapel-kraan- installatie, die samen met collega- bedrijf Elma BV is ontwikkeld. Weer zo'n voorbeeld van een stra tegische alliantie. De container-stapel-installatie is een mondvol voor een hijskraan die een complete opslagruimte be heert. „We praten over een logis tiek systeem voor de verhuis- branche. Huisraad of archiefstuk ken worden in containers opgesla gen. Op hun beurt worden die weer in een loods geplaatst, waar bij de automatische container-sta- pel-kraan-installatie precies regelt hoe de ruimte het best kan wor den benut en welke containers moeten worden verplaatst." Eén persoon kan dit automatische pakhuis bedienen. „We hebben er inmiddels 25 geleverd. Van Ierland tot zelfs in Australië. Het is een mooi en financieel interessant pro duct dat is ontstaan door een vraag uit de markt. Een internatio nale verhuizer zag toekomst in op slag in containers. Het spreekt aan. Bedrijven zien het nut en de be sparing op termijn. RENESSE - De Stichting Schou- wen-DuivelandPas brengt ook dit jaar weer een (voordeel)pas uit voor toeristen en recreanten op het eiland. Achter de schermen wordt gewerkt aan een digitale ver sie van de pas waarmee pashou ders betaald kunnen parkeren of gebruik kunnen maken van onder grondse vuilcontainers. De pas geeft recht op arrangemen ten, gratis openbaar vervoer en gra tis toegang tot musea. Dit jaar is het gratis openbaar vervoer met de pas uitgebreid met de buslijn tot Oude-Tonge en twee buslijnen over Noord-Beveland. De ritten naar Goes en Middelburg doen ook dit jaar weer mee en wel van april tot november. Medewerkers aan het werk in het constructiebedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56